סקר בלומברג: הכלכלה העולמית במצב הטוב ביותר מזה שנה וחצי

שני שליש מהמשקיעים רואים את מצב הכלכלה העולמית כיציב או משתפר; ארה"ב נחשבת לשוק המועדף ומניות הן סוג ההשקעה המועדף

לוגו בלומברג
בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

הכלכלה העולמית נמצאת במצב הטוב ביותר מזה שנה וחצי, עם שיפור בתחזיות לכלכלת סין והערכות שארה"ב תצליח להימנע מהמצוק הפיסקלי, כך לפי סקר שערכה בלומברג בקרב משקיעים.

בסקר, שנערך בין 862 משקיעים מרחבי העולם, תיארו שני שלישים מהם את מצב הכלכלה העולמית כיציב או משתפר. זוהי עלייה לעומת קצת יותר ממחצית שהשיבו כך בסקר בחודש ספטמבר, והשיעור הגבוה ביותר מאז מאי 2011.

אובמה וג'ו ביידן בנאום בסוף השבוע. הקיצוצים האוטומטיים ייכנסו לתוקפם בינואר

ארה"ב היתה במקום הראשון - רבעון שמיני ברציפות - בתשובה לשאלה אילו שווקים יציעו את הזדמנויות ההשקעה הטובות ביותר בשנה הבאה. סין דורגה במקום השני, לאחר שבסקר של ספטמבר נסוגה למקום הרביעי. את האיחוד האירופי רואים המשקיעים כשוק הגרוע ביותר מבחינת תשואות.

מניות הן סוג ההשקעה המועדף על המשקיעים, לפי הסקר, שנערך ב-27 בנובמבר. יותר מאחד מכל שלושה מהם צפו שמניות יניבו את התשואות הטובות ביותר בשנה הקרובה, וקרוב למחצית מהמשקיעים אמרו כי בכוונתם להגדיל את חשיפתם למניות בששת החודשים הקרובים, עלייה לעומת 40% בספטמבר. נדל"ן הגיע למקום השני: פחות מאחד מכל חמישה משקיעים ציין את שוק הנדל"ן לחיוב - השיעור הגבוה ביותר מאז שבלומברג החלה לקיים את הסקר הרבעוני ביולי 2009. אג"ח, לעומת זאת, צוינו כסוג ההשקעה הגרוע ביותר.

40% מהמשקיעים צופים שהבנק הפדרלי ימשיך לרכוש אג"ח מגובות משכנתאות עד 2014, בסבב השלישי של ההרחבה הכמותית. 75% מהם צופים שנשיא ארה"ב ברק אובמה יגיע להסכם עם מנהיגי הקונגרס שימנע את המצוק הפיסקלי - העלאות מסים וקיצוצים תקציביים בשווי של 607 מיליארד דולר שייכנסו לתוקף ב-1 בינואר.

המשקיעים בסקר הביעו דאגה לגבי ההתפתחויות במזרח התיכון. 40% אמרו כי הסיכוי לכך שישקיעו במצרים ירד מאז שנשיא מצרים מוחמד מורסי נכנס לתפקיד ביולי. מחצית מהמשקיעים אמרו שהם לא צופים פעולה צבאית נגד איראן ב-2013.

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?