סיאטל העלתה שכר המינימום ל-15 דולר לשעה - הרמה הגבוהה בארה"ב

ההצעה להעלות את שכר המינימום מ-9.32 דולר לשעה התקבלה פה אחד; שכר המינימום הפדרלי בארה"ב - 7.25 דולר לשעה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העיר סיאטל שבמדינת וושינגטון אישרה העלאה של שכר המינימום ל-15 דולר לשעה, ונהפכה בכך לעיר בעלת שכר המינימום הגבוה ביותר בארה"ב. מועצת העיר אישרה פה אחד את ההצעה, וראש העיר אד מארי צפוי לחתום היום על החוק. שכר המינימום במדינת וושינגטון הוא כיום הגבוה ביותר בכל ארה"ב, ברמה של 9.32 דולר לשעה, וזה היה גם שכר המינימום בסיאטל.

שכר המינימום הפדרלי בארה"ב הוא 7.25 דולר לשעה. חברי המפלגה הדמוקרטית בקונגרס עשו בחודשים האחרונים מאמצים לקדם את העלאתו ל-10.10 דולר לשעה, אך ללא הצלחה מרובה. ואולם במדינות וערים בארה"ב חלה התקדמות בכיוון העלאת שכר המינימום. מדינת מישיגן העלתה לאחרונה את שכר המינימום שלה ל-9.25 דולר לשעה.

העלאת שכר המינימום בסיאטל תיכנס לתוקף בשנים הקרובות באופן הדרגתי. החל מ-1 באפריל 2015 יועלה שכר המינימום ל-10 דולר לשעה בחברות מסוימות ול-11 דולר לשעה באחרות. השכר יועלה בתחילה בחברות גדולות ולכל החברות יגיע רק ב-2021. ארגון 15 for Seattle שתמך בהעלאת שכר המינימום אומר כי הצעד ישפר את מצבם של יותר מ-100 אלף עובדים בעיר.

יש הטוענים כי עיריית סיאטל לא עשתה מספיק וכי יישום החוק צריך להיעשות בקצב מהיר יותר. חברות גדולות התלוננו על כך שיצטרכו להעלות את שכר המינימום לפני עסקים קטנים. איגוד הזכיונות הבינלאומי הודיע כי יגיש תביעה נגד סיאטל בגין אפליה.

תומכים בעד העלאת שכר המינימום בישיבת מועצת העיר סיאטל, אתמולצילום: רויטרס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם

ג'רום פאואל, נגיד הבנק הפדרלי. נותרה חצי נקודת אחוז נוספת עד לרף הריבית שהבנק מתכוון להגיע אליו

עוד מאמץ אחד קטן: הבנק הפדרלי עומד לשחרר את החבל. כך זה ישפיע עלינו