הבנק הפדרלי: שיפור נרחב בשוק התעסוקה בארה"ב

כלכלת ארה"ב ממשיכה לצמוח על רקע שיפור בצריכה הפרטית וירידת מחירי הנפט, נכתב ב"ספר הבז'" - הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו בלומברג
בלומברג

שוק התעסוקה ברחבי ארה"ב נהנה משיפור נרחב בשעה שהכלכלה הגדולה בעולם ממשיכה לצמוח על רקע שיפור בצריכה הפרטית והוזלת מחירי הדלק, מסר היום הבנק הפדרלי במסגרת "ספר הבז'" - הדו"ח התקופתי של הבנק המרכזי של מצב כלכלת ארה"ב.

"השיפור בתעסוקה היה נרחב בכל מחוזות הבנק", נאמר בסקר הבנק הפדרלי המבוסס על נתונים עד ל-24 בנובמבר. "מספר מחוזות אף ציינו כי נמשכת האופטימיות לגבי התחזית לפעילות הכלכלית בעתיד". הצריכה הפרטית המשיכה להשתפר במרבית מחוזות הבנק, בין השאר הודות לירידת מחיר הנפט, מסר הבנק הפדרלי.

ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) תתבסס על הדו"ח בישיבתה הבאה שתתקיים ב-16 וב-17 בדצמבר.

"האינפלציה במחירים ובשכר נותרה בסך הכל מתונה", נאמר בדו"ח, אם כי מספר מחוזות דיווחו על עלייה "קלה עד מתונה" בעלות העבודה. מרבית מחוזות הבנק דיווחו על שיפור בפעילות הייצור.

צילום: אי־פי

מוקדם יותר היום פורסמו בארה"ב נתונים שהצביעו על גידול מתון מהצפוי במשרות במגזר הפרטי בארה"ב. 208 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב בנובמבר לעומת גידול של 233 אלף משרות באוקטובר, מסרה היום חברת המחקר ADP. תחזית הכלכלנים היתה לתוספת גדולה יותר בנובמבר של 223 אלף משרות, לעומת גידול של 230 אלף משרות שעליו דווח במקור באוקטובר.

ביום שישי יפרסם משרד העבודה האמריקאי את דו"ח התעסוקה של חודש נובמבר, וכלכלנים צופים כי לשוק העבודה האמריקאי נוספו בחודש שעבר 235 אלף משרות, לאחר גידול של 214 אלף משרות באוקטובר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב