"פייננשל טיימס": בלאק קיוב הישראלית - מודיעין עסקי מזן חדש

חבר דירקטוריון החברה, פרופ' אשר טישלר, לטיימס: "הולכים על הגבול ולפעמים בטעות עוברים את הגבול. זה קורה בחיים וזה גם בתחום המודיעין"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברת המודיעין העסקי בלאק קיוב, הנמצאת בבעלות הישראלים אבי ינוס ודן זורלא, הוכתרה על ידי העיתון הבריטי "פייננשל טיימס" בתור חברה שמבשרת על זן חדש של פעילות בתחום המודיעין העסקי.

"בלאק קיוב היא חברת מודיעין עסקי מזן שונה", נאמר בכתבה בטיימס. "היא אינה מסתפקת רק באיסוף מידע עבור לקוחותיה, החברה בונה גוף ראיות הממוקד בתביעה משפטית או איום תאגידי מסוים, וידועה בעיקשותה".

זורלא, אשר ייסד את בלאק קיוב יחד עם ינוס בשנת 2010, הוא בוגר יחידת מודיעין סודית של צה"ל. "יחידות מודיעין מובחרות של צה"ל, כמו יחידת 8200 המפורסמת, הולידו כנראה יותר חברות טכנולוגיה מכל בית ספר לעסקים אחרים", נכתב בטיימס.

הטיימס גם ראיין לכתבה את פרופ' אשר טישלר, אשר לימד הן את זורלא והן את ינוס ומשמש כחבר בדירקטוריון בלאק קיוב. "יוצאי המודיעין של צה"ל הם אנשים מאוד חכמים", אמר טישלר, לשעבר דיקן בית הספר לעסקים ע"ש רקנאטי וכיום נשיא המסלול האקדמי המכללה למינהל. "הם אומנו בצורה מאוד, מאוד טובה וחושבים מחוץ לקופסה".

פרופ' אשר טישלר

העיתון התייחס בכתבה גם לטשטוש הגבולות בין החוקי לבלתי חוקי בתחום המודיעין העסקי, במיוחד כאשר מדובר באנשי מודיעין לשעבר שהורגלו בתפקידיהם לפרוץ למחשבים ולבצע האזנות - ולאחר יציאתם לאזרחות נדרשים לפתח דרכי פעולה חדשות כדי לפעול במסגרת החוק.

"הולכים על הגבול ולפעמים בטעות עוברים את הגבול", אמר טישלר לטיימס. "לפעמים אתה נוהג במכונית שלך במהירות מעל למותר. זה קורה בחיים וגם בתחום המודיעין".

מלבד אמצעים טכנולוגיים, איסוף מודיעין עסקי מחייב גם עבודת שטח. "לפעמים שיחת טלפון אחת יכולה לחסוך לך עבודה של שלושה חודשים; לא הכל נעשה באמצעים טכנולוגיים", הוסיף טישלר. "פשוט צריך לדעת למי להתקשר".

לצד בלאק קיוב, הזכיר הטיימס עוד חברות השייכות לזן המודיעין העסקי החדש, בהן GPW ו-K2, וציין כי שוק המודיעין העסקי העולמי צפוי לגדול השנה ביותר מ-8% ל-76.9 מיליארד דולר, לפי נתוני חברת המחקר גרטנר.

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים