אורנג' תצטרף לחרם נגד ישראל? "מתכוונים לסיים החוזה עם פרטנר". סבן: "לא ארתע"

מנכ"ל ענקית הסלולר הצרפתית, סטפן ריצ'רד: "הייתי מבטל את החוזה מחר, אבל המהלך ידרוש זמן; לא מוכן לשלם מאות מיליוני יורו בגלל סיום החוזה באופן חד צדדי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

משבר החרם נגד ישראל: מנכ"ל אורנג', סטפן ריצ'רד, אמר כי היה רוצה לסיים את קשרי החברה עם מפעילת הסלולר הישראלית פרטנר המשתמשת במותג אורנג' בהקדם האפשרי לו היה יכול, אולם הוסיף כי הדבר יהיה כרוך בסיכון עצום במונחי קנסות. "תאמינו לי שהייתי מבטל את החוזה מחר לו הייתי יכול", אמר ריצ'רד בתגובה לשאלה שהוצגה לו במסיבת העיתונאים שערך היום בקהיר על ידי כתב העיתון המצרי "דיילי ניוז".

במסיבת העיתונאים, בה הציג את תוכניות החברה לשנים הקרובות במצרים, אמר ריצ'רד כי החברה מתכוונת להסיר את המותג אורנג' מישראל בהקדם האפשרי, אולם הוסיף כי המהלך ידרוש זמן.

מנכ"ל אורנג', סטפן רישאר

בעל השליטה בפרטנר חיים סבן מסר בתגובה כי "אני גאה להיות בעל השליטה בחברת פרטנר, שהינה חברה בבעלות ישראלית, החוכרת את המותג אורנג׳. איומים לא ירתיעו אותי, אמשיך לפעול בישראל ולהוביל את המאבק העולמי למען ישראל".

ארגוני זכויות אדם בצרפת דוחקים בממשלת צרפת, המחזיקה ברבע ממניות אורנג', ובחברה עצמה, לסיים את קשריה עם חברת פרטנר עקב פעילותה של האחרונה בהתנחלויות, המוגדרות כבלתי חוקיות על ידי הקהילה הבינלאומית.

כאשר נשאל ריצ'רד לגבי דיווחים לפיהם החוזה עם החברה הישראלית חודש בשנת 2015, ענה: "לא חידשנו איתם את החוזה, רצינו לשנות את תנאי החוזה ולכלול בו תאריך סיום, מכיוון שקודם לכן לא כלל החוזה תאריך סיום, ולכן לא היתה לנו שום אפשרות לצאת מהחוזה".

חיים סבןצילום: בלומברג

"רצינו לשים לזה סוף ולתקן את המצב, איננו רוצים בו. בחוזה הקיים, ניתנת לנו אופציה לסיים אותו מבלי להיות חשופים לסיכון פיננסי עצום. לו אתה היית המנכ"ל של החברה הזו היית נוהג באותו האופן", אמר ריצ'רד.

"האפשרות היחידה האחרת תהיה להיכנס למחלוקת עם פרטנר, ואני מצטער לומר שלהיכנס למחלוקת כאשר אין לך שום בסיס משפטי בבתי משפט ישראלים אינו משהו שאני ממליץ עליו לחברה שלי. אני לא מוכן לשלם מאות מיליוני יורו רק בגלל שאני צריך לקחת סיכון במונחי קנסות".

"כמות הכסף שאנחנו מקבלים מהחוזה הזה היא מאוד, מאוד נמוכה, ואנחנו לא מעורבים בכך מתוך אינטרסים פיננסיים", הוסיף ריצ'רד. "אם תיקחו את כמות הכסף שאנחנו מקבלים לעומת כמות הזמן שאנו מקדישים כדי להסביר אותו בצרפת ובמקומות אחרים, תאמינו לי שזו לא עסקה טובה".

פרטנר הישראלית אינה חברת בת של פראנס טלקום כמו מרבית חברות אורנג' בעולם, אלא רק משלמת תמלוגים על השימוש במותג אורנג'. ממש בחודשים האחרונים חידשה פרטנר הישראלית את החוזה מול פראנס טלקום לעשר שנים קדימה, כך שאפילו ברמה הטכנית יהיה קשה לה לשלול את זכות השימוש במותג. מפרטנר נמסר: אנו מצרים על דבריו של מנכ"ל פראנס טלקום, באם נאמרו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב