יותר נשים בהנהלה הבכירה? יותר רווחים

מחקר שנערך ב–91 מדינות מצא קשר בין מספר הנשים בדרגי ההנהלה הגבוהים לבין רווחיות החברה ■ מכון פיטרסון לכלכלה בינלאומית: "לעלייה בשיעור הנשים מ–0% ל–30% היה קשר לעלייה של 15% ברווחיות"

ניו יורק טיימס
דניאל ויקטור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניו יורק טיימס
דניאל ויקטור

לחברות שעדיין מתלבטות אם כדאי להן לגוון את שורות ההנהלה במספר רב יותר של נשים, מומלץ פשוט להסתכל על השורה התחתונה.

מחקר שנערך בקרב כמעט 22 אלף חברות בורסאיות ב–91 מדינות מצא קשר בין מספר הנשים בדרגי ההנהלה הבכירים לבין רווחיות החברה. המחקר, שפורסם בשבוע שעבר על ידי מכון פיטרסון לכלכלה בינלאומית ופירמת רואי החשבון EY (לשעבר ארנסט אנד יאנג), מצא כי למרות היתרונות הכלכליים הברורים, בתאגידים רבים עדיין אין גיוון מגדרי.

מרי בארה, מנכ"לית ג'נרל מוטורסצילום: אי־פי

בכמעט 60% מהחברות שנבדקו אין נשים חברות דירקטוריון, ויותר מ–50% לא כללו נשים בתפקידים ניהוליים. בפחות מ–5% היו נשים מנכ"ליות.

המחקר מצא כי נשים מנכ"ליות לא השיגו ביצועים טובים פחות או טובים יותר משמעותית לעומת מקביליהן הגברים. אף שנמצאו כמה אינדיקציות לקשר בין מספר גבוה יותר של נשים בדירקטוריון לבין רווחיות גבוהה יותר, מרקוס נולנד, מנכ"ל המחקרים במכון פיטרסון, אמר כי "במונחים סטטיסטיים, הראיות האלה אינן חזקות".

ואולם בכל הנוגע לנשים בעמדות הנהלה בכירות, הנתונים היו ברורים מאוד. לעלייה בנתח הנשים האלה, משיעור אפסי ל–30%, היה קשר לעלייה של 15% ברווחיות, לדברי נולנד. התוצאות מעידות כי יש לעשות יותר כדי לבסס מאגר גדול יותר של מנהלות פוטנציאליות עוד בגיל הילדות, אומר נולנד. מדינות שבהן ילדות משיגות ציונים גבוהים יותר במבחני מתמטיקה הן בעלות סבירות גבוהה יותר לכך שיהיו בהן נשים בעמדות הנהלה, הוא מסביר. "ככל שהמאגר גדול יותר, כך נראה מספר גדול יותר של נשים מגיעות לדרג הגבוה ביותר".

המחקר לא מצא ראיות לכך שלמכסות של מספר הנשים בדירקטוריונים של חברות, כפי שמדינות כמו נורווגיה, דנמרק ופינלנד קבעו בחוק, יש השפעה על השורה התחתונה שלהן. "בטווח הארוך, מה שחשוב יותר מהשגת גיוון מגדרי מתוקף החוק — הוא גיבוש מדיניות אמיתית בכל הנוגע לחינוך, היעדר אפליה, טיפול בילדים ודברים מסוג זה", אומר נולנד.

מריסה מאייר, מנכ"לית אתר יאהו צילום: אי־פי

חופשת לידה לגברים תורמת לשוויון

סקר של מכון Pew ב-2014 הראה כי אמריקאים רואים נשים כבעלות כישורים שווים לשל גברים כמנהלות ומנהיגות פוליטיות. ארבעה מכל עשרה נשאלים נימקו את הפער המגדרי בעמדות ההנהלה בכך שנשים צריכות לעשות יותר כדי להוכיח את עצמן בהשוואה לעמיתיהן הגברים.

במחקר של מכון פיטרסון, חברות אמריקאיות היו במקום טוב באמצע מבחינת ייצוג נשים בעמדות בכירות - 12% ממושבי הדירקטוריון ו–16% מהעמדות הבכירות היו של נשים. החברות בנורווגיה היו בעלות הגיוון המגדרי הגדול ביותר. 40% ממושבי הדירקטוריון ו–20% מעמדות ההנהלה היו של נשים. יפן היתה בתחתית, עם 2% בלבד ממושבי הדירקטוריון ו–3% מעמדות ההנהלה אצל נשים.

המחקר מצא כי לחופשת לידה בחוק לא היה קשר לריבוי נשים בעמדות הנהלה, אך לעומת זאת לחופשת לידה לגברים כן היה קשר לכך.

נולנד אומר כי ייתכן שהסיבה לכך היא שהמדיניות הזאת מחלקת את הנטל של הטיפול בילדים באופן שוויוני יותר, ומשחררת נשים לשוב לעבודה ולהשתלב בקלות בתפקידים המקצועיים שלהן. "כשיש מדיניות תומכת, שכוללת חופשת לידה לאבות ומאפשרת לנשים ללדת ילדים תוך שמירה על הקריירה, אפשר לראות יותר נשים מגיעות לדרגים הגבוהים ביותר".

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי