המהמרים בעולם כבר יודעים מי יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל

אתרי הימורים בינלאומיים מעניקים סיכוי של כמעט 80% לניצחון בבחירות בישראל של אחד המועמדים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בעוד שהסקרים לקראת הבחירות לכנסת בישראל מצביעים על מאבק צמוד בין הליכוד למחנה הציוני, הגולשים באתרי הימורים בינלאומיים כבר הכריעו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ייבחר לכהונה נוספת.

כך למשל, אתר ההימורים פרדיקטיט מעניק סיכוי של 81% לכהונה נוספת של נתניהו כראש הממשלה. יתר על כן, ההסתברות לכך מטפסת בהתמדה מתחילת השנה, אז עמדה על פחות מ-50%.

כתבות נוספות ב-TheMarker

"ככה אני מצליח להישאר ער בעבודה בלי לשתות קפה"

האנשים שלומדים 6 שנים - ואז עובדים 4 שנים בשכר של 3,000 שקל בחודש

צילום: מתוך אתר PredicIt

אתר אחר, הייפרמיינד, המאפשר להמר על מגוון אירועים פוליטיים וכלכליים - החל מהמועד הצפוי של נפילת העיר מריאופול באוקראינה בידי בדלנים רוסיים וכלה בשיעור הצמיחה של כלכלת ארה"ב ברבעון הקרוב - מאפשר לגולשים להמר על השאלה האם נתניהו עדיין יהיה ראש ממשלת ישראל בתחילת יוני, ובמשתמע מכך האם הוא ינצח בבחירות.

לפי האתר, ההסתברות לכך כעת היא 70% לעומת סיכוי של 30% לכך שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה בעוד חודשיים. הסיכויים הללו נותרו יציבים פחות או יותר במהלך החודשיים האחרונים, לאחר שבחודש דצמבר, במשך ימים ספורים, התהפכו היוצרות. באותה עת, העניק הייפרמיינד סיכוי של יותר מ-60% לכך שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה בתחילת יוני, ואילו ההסתברות לכך שעדיין יהיה ראש הממשלה נפלה לפחות מ-40%.

סטרטג'י-פייג', אתר שמאפשר לגולשים לחזות אירועים פוליטיים בהם גם תוצאות הבחירות בישראל, קובע בוודאות כי נתניהו יזכה בבחירות לאחר שכל החיזויים בו בשאלת תוצאות הבחירות צפו נצחון של ראש הממשלה. עם זאת, מדובר במספר תחזיות זעום (כ-10 בלבד) ועל כן התוצאות במקרה זה אינן בעלות תוקף ממשי.

סטרטג'י-פייג' גם מאפשר להמר האם ישראל תתקוף את מתקני הגרעין של איראן עד תחילת ספטמבר השנה, ובמקרה זה 25 גולשים העריכו שכן, ואילו רק אחד צופה שלא תתרחש התקפה.

הימורים באינטרנט על אירועים פוליטיים התאפשרו במשך שנים בבורסת ההימורים האירית אינטרייד, שנסגרה בשנת 2013 בשל בעיות רגולטוריות. מאז, אתרים רבים שעוסקים בחיזוי אירועים פוליטיים על פי הימורי הגולשים אינם מאפשרים עוד הימורים בכסף אמיתי, ומקור ההכנסות שלהם הוא ממכירת המידע שנצבר ללקוחות עסקיים.

במהלך שנות פעילותו הצליח אתר אינטרייד לנבא אירועים בדיוק רב יותר מכפי שעשו סקרי דעת קהל. כך למשל, לקראת הבחירות שנערכו בישראל בשנת 2009 צפו המשקיעים באינטרייד משלב מוקדם כי נתניהו ייבחר, ובמרוץ לנשיאות ארה"ב ב-2004, אשר מרבית הסקרים הצביעו על כך שהמועמד הדמוקרטי ג'ון קרי מוביל ביתרון קטן על מתחרהו ג'ורג' בוש, העניק אתר אינטרייד יתרון דווקא לנשיא בוש - שאכן היה זה שזכה לבסוף בבחירות.

עם זאת, מומחים גורסים כי יש להתייחס בספקנות לתוצאות של אתרי הימורים ברשת. הסיבה העיקרית לכך היא הרקע של המהמרים, שאינו משקף בהכרח את האופי של מקבלי ההחלטות או של מומחים בסוגיות שעליהן מהמרים הגולשים.

נתניהו בכנס בחירות, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"