לא רוצים להתחתן: לראשונה בארה"ב - יותר אנשים רווקים מנשואים

50.2% מהאוכלוסיה הבוגרת בארה"ב - 124.6 מיליון - אינה חיה במסגרת מוסד הנישואין

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

לראשונה בארה"ב, יש כיום יותר רווקים מאשר נשואים במדינה. 124.6 מיליון אמריקאים בוגרים – כ-50.2% מהאוכלוסייה מעל גיל 16 – הינם רווקים. ב-1950, היה שיעור זה 22%, וב-1976, כאשר החל משרד העבודה האמריקאי לעקוב באופן סדיר אחר הנתון, הוא היה 37.4%. לפי סקר שהתבצע בקרב ילידי תחילת שנות ה-80' בשנים 1997-2012, בגיל 27 היו 34% נשואים, בעוד 20% חיו עם בני זוג, ו-47% היו רווקים.

לשינויים אלה השלכות מרחיקות לכת על חיי משפחה, על קריירה, השכלה, מגורים וכן על מצבם הכלכלי של הילדים במשקי הבית השונים. לשינויים החברתיים והכלכליים היו השפעה גדולה על מצב זה – למשל, בשנות ה70' עוד היה מאוד לא מקובל שגבר יחיה לבדו – הייתה לעבור מההורים ישר למגורים עם בת זוג (לרוב עם אשתו).

לפי נתוני לשכת הסטטיסטיקה של משרד העבודה האמריקאי, 41.4% מהנשים בנות 27 בארה"ב הן רווקות, כאשר 20.6% נוספות חיות עם בן/בת זוג. 52.4% מהנשים בגיל זה חיות עם ילד שלהן או של בן/בת הזוג. רק 38% מהנשים בגיל זה נשואות.

חתונה במגדל CN בטורונטוצילום: TourCNTower

בקרב הגברים, שיעור הרווקים גבוה אף יותר – 52.4% מבני ה-27 הם רווקים, 18.4% חיים עם בן/בת זוג, ו-29.2% נשואים. באופן לא מפתיע, שיעור הגברים בני ה-27 החיים עם ילדים שלהם או של בני הזוג נמוך בהרבה לעומת נשים – 29.4%.

לפי משרד העבודה האמריקאי, להבדל זה השפעה משמעותית על שוק העבודה – בעוד נשים שבמשק הבית שלהן לפחות ילד אחד נוטות לעבוד פחות, גברים להם לפחות ילד אחד במשק הבית נוטים דווקא לעבוד יותר. גברים נשואים נטו יותר לעבוד מרווקים או גברים החיים עם בני זוג, ומי מהם החיים עם ילדים, נטו יותר לקחת חלק בשוק העבודה, ולעבוד יותר שבועות בשנה. לעומת זאת נשים החיות עם ילדים נטו פחות להיות בשוק העבודה, ולעבוד פחות שבועות בשנה. רווקים – בייחוד הצעירים יותר – נוטים יותר לשכור דירות מאשר להיות בעלי דירות.

יותר מ-40% מהאמהות הצעירות כיום אינן נשואות (50% מהאמהות מתחת לגיל 30), ו-60% מהילדים לאמהות חד-הוריות לא היו ילדים מתוכננים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"