מסמכי בן לאדן: "שליטת היהודים והתאגידים בהון - הגורם למשבר הפיננסי העולמי"

מכתבים שהותרו אתמול לפרסום חושפים גם כי מנהיג אל-קאעידה היה מודאג מאוד משינויים אקלימיים; "העולם צריך להקדיש את מרצו לצמצום פליטות גזי חממה במקום למלחמות במזרח התיכון"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מנהיג אל-קעידה, אוסמה בן לאדן, טען במכתב שיועד לציבור האמריקאי כי שליטתם של היהודים ושל תאגידי הענק בהון, היא שגרמה למשבר הפיננסי העולמי.

המכתב נימנה על 113 מסמכים שנלקחו על ידי חיילי יחידת הקומנדו האמריקאית שחיסלו את בן לאדן באחוזת המסתור שלו בפקיסטן בשנת 2011, ואשר הותרו אתמול לפרסום על ידי סוכנויות המודיעין של ארה"ב.

"הנשיא לשעבר שלכם הזהיר אתכם מפני ההרסנות של שליטת היהודים בהון ומפני היום שבו תשועבדו לה; ועכשיו זה התרחש", כתב בן לאדן במסמך ללא תאריך, שכותרתו "מכתב לעם האמריקאי", ואשר נכתב כנראה זמן קצר לאחר תחילת כהונתו הראשונה של נשיא ארה"ב, ברק אובמה, בשנת 2009.

"רודנות החברות הגדולות ששולטות בהון הזיקה לכלכלה שלכם, כפי שהזיקה לכלכלה שלנו, וזה המניע לכתיבת דברים אלו. עשרות מיליונים מכם חיים מתחת לקו העוני, מיליונים איבדו את בתיהם, ומיליונים איבדו את משרותיהם. המערכת הפיננסית שלכם כולה היתה עלולה לקרוס בתוך 48 שעות לולא התקפל הממשל והחליט להשתמש בכספי משלמי המיסים כדי לחלץ את אוכלי הנבלות בעזרת הנכסים של הקורבנות", המשיך מנהיג אל-קעידה.

אוסמה בן לאדןצילום: אי־פי

"הפלישה עיראק נבעה מלחצים שהפעילו קפיטליסטים חמדנים לזהב השחור, ואתם ממשיכים לתמוך בישראל הדכאנית ובכיבוש פלסטין בגלל לחצים שמפעיל על הממשל שלכם הלובי היהודי שמאחוריו יכולות פיננסיות עצומות", הוסיף.

בן לאדן: מודאג משינויים אקלימיים

בין המסמכים שפורסמו נמצא גם מכתב שבו בן לאדן קורא למנהיגי העולם להקדיש את מרצם לצמצום הפליטות של גזי חממה שגורמים לשינויים אקלימיים, במקום למלחמות במזרח התיכון.

"העולם צריך להקדיש את מאמציו לצמצום הפליטות של גזי חממה. הבחירה נמצאת בידיהם של אלו שממשיכים לתקוף אותנו. זהו מאבק בין שתיים מהתרבויות הגדולות ביותר על פני כדור הארץ, והוא מתרחש בצלם של תנאים אקלימיים קטסטרופליים", כתב בן לאדן.

מסמך נוסף שהותר לפרסום היה צוואתו של מנהיג אל-קעידה, בה הורה כיצד לחלק את הונו האישי בסך 29 מיליון דולר לאחר מותו, וביקש שרוב הכסף ישמש למימון המשך הג'יהאד העולמי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים