מסמכי בן לאדן: "שליטת היהודים והתאגידים בהון - הגורם למשבר הפיננסי העולמי"

מכתבים שהותרו אתמול לפרסום חושפים גם כי מנהיג אל-קאעידה היה מודאג מאוד משינויים אקלימיים; "העולם צריך להקדיש את מרצו לצמצום פליטות גזי חממה במקום למלחמות במזרח התיכון"

מנהיג אל-קעידה, אוסמה בן לאדן, טען במכתב שיועד לציבור האמריקאי כי שליטתם של היהודים ושל תאגידי הענק בהון, היא שגרמה למשבר הפיננסי העולמי.

המכתב נימנה על 113 מסמכים שנלקחו על ידי חיילי יחידת הקומנדו האמריקאית שחיסלו את בן לאדן באחוזת המסתור שלו בפקיסטן בשנת 2011, ואשר הותרו אתמול לפרסום על ידי סוכנויות המודיעין של ארה"ב.

"הנשיא לשעבר שלכם הזהיר אתכם מפני ההרסנות של שליטת היהודים בהון ומפני היום שבו תשועבדו לה; ועכשיו זה התרחש", כתב בן לאדן במסמך ללא תאריך, שכותרתו "מכתב לעם האמריקאי", ואשר נכתב כנראה זמן קצר לאחר תחילת כהונתו הראשונה של נשיא ארה"ב, ברק אובמה, בשנת 2009.

"רודנות החברות הגדולות ששולטות בהון הזיקה לכלכלה שלכם, כפי שהזיקה לכלכלה שלנו, וזה המניע לכתיבת דברים אלו. עשרות מיליונים מכם חיים מתחת לקו העוני, מיליונים איבדו את בתיהם, ומיליונים איבדו את משרותיהם. המערכת הפיננסית שלכם כולה היתה עלולה לקרוס בתוך 48 שעות לולא התקפל הממשל והחליט להשתמש בכספי משלמי המיסים כדי לחלץ את אוכלי הנבלות בעזרת הנכסים של הקורבנות", המשיך מנהיג אל-קעידה.

אוסמה בן לאדןצילום: אי־פי

"הפלישה עיראק נבעה מלחצים שהפעילו קפיטליסטים חמדנים לזהב השחור, ואתם ממשיכים לתמוך בישראל הדכאנית ובכיבוש פלסטין בגלל לחצים שמפעיל על הממשל שלכם הלובי היהודי שמאחוריו יכולות פיננסיות עצומות", הוסיף.

בן לאדן: מודאג משינויים אקלימיים

בין המסמכים שפורסמו נמצא גם מכתב שבו בן לאדן קורא למנהיגי העולם להקדיש את מרצם לצמצום הפליטות של גזי חממה שגורמים לשינויים אקלימיים, במקום למלחמות במזרח התיכון.

"העולם צריך להקדיש את מאמציו לצמצום הפליטות של גזי חממה. הבחירה נמצאת בידיהם של אלו שממשיכים לתקוף אותנו. זהו מאבק בין שתיים מהתרבויות הגדולות ביותר על פני כדור הארץ, והוא מתרחש בצלם של תנאים אקלימיים קטסטרופליים", כתב בן לאדן.

מסמך נוסף שהותר לפרסום היה צוואתו של מנהיג אל-קעידה, בה הורה כיצד לחלק את הונו האישי בסך 29 מיליון דולר לאחר מותו, וביקש שרוב הכסף ישמש למימון המשך הג'יהאד העולמי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות

אילנית פינטו־דרור. "על פי המחקר שלי, מורות ומורים בבתי ספר אליטיסטיים מגיעים מרקע דומה לזה של התלמידים"

"ההורים שלהם משלמים אלפי שקלים בשנה - והם מסתובבים בעולם כמו בעלי בית"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

רחוב חרות, רמת גן. לדברי המתווך, זוהי עסקה טובה לשני הצדדים

כללי המשחק השתנו: הדירה שנמכרה "על הנייר" - עם מלכוד

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות