וינה היא העיר עם איכות החיים הטובה ביותר; ומה עם ת"א?

חברת הייעוץ מרסר בחנה מהי העיר בעלת איכות החיים הטובה ביותר ■ תל אביב הגיעה למקום ה-99 כשבמקום ה-221 והאחרון ניצבת בגדד

ישראל פישר
ישראל פישר
ישראל פישר
ישראל פישר

וינה העיר בעלת איכות החיים הטובה ביותר, כך לפי סקר שנתי שמבצעת מרסר ומדרג את ערי העולם. תל אביב התברגה למקום ה-99 ברשימה שבוחנת מדדים כמו אווירה פוליטית וחברתית, סביבה כלכלית, תרבותית, חינוך ובריאות.

למרות המשבר החמור שפוקד את אירופה, מדינות היבשת שהצליחו להיחלץ ממנו שולטות בעשירייה הראשונה. במקום השני ניצבת ציריך, ולשוויץ יש עוד שתי נציגויות בעשירייה הראשונה - ז'נווה במקום השמיני וברן במקום העשירי. במקום השלישי ברשימה ניצבת אוקלנד שבניו זילנד ואחריה מינכן שבגרמניה - שזוכה גם היא לנציגות של שתי ערים נוספות בעשירייה הראשונה. ערים מובילות נוספות בעשירייה הן ונקובר שבקנדה וסידני אוסטרליה.

וינה, אוסטריהצילום: בלומברג

ארה"ב נעדרת לחלוטין משתי העשיריות הראשונות בדירוג והנציגות הראשונה שלה מופיעה רק במקום ה-28 על ידי הונולולו ובמקום ה-29 סן פרנסיסקו. המדד משווה למעשה את כל הערים לניו יורק שממוקמת במקום ה-44 והן מקבלות ציון לפי איכות החים בהן ביחס אליה. ערים אחרות במזרח התיכון כמו דובאי שממוקמת במקום ה-73 ואבו דאבי במקום ה-78, נהנות מדירוג גבוה יותר מזה של תל אביב. הדו"ח קבע כי על עובדים לחשוב פעמיים לפני שהם עוברים לעבוד במדינות שבהן יש מהומות כמו סוריה. את הרשימה נועלות פורט-או פרינס במקום ה-219, בנגוי מהרפובליקה המרכז אמריקאית במקום ה-220 ובגדד עיראק במקום 221.

בנוסף, השנה פירסמה מרסר מדד הבוחן את התשתיות בערי העולם שבחן את אספקת החשמל בהן, זמינות מים, שירותי טלפון ודואר, תחבורה ציבורית, גודש בכבישים וטיסות בינלאומיות. במקום הראשון ברשימה ניצבת סינגפור, כשאחריה פרנקפורט, מינכן וקופנהאגן. תל אביב מדורגת במקום ה-58 מתוך 221 במדד התשתיות. העיר בעלת התשתיות הכי גרועות בעולם היא פורט-או פרינס, שנפגעה באופן קשה מרעידת אדמה בינואר 2010.

לפי סלגין פאראקטין, חוקר בכיר במרסר, "כדי לאפשר לחברות רב לאומיות שהעובדים שהן שולחות לחו"ל מתוגמלים כמו שצריך ומקבלים פיצוי נאות, הן חייבות להיות מודעות לאירועים נוכחיים ולנסיבות מקומיות". הוא הוסיף כי "גורמים כמו יציבות פנימית, אכיפת חוק יעילה, רמות פשע ושירותים רפואיים הם חשובים כדי כששוקלים ביצוע משימה בינלאומית". הוא הוסיף כי ההשפעה של הגורמים האלה על חיי היום יום עשויה לפגוע בעבודת העובדים מחוץ לארץ מוצאם.

כתבות מומלצות

האחים אמיר (מימין) ואיציק דיין

תעלומת עורך הדין – והעד המרכזי שמת לפני שהספיק להעיד בפרשת האחים דיין

תל אביב

"אנשים רואים בורסות אדומות ומחירי דירות משוגעים – והם עוצרים"

מכוניות במגרש חניה

"זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה - ותבחר צבע": כך נקבע מחיר הרכב שלכם

 יובל רפיח

2,300 שקל, כולל חשבונות: השכונה שהצעירים עוד לא גילו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

"הן ביקשו: 'תגרום לתרופה לעבוד על קופים, גם אם תקלקל מעט לבני אדם"

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה