רוצים להגן על זכויות יוצרים בפייסבוק? זה מה שלא צריך לעשות

אם אתם נתקלים בסטטוסים בשפה משפטית הקוראים לכם להגן על זכויות היוצרים שלכם באמצעות סטטוסים דומים – התעלמו מהם

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

יתכן כי בימים האחרונים ראיתם סטטוסים בפייסבוק הדוחקים בכם לפרסם סטטוס בעל אופי משפטי שלכאורה מגן על התמונות שלכם ומידע אחר שאתם מפרסמים בפייסבוק מפני הפרת זכויות יוצרים. אל תטרחו. זה לא עובד, וגירסאות רבות של מתיחה זו הופיעו לאורך השנים.

משתמשים בפייסבוק מדווחים על זינוק בסטטוסים אלה באחרונה, כפי שהיה גם בינואר האחרון. אף שהנוסח המדוייק שונה ממקרה למקרה, הסטטוסים המזוייפים נראים בערך כך:

"בחדשות צ'אנל 13 דיברו כעת על השינוי במדיניות הפרטיות של פייסבוק. לשם הביטחון, אני מצהיר/ה כי נכון ל-28 בספטמבר 2015, בשעה 12:30 שעון ניו יורק, איני מעניק/ה לפייסבוק או לישויות הקשורות לפייסבוק היתר לעשות שימוש בתמונות, במידע או בפוסטים שלי, מהעבר או בעתיד. בהצהרה זו אני מתריע/ה בפני פייסבוק כי נאסר עליה לדווח, להעתיק, להפיץ או לנקוט כל פעולה אחרת נגדי בהתבסס על פרופיל זה ו/או על תוכנו. תוכן הפרופיל פרטי וחסוי. הפרת הפרטיות אסורה על פי חוק (UCC 1-308-11 308-103 וחוק רומא). הערה: פייסבוק היא כעת ישות ציבורית. על כל חברי האתר לפרסם הודעה שכזו. אם אתם מעדיפים, ביכולתכם להעתיק גירסה זו. אם לא תפרסמו הצהרה שכזו לפחות פעם אחת, תאפשרו למעשה שימוש בתמונות שלכם כמו גם במידע המופיע בעדכוני הפרופיל שלכם. אל תשתפו. עליכם להעתיק ולהדביק את ההודעה".

המשותף להודעות אלה הוא לרוב ז'רגון שנשמע רשמי והפניות משפטיות שמשתמשים ככל הנראה לא יאמתו, ולאחריהם דרישה כי גם אחרים יפרסמו סטטוס דומה בחשבון שלהם. טענות שכאלה הופרכו כליל, בין היתר באתר Snopes הבודק מיתוסים אינטרנטיים.

השורה התחתונה היא שהזכויות המשפטיות שלכם נקבעות על ידי תנאי השירות של פייסבוק ולא על ידי סטטוסים שאתם מפרסמים. כל המשתמשים נדרשו להסכים לתנאי השירות של פייסבוק עם הצטרפותם לרשת החברתית. המידע על האופן שבו פייסבוק משתמשת במידע שלכם זמין שם ובמדיניות הפרטיות של החברה.

אם יש לכם חשש לגבי פרטיות, אתם יכולים להתאים את הגדרות הפרטיות בחשבון שלכם.

פייסבוקצילום: רויטרס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ירוחם אקסלרטור מיינדסט 2019

"סבב הגיוס הראשוני התבסס על חלום, עכשיו הוא התחבר למציאות"

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם