רגעי הכרעה במתווה הגז: נובל אנרג'י מזהירה - "מוכנים לחלוטין לנקוט את הפעולות הדרושות להגנה על נכסינו"

מנכ"ל החברה דיוויד סטובר נקט לשון תקיפה בתגובה הרשמית של החברה בעקבות ההתפתחויות האחרונות במתווה הגז; "ממשלת ישראל חייבת לפעול ללא דיחוי נוסף בהתאם למתווה הגז שאושר ברוב סוחף בממשלה"

נדן פלדמן
נדן פלדמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נדן פלדמן
נדן פלדמן

"ממשלת ישראל חייבת לפעול ללא דיחוי נוסף בהתאם למתווה הגז, שאושר ברוב סוחף בממשלה ואתמול הוצג לכנסת". כך ניסחה היום נובל אנרג'י, אחת משתי החברות השולטות במאגרי הגז תמר ולוויתן, את תגובתה הרשמית להתפתחויות האחרונות במתווה הגז על רקע תגלית מאגר הגז האדיר במצרים.

מנכ"ל ונשיא נובל אנרג'י, דיוויד סטובר, נקט לשון תקיפה בתגובת החברה כשכתב כי נובל אנרג'י "מוכנה לחלוטין לנקוט את הפעולות הדרושות כדי להגן על ערך נכסיה". סטובר ציין כי "נובל אנרגי ממשיכה לעבוד במלוא המרץ עם ממשלת ישראל כדי לטפל בעניינים הדרושים להקלה על פיתוח תגליות תמר ולוויתן ולהבטיח סביבת השקעות יציבה".

סטובר התייחס גם להשלכות תגלית הגז במצרים, כשכתב כי "הביקוש האזורי תומך בהמשך הפיתוח של מאגרי תמר ולוויתן. נובל אנרג'י ממשיכה את הדיונים שלה עם לקוחות הגז הטבעי באזור, כשאתמול ממשלת מצרים חזרה באופן פומבי על תמיכתה ביבוא גז מישראל, הן למטרות מקומיות והן למטרות יצוא של גז טבעי. אנחנו שופעים ביטחון שאיכות הנכסים הישראליים שלנו, מאמצי התכנון הנרחבים שלנו, המוניטין המוכח של ביצוע פרויקטים וביצועי הפעילות שלנו מציבים אותנו בעמדה טובה לספק גז טבעי לשוק האזורי, שסובל מחולשה משמעותית".

יו"ר נובל אנרג'י צ'ארלס דיוידסון וראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: משה מילנר / לע"מ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?