גוגל מצאה את חמש תכונות האופי החשובות ביותר כדי להצליח בעבודה

המפתח להצלחה לא טמון בבטחון עצמי, מוחצנות או תארים מאוניברסיטאות יוקרתיות, אלא בעיקר באמינות ובנכונות ליטול סיכונים, לפי מחקר חדש של ענקית הטכנולוגיה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

אמינות, אחריות ונכונות ליטול סיכונים - ולא בטחון עצמי, מוחצנות או תארים מאוניברסיטאות יוקרתיות - נמנים על תכונות המפתח להצלחה בעבודה, לפי מחקר חדש שערכה ענקית הטכנולוגיה גוגל.

המחקר - אשר התבסס על למעלה מ-200 ראיונות שנערכו עם עובדי גוגל במהלך השנתיים האחרונות, וגם על ניתוח של מגוון תכונות וכישורים בצוותים שונים בחברה - מצא כי אנשים עובדים יחד בצורה הטובה ביותר כאשר קיים ביניהם אמון, וכאשר העובדים מרגישים כי הם יכולים ליטול סיכונים, לסמוך זה על זה ולהבין את מטרות הצוות.

המחקר פורסם באתר re:Work, בו חולק צוות משאבי האנוש של גוגל את התובנות שצבר בשני העשורים האחרונים לגבי השיטות הטובות ביותר להפיק את המרב מהעובדים וכיצד להתמודד עם אתגרים בתחום ניהול כוח האדם.

"המחקר הזה ממלל דברים שאינם בהכרח מסובכים, אבל יוצר שפה שעליה אפשר לבסס דיון", אמרה דוברת גוגל, רויה סולימני, בהתייחסה למחקר שמצא כי ישנם חמישה "כוחות" מרכזיים שמהווים את המפתח ליצירת צוות עובדים מצליח.

הראשון הוא "בטחון פסיכולוגי", כלומר מצב שבו עובדי הצוות מרגישים בטוחים מספיק כדי ליטול סיכונים ולהיות פגיעים זה מול זה. כדי לדעת האם מרכיב זה קיים בצוות, עובדים צריכים לשאול את עצמם האם הם מסוגלים ליטול סיכונים בתוך הצוות שלהם מבלי שהדבר יעורר בהם חוסר בטחון או מבוכה?

המרכיב השני במתכון להצלחה בעבודה הוא "אמינות", או במילים אחרות עמידה בזמנים וברף המצוינות הגבוה שמציבה גוגל לעובדים. במקרה זה השאלה שחברי צוות צריכים לשאול את עצמם היא: האם אנחנו יכולים לסמוך זה על זה שנבצע עבודה באיכות גבוהה ונסיים אותה בזמן?

גורם המפתח השלישי להצלחה בעבודת צוות הוא "מבנה ובהירות", שמשמעו הוא כי לחברי צוות העובדים יהיו תפקידים, תוכניות ויעדים ברורים. במקרה זה, השאלה המתבקשת היא: האם המטרות, התפקידים ותוכניות הביצוע בצוות שלנו ברורות?

צילום: ללא קרדיט

המרכיב הרביעי הוא "משמעות", או השאלה: האם כל חברי הצוות מרגישים שהם עובדים על משהו שהם מייחסים לו חשיבות באופן אישי? הגורם החמישי במתכון להצלחה הוא "השפעה" - כלומר מצב שבו חברי הצוות מאמינים כי עבודתם חשובה ומובילה לשינוי. או בניסוח כשאלה לעובדים עצמם: האם אנחנו מאמינים באופן בסיסי שהעבודה שאנחנו עושים חשובה?

"אם עניתם 'כן' על חמש השאלות שהוצגו לעיל, כנראה שאתם חלק מצוות בעל ביצועים גבוהים", אמרה האנליסטית ג'וליה רוזובסקי ממחלקת משאבי אנוש של גוגל. "אם לא, אל תאבדו תקווה. זהו קיצור דרך שיסייע לכם להבין היכן להתמקד, כיצד להשתפר, ואיך לדבר על הדברים הללו עם עמיתיכם לעבודה באופן מובנה", הוסיפה.

מתוך חמישה המרכיבים במתכון לצוות עבודה מצליח, "בטחון פסיכולוגי" הוא החשוב ביותר, מכיוון שכל הארבעה האחרים תלויים בו, ציינה רוזובסקי. "נטילת סיכונים סביב חברי הצוות שלך נראית משימה פשוטה. אבל זכרו את הפעם האחרונה שעבדתם על פרויקט. האם הרגשתם שאתם מסוגלים לשאול מה המטרה מבלי להסתכן בכך שאתם היחידים שלא בעניינים? או שמא העדפתם פשוט להמשיך מבלי לברר את הדברים, כדי להימנע מליצור רושם שאתם לא מודעים למה שמתרחש סביבכם?", הוסיפה רוזובסקי.

ממצאי המחקר של גוגל עולים בקנה אחד עם מחקר שנערך באוניברסיטת נוטרדאם בארה"ב, ואשר ממצאיו פורסמו לאחרונה בכתב העת "אקדמי אוף מנג'מנט ג'ורנל". המחקר בחן 67 צוותי עובדים בשש חברות שונות, ומצא כי הצוותים המצליחים ביותר היו אלו שבהם העובדים חשו כי עבודתם תסייע לעמיתיהם לעבודה, ללקוחות ולקהילה כולה.

בחברת גוגל עצמה, כל 60 אלף העובדים חברים לפחות בצוות עבודה אחד, ולפעמים שניים ואף יותר. צוותי העבודה בגוגל כוללים בין שלושה ל-70 עובדים, ובדרך כלל נבנים סביב פרויקטים.

סרגיי ברין ולארי פייג' צילום: אי־פי

גוגל עצמה נולדה מתוך אחת השותפויות המפורסמות ביותר בעולם הטכנולוגיה, בין שני סטודנטים לתואר שני באוניברסיטת סטנפורד: לארי פייג' וסרגיי ברין. השניים הלכו בעקבותיהם של צמדים אגדיים אחרים כמו המייסדים השותפים של מיקרוסופט, ביל גייטס ופול אלן, והמייסדים השותפים של אפל, סטיב ג'ובס וסטיב ווזניאק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"