מיליארדרים זה לא לנצח: רק 44% מהמיליארדרים לפני 20 שנה עדיין מיליארדרים

לפי דו"ח משותף של בנק UBS וחברת ראיית החשבון PwC, שינויים כלכליים וטכנולוגיים, תנועת מוקד הכוח העולמי מזרחה ובעיות מיסוי וירושה הקשו על רוב המיליארדרים לשמור על מקומם; שיעור המיליארדריות טיפס

מיכל רמתי
מיכל רמתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכל רמתי
מיכל רמתי

רק 44% ממי שהיו מיליארדרים ב-1995 עודם מיליארדרים כיום, כך עולה מדו"ח חדש של בנק UBS וחברת ראיית החשבון PwC, הבוחן את תמונת המיליארדרים העולמית בראי הזמן. ממצא נוסף של המחקר המשותף המתבצע לראשונה, הוא שנשים מתחילות לצבור תאוצה - מספר המיליארדריות צומח מהר יותר ממספר המיליארדרים, ונשים צוברות יותר הון מגברים ברשימה מצומצמת זו.

לפי הדו"ח, רק 126 מבין המיליארדרים ב-14 המדינות אותן בוחן הדו"ח ב-1995 נותרו מיליארדרים ב-2014. הם מהווים פחות מ-10% מ-1,347 המיליארדרים ב-2014. הסיבות המובילות לנפילת מיליארדרים מהרשימה היו מוות ודילול העושר בדורות הבאים וקשיים כלכליים. מבין 289 המיליארדרים ב-1994, 66 מתו, 73 איבדו את הונם בשל בעיות עסקיות וסיבות אחרות והון של 24 משפחות אבד בשל חלוקה בין יותר מדי בני משפחה - רק 30% מהמיליארדרים היום הם בני דור שני או יותר למיליארדרים. מסי ירושה כבדים אף הם הפילו מיליארדרים מהדירוג.

צילום: Bloomberg

עושרם של המיליארדרים שנותרו מאז 1995 גדל - הם הגדילו את סך עושרם בטריליון דולר - כ-21% מכלל ייצור העושר על ידי מיליארדרים, וקצב מהיר יותר מהצמיחה בתמ"ג העולמי או בשוקי המניות. בסך הכל, שווי נכסי המיליארדרים הוותיקים צמח מ-2.9 מיליארד דולר בממוצע ב-1995, ל-11 מיליארד דולר בממוצע ב-2014.

מספר הנשים המיליארדריות צמח מהר יותר מהצמיחה במספר הגברים המיליארדרים, כאשר עיקר הצמיחה במספר המיליארדריות חל באסיה. עם זאת, מרבית המיליארדריות עודן מארה"ב ומאירופה, בעיקרן יורשות. אם בארה"ב, 81% המיליארדריות הן יורשות, באסיה עומד שיעור זה על 48% בלבד.

הדו"ח התבסס על סקר של יותר מ-1,300 מיליארדרים ועקב אחר נתונים מ-19 השנים האחרונות, במדינות בהן מספר המיליארדרים הוא הגדול ביותר - 14 מדינות בהן מרוכז 75% מעושר המיליארדרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה