עדכון גלובלי |

וול סטריט סגרה שבוע שני של ירידות; מניות הביוטק על סף "שוק דובי"; נייקי בשיא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

ירידה מתונה מהצפוי בבטחון הצרכנים בארה"ב

בטחון הצרכנים בארה"ב ירד בשיעור מתון מהצפוי בספטמבר. מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ירד בספטמבר לרמה של 87.2 נקודות - רמתו הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2014 - לעומת 91.9 נקודות באוגוסט. נתונים ראשוניים של מדד ספטמבר הצביעו על ירידה חדה יותר לרמה של 85.7 נקודות, ותחזית הכלכלנים היתה אף היא לירידה חדה יותר של המדד לרמה של 86.5 נקודות.

נתוני הצמיחה בארה"ב מקפיצים את הדולר

הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם לאחר שנתוני הצמיחה של כלכלת ארה"ב לרבעון השני תוקנו כלפי מעלה. הדולר מטפס ב-0.7% מול היורו לשער של 1.1157 דולר ליורו, ומתחזק ב-0.8% מול הין היפני לרמה של 121.019 ין לדולר.

נתוני הצמיחה מפילים את האג"ח בארה"ב

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות חדות בעקבות נתוני צמיחה חזקים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב. התשואה על האג"ח ל-10 שנים קופצת ב-0.07% לרמה של 2.19%.

ביטחון הצרכנים בצרפת ברמתו הגבוהה מאז 2007

ביטחון הצרכנים בצרפת עלה בספטמבר לרמתו הגבוהה זה 8 שנים, לפי נתונים ממשלתיים שפורסמו היום. בורסת פריז מזנקת כמעט 4% לאחר פרסום הנתונים.

המדד עלה החודש לרמה 97 נקודות, הגבוהה מאז אוקטובר 2007, בעקבות עלייה חדה בהערכות של משקי בית בצרפת לגבי יכולתם לחסוך כסף. עלייה נרשמה גם בהיבטים כמו יכולת לבצע רכישות גדולות ומצב פיננסי עתידי. גם החששות מאבטלה ירדו.

נתון מעודד נוסף שנרשם היום בגוש היורו הוא גידול בהיקף ההלוואות למשקי בית. הנתון גדל ב-1% באוגוסט אחרי עלייה של 0.9% ביולי, לפי נתונים שפירסם היום הבנק הפדרלי.

מנכ"ל פורשה צפוי להתמנות לראשות פולקסווגן

מתיאס מולר, ראש חטיבת פורשה בפולקסווגן, הוא המועמד הבולט להחליף בראשות ענקית הרכב הגרמנית את מרטין וינטרקורן, שהתפטר מתפקידו ביום רביעי בעקבות שערוריית זיוף נתוני הזיהום ויפרוש עם מצנח זהב של כ-60 מיליון יורו. בגרמניה דווח אתמול כי רוב דירקטוריון פולקסווגן תומך במולר לתפקיד.

מולר, שנולד במזרח גרמניה אך גדל בבוואריה, הצטרף לחטיבת אודי לפני 40 שנה וטיפס בתפקידים בתוך אודי, בין השאר שימש ראש פיתוח דגם A3 שזכה להצלחה גדולה. ב-2010 מונה לתפקיד הרגיש של ראש חטיבת פורשה לאחר שקיבל את ברכת ראש החברה, פרדיננד פיץ'. מולר הפך את פורשה לחטיבה המצליחה ביותר של פולקסווגן עם שולי רווח של 18%. בניגוד לסגנון הניהול המחמיר של וינטרקורן, מולר נתפס כדמות משוחררת יותר שמגיע להשקות דגמים חדשים בחולצה עם צווארון פתוח, במקום חליפה מחויטת.

מניית נייקי זינקה לאחר גידול ברווחי ענקית הספורט

נייקי, יצרנית ציוד הספורט וההנעלה הגדולה בעולם, דיווחה אתמול בלילה על גידול ברווחיה והכנסות גבוהות מהתחזיות. מניית החברה זינקה עד 8.4% במסחר לאחר הסגירה.

הרווח הנקי של נייקי עלה ברבעון שעבר ב-23% ל-1.18 מיליארד דולר, או 1.34 דולר למניה, לעומת התקופה המקבילה ב-2014. ההכנסות טיפסו 5.4% ל-8.41 מיליארד דולר בתקופה שהסתיימה ב-31 באוגוסט, מעל תחזיות האנליסטים.

מנכ"ל החברה מארק פארקר, שירש השנה בתפקיד היו"ר את המייסד פיל נייט, הרחיב את מבחר המוצרים של החברה עבור נשים ואת מכירותיה באינטרנט. החברה גם הצליחה להגדיל את שולי הרווח שלה באמצעות ייקור מחירים.

גם ההזמנות העתידיות למוצרי החברה בסין, יפן ואירופה עקפו את תחזיות האנליסטים. ההזמנות בסין קפצו 27% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה - כמעט כפול מההערכות.

וול סטריט נסגרה בירידות לקראת נאום ילן

הירידות בוול סטריט התמתנו לקראת הסגירה ולקראת נאומה של יו"ר הבנק הפדרלי, ג'נט ילן. S&P 500 ירד ב-0.3%; נאסד"ק נחלש ב-0.4%; דאו ג'ונס איבד ב-0.5%. היום בחצות יחל בארה"ב נאומה של שילן שבו היא עשויה להסביר בפירוט נרחב יותר את ההחלטה שלא להעלות ריבית מוקדם יותר החודש.

בארה"ב פורסם היום כי ההזמנות בנות הקיימא בארה"ב צנחו באוגוסט ב-2% בהתאמה עונתית, בעיקר בגלל הזמנות נמוכות בתעשיית המכוניות והמטוסים. הנתונים תואמים תחזיות קודמות לירידה של 2%.

מכירות הבתים החדשים רשמו באוגוסט את החודש הטוב ביותר מאז פברואר 2008

מוקדם יותר היום פורסמו נתונים חיוביים על שוק הנדל"ן האמריקאי. מכירות הבתים החדשים בארה"ב הגיעו באוגוסט לקצב שנתי של 552 אלף – הרמה הגבוה ביותר מאז פברואר 2008, טרם פריצת המשבר החמור בארה"ב. הנתונים מעידים שיפור ניכר מיולי, אז היה הקצב השנתי של מכירת הבתים החדשים 522 אלף, לפי נתונים מעודכנים שפורסמו היום. הנתונים החיוביים הפתיעו במיוחד גם את הכלכלנים שצפו כי הקצב השנתי יגיע באוגוסט ל-515 אלף בתים חדשים. הנתון שפורסם היום גבוה ב-21.6% לעומת הנתונים שפורסמו בתקופה המקבילה אשתקד.

מחריפות הירידות באירופה

בורסות אירופה ננעלו בירידות שערים חדות על רקע פרשת ההונאה המזהמת של פולקסווגן שמטלטלת את עולם הרכב. לונדון ירדה ב-1.2%; פרנקפורט נפלה ב-1.9%; פריז נסוגה ב-1.9%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי השיל 2% משוויו.

מניית פולקסווגן נפלה ב-3.1% לאחר שאתמול הודיע מנכ"ל החברה, מרטין וינטרקורן, על התפטרותו בעקבות פרשת תרמית המכוניות המזהמות. מוקדם יותר היום פורסם כי מנכ"ל פורשה, מטיאס מולר, עשוי להחליפו. מניית פז'ו-סיטרואן, יצרנית הרכב השנייה בגודלה באירופה, צללה ב-3.7% בבורסת פריז. ב.מ.וו קרסה ב-5.5% אחרי שדווח כי גם דגם מתוצרתה זייף לכאורה נתוני זיהום. רנו הצרפתית איבדה גם היא 1.8%.

בגלל ההיחלשות בסין ובשוק הסחורות: קאטרפילר תפטר 10,000 עובדים

חברת המשאיות והציוד הכבד קאטרפילר סובלת מירידת מחירי האנרגיה והיחלשות ענף הכרייה ועשויה לקצץ עד 10,000 משרות עד 2018 – כך הודיעה החברה היום. בנוסף, הודיעה קאטרפילר כי היא מורידה את תחזית ההכנסות שלה ל-2015 במיליארד דולר. מניית החברה צונחת בוול סטריט ב-6.3%.

מנכ"ל פורשה מועמד לתפקיד מנכ"ל פולקסווגן

יממה אחרי שהתפטר מנכ"ל פולקסווגן, מרטין וינטרקורן, נמשכות הטלטלות בשורת ההנהלה בחברה. בסוכנות הידיעות רויטרס פורסם כי יצרנית הרכב הגדולה באירופה תשחרר מתפקידם את ראשי מחלקות המחקר והפיתוח באאודי ובפורשה. בחברות לא מסרו תגובה רשמית לדיווח. בתוך כך, סוכנות הידיעות הכלכלית בלומברג דיווחה כי מטיאס מולר, מנכ"ל פורשה, הוא בעל הסיכויים הטובים ביותר להחליף את וינטרקורן. מולר מונה לתפקידו ב-2010 – ובמהלך כהונתו זינקו מכירות יצרנית מכוניות הספורט שנמצאת בשליטת פולקסווגן. מניית פולקסווגן צונחת בפרנקפורט ב-4.3%.

מטיאס מולר, מנכ"ל פורשהצילום: רויטרס

סימני חולשה נוספים בשוק העבודה האמריקאי: עלייה בתביעות האבטלה

בארה"ב פורסמו היום נתונים המעידים על ירידה בקצב ההתאוששות של שוק התעסוקה האמריקאי – מה שיכול להסביר גם את החלטת הבנק הפדרלי במדינה שלא להעלות את הריבית. תביעות האבטלה השבועיות החדשות בארה"ב עלו ב-3,000 בקשות והגיעו ל267 אלף בשבוע שהסתיים ב-19 בספטמבר. ואולם תחזיות הכלכלנים היו לעלייה חדה יותר וכי מספר התביעות יגיע ל-275 אלף. גם במספר המובטלים במשך זמן רב נרשמה יציבות, כש-2.24 מיליון מובטלים הגישו תביעות לקבלת תגמולים – ירידה של 1,000 בקשות בלבד.

צפי לירידות של 1% בוול סטריט

החוזים על המסחר בוול סטריט מורים על ירידות שערים של סביב 1% במדדים המובילים, לפני נתוני תביעות האבטלה השבועיים ומכירות הבתים החדשים. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר עולים ב-0.3% ל- 44.62 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק.

הקרונה צונחת אחרי הורדת ריבית בנורווגיה

הדולר מתחזק ב-2% מול הקרונה הנורווגית, לאחר שהבנק המרכזי של נורווגיה הוריד את הריבית. הבנק המרכזי של נורווגיה הוריד היום את הריבית, בשל השפעתה של נפילת מחירי הנפט על כלכלת המדינה ותחזית האינפלציה. הבנק הוריד את הריבית ל-0.75% לעומת 1%, ואמר כי יתכן שיצטרך להוריד אותה שוב בשנה הקרובה.

ב.מ.וו נופלת

מניית ב.מ.וו נופלת ב-9% בפרנקפורט לאחר שהמגזין הגרמני "אוטובילד" דיווח כי מכונית הספורט שלה מדגם X3 xDrive 20d פלטה גזים מזהמים בכמות גבוהה פי 11 מהמגבלה האירופית במבחן דרכים. ב.מ.וו מסרה בתגובה כי אין במכוניותיה שום מערכת שיכולה להתנהג במבחנים בצורה שונה מאשר על הכביש.

שיפור בביטחון העסקים בגרמניה

שיפור מפתיע במדד ביטחון העסקים בגרמניה. לונדון עולה ב-0.2%; פרנקפורט מטפסת 0.7%; פריז עולה ב-0.2%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ללא שינוי. מדד ביטחון העסקים של מכון Ifo בפרנקפורט עלה בספטמבר ל-108.5 נקודות, לעומת 108.4 באוגוסט. אנליסטים צפו ירידה במדד.

חולשה באסיה; התאוששות בנפט

בורסות אסיה רושמות עוד יום של ירידות, בהובלת טוקיו, שנפלה ב-2.7%. הונג קונג יורדת ב-0.7%, סיאול עלתה ב-0.1%. באוסטרליה עלייה של 1.1% ובשנחאי של 0.3%. לאחר שנפל אתמול מתחת ל-45 דולר לחבית, נסחר היום נפט מסוג טקסס מתוק ב-44.78 דולר לחבית, עלייה של 0.7%.

לפי דיווחים בעיתונות מתכנן ראש ממשלת יפן שינזו אבה להכריז היום על תוכנית חדשה לעידוד הכלכלה, בתקווה להוסיף 5 טריליון דולר, או 22%, לתוצר המקומי הגולמי. אבה סבל מנפילה בפופולריות שלו לאחר צעדים מיליטנטיים לחיזוק יכולותיה הצבאיות של יפן.התוכנית הכלכלית תהיה מבוססת על הגדלת ההכנסה, מתן שירותי טיפול לגיל הרך ולקשישים, דיווח הרדיו ביפן.

סגירה שלילית בוול סטריט; הנפט מתחת ל-45 ד'

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות זו הפעם הרביעית בחמישה הימים שחלפו מאז החלטת הריבית בארה"ב. מגזרי הסחורות והאנרגיה הובילו את הירידות לאחר שמחיר הנפט הגולמי נסגר מתחת לרמה של 45 דולר לחבית לראשונה זה יותר משבוע.

מדד S&P 500 ירד ב-0.2% ונסגר בשפל של כשבועיים; מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.3%; מדד נאסד"ק איבד 0.1%. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 44.48 דולר לחבית, נפילה של 4.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

"היום המסחר קצת שקט", אמר אסטרטג המניות מאט מיילי מבית ההשקעות מילר טבק לסוכנות הידיעות בלומברג. "יש היום חג יהודי (יום הכיפורים), אבל גם ציפיה לנאומה מחר של יו"ר הבנק הפדרלי, ג'נט ילן. אנשים מקווים שהיא תסייע להבהיר קצת את הבלבול וחוסר הודאות שיצרו דבריה בשבוע שעבר".

סגירה חיובית באירופה; פולקסווגן התאוששה ב-7%

בורסות אירופה התאוששו משפל של חודש על רקע פרסום נתוני מקרו כלכליים שהצביעו על כך שנמשכת מגמת השיפור בכלכלת גוש היורו. עם זאת, העליות התמתנו לקראת הסגירה בעקבות דבריו של נשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מריו דראגי, לפיהם עדיין מוקדם להעריך האם נדרשים תמריצים נוספים לכלכלת גוש היורו.

בורסת לונדון, אשר נפלה בקרוב ל-3% ביום שלישי, נסגרה בעלייה של 1.6%; פרנקפורט טיפסה ב-0.4%; פריז הוסיפה 0.1%; מדריד ירדה ב-0.8%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.1%.

מניית פולקסווגן זינקה בקרוב ל-7% בעקבות התפטרות מנכ"ל ענקית הרכב הגרמנית, מרטין וינטרקורן, על רקע שערוריית זיוף נתוני פליטות מזהמים בארה"ב. מניית יצרנית המכוניות הגדולה באירופה נפלה בכ-35% בשני ימי המסחר הקודמים, בעקבות שערוריית זיוף נתוני פליטות מזהמות מ-11 מיליון מכוניות מתוצרתה. החברה כבר הודיעה על הפרשה של כ-7 מיליארד דולר לטובת קנסות ופיצויים - סכום שיגדל כנראה.

מדד מנהלי הרכש של מגזרי הייצור והשירותים בגוש היורו נסוג בספטמבר לרמה של 53.9 נקודות לעומת רמה של 54.3 באוגוסט, מסרה היום ספקית הנתונים מרקיט. מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות הכלכלית, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות. בה בעת, ההזמנות החדשות של מגזרי הייצור והשירותים טיפסו לשיא של חמישה חודשים.

הלמ"ס של צרפת אישר כי כלכלתה של אחת הגדולות במדינות גוש היורו לא צמחה כלל ברבעון השני. הצריכה הפרטית ירדה ב-0.1% ברבעון, בשל נסיגה בשכר ועלייה במסים. בגרמניה ירידה זה חודש שני ברציפות במדד מנהלי הרכש.

צמיחת הייצור בארה"ב בשפל של 22 חודשים

הפעילות במגזר הייצור בארה"ב צמחה החודש בקצב המתון ביותר זה 22 חודשים, לפי נתונים ראשוניים שפורסמו היום. מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור בארה"ב נותר בספטמבר ללא שינוי לעומת החודש הקודם ברמה של 53 נקודות - רמתו הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2013 - מסרה היום חברת המחקר מרקיט.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות המגזר, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

דראגי: "מוקדם מדי להעריך האם נדרשים עוד תמריצים ביורו"

נשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מריו דראגי, אמר היום כי מוקדם מדי לקבוע האם הסיכונים לתחזית הכלכלית של גוש היורו מצדיקים תמריצים נוספים של הבנק המרכזי.

"נדרש זמן נוסף כדי לקבוע האם אובדן תנופת הצמיחה בשווקים המתעוררים הוא בעל אופי זמני או קבוע", אמר דראגי בעדותו הרבעונית בפני הוועדה לעניינים כלכליים ומוניטריים בפרלמנט האירופי. לדבריו, יש "לבחון את הגורמים לנפילה במחירי הסחורות הבינלאומיים ולתנודתיות הפיננסית החריפה שאירעה לאחרונה".

"אם הסיכונים השליליים יחלישו את תחזית האינפלציה לטווח הבינוני באופן בסיסי יותר מכפי שאנו חוזים כעת, לא נהסס לפעול", הוסיף דראגי.

בעקבות דבריו של דראגי מתחזק היורו ב-0.3% מול הדולר לשער של 1.1158 דולר ליורו.

מריו דראגיצילום: בלומברג

נפילות באסיה; נתוני ייצור חלשים בסין

ירידות שערים נרשמו בבורסות אסיה בהמשך לירידות בוול סטריט ובאירופה אמש. בורסת טוקיו ירדה ב-2%; שנחאי ב-2.2%; הונג יורדת ב-2.6%. אמש נפלה בורסת בואנוס איירס בארגנטינה ב-6%, בעקבות החולשה במחירי הסחורות שאותן מייצאת ארגנטינה. במסחר הבוקר הדולר נפל מול הין ב-0.3% ל-119.7600 דולר לין. הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק נסוג בחצי אחוז ל-46.14 דולר לחבית. מחירי הנחושת, הפלטינה והכסף ירדו ב-0.3%.

פעילות הייצור בסין נפלה לרמה הנמוכה זה שש שנים וחצי, לפי מדד מנהלי הרכש של קאיסין מדיה ומרקיט אקונומיקס. כלכלנים אומרים כי החולשה נובעת מביקוש חיצוני דל, ולא מנסיגה מקומית. נשיא סין, שי ג'ינפינג, אמר בנאום בסיאטל ביום שלישי כי סין תפעל לבלום את הנסיגה.

וול סטריט ננעלה בירידות; גולדמן סאקס נפלה לאחר הודעת המנכ"ל

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות של עד 1.5% בהמשך לנפילות של עד 3% באירופה, עקב חששות בשווקים מהאטה בצמיחה העולמית. מדד דאו ג'ונס ירד 1%, מדד S&P 500 נסוג ב-1.2% והנאסד"ק נפל 1.5%. הדולר התחזק 0.6% מול היורו בשער של 1.114 דולר ליורו. הנפט נפל 3.1% למחיר 45.15 דולר לחבית.

מניית גולדמן סאקס נפלה 1.9% לאחר שמנכ"ל בנק ההשקעות החזק בוול סטריט, לויד בלנקפיין, הודיע היום כי הוא חולה בסרטן הלימפומה.

מניות ג'נרל מוטורס ופורד, ענקיות הרכב של ארה"ב, נפלו ב-2% ו2.8% בהתאמה על רקע התרסקות מניית פולקסווגן בפרנקפורט בשל שערוריית זיוף נתוני הזיהום של מכוניות היצרנית הגרמנית.

צניחת מניית פולקסווגן הפילה את פרנקפורט

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות חדות בשל חששות מהאטה בצמיחה העולמית ובצל שערוריית זיוף נתוני הזיהום בחברת פולקסווגן, שמנייתה צנחה היום 19% והפילה את בורסת פרנקפורט 3.8%. לונדון נפלה ב-2.8%; פריז נפלה ב-3.4%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד 3%; באסיה בורסת שנחאי עלתה ב-0.9%; הונג קונג עולה ב-0.6; טוקיו סגורה לרגל חג.

מניית פולקסווגן קרסה 35% ביומיים האחרונים בבורסת פרנקפורט ומחיר המניה צנח מ-162.5 דולר בנעילת המסחר ביום שישי ל-106 דולר היום, בעקבות פרשת זיוף נתוני פליטות הפחמן במכוניותיה. היום צנחה החברה בעוד 19%, לאחר שהיום הודיעה החברה כי היא מפרישה תקציב מיוחד של 6.5 מיליארד יורו למימון נזקים אפשריים בפרשה, שמקיפה 11 מיליון מכוניות ברחבי העולם. בסוף השבוע נחשף כי יצרנית הרכב התקינה תוכנה מיוחדת שמפעילה בקרת זיהום ברכבי הדיזל שלה רק בזמן בדיקות זיהום תקופתיות של המכוניות על ידי הרגולטור. היום הודיעה

"החברה שלנו לא היתה כנה עם סוכנות ההגנה על הסביבה, עם מועצת משאבי האוויר של קליפורניה ועם כולכם", אמר מייקל הורן, ראש החטיבה של פולקסווגן בארה"ב, בדברים שנשא אתמול בערב באירוע בניו יורק. "ובמילותיי הגרמניות: פישלנו לגמרי. אנחנו חייבים לתקן את המכוניות כדי למנוע מהמקרה הזה להישנות ועלינו לתקן את המצב. סוג ההתנהגות הזה לגמרי לא מתאים לאופי שלנו".

מניות הרכב הגרמניות נפלו גם הן היום בשל חשש משקיעים מפגיעה בכל תעשיית הרכב הגרמנית. מניית ב.מ.וו צנחה 6% ומניית דיימלר, יצרנית מרצדס-בנץ, צנחה 7%. בוול סטריט, מניות הרכב האמריקאיות ג'נרל מוטורס ופורד נופלות גם הן, בקרוב ל-3%.

מרקל לפולקסווגן: עליכם להתנהל בשקיפות מלאה

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל התערבה היום בשערוריית זיוף נתוני הזיהום של פולקסווגן הגרמנית, ואמרה כי על הנהלת החברה לנהוג בשקיפות מלאה בחקירה נגדה, שעלולה לגרום לה נזק כלכלי של 18 מיליארד דולר.

"בהתחשב במצב הקשה, מה שנדרש כעת שקיפות מלאה והבהרה של כל התהליך", אמרה מרקל לעיתונאים בברלין כשנשאלה אם היא חוששת שהפרשה עלולה לפגוע בתעשיית הרכב הגרמנית. "אני מקווה שכל העובדות יונחו על השולחן בהקדם", אמרה.

מחירי הבתים בארה"ב: עלייה של 5.8% תוך שנה

מחירי הבתים בארה"ב עלו ב-0.6% ביולי ו-5.8% ב-12 החודשים האחרונים, לפי נתוני הסוכנות הפדרלית לדיור שפורסמו היום. במדינות המערב התיכון קולורדו, נבאדה, יוטה ואריזונה נרשמו עליות המחירים הגבוהות מאז יולי 2014 - 9.4% בממוצע, בעוד שבניו אינגלנד נרשמה עליית מחירים ממוצעת של 2.1% בלבד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות