ארה"ב מתרוממת: ביטחון הצרכנים חזר לרמה של לפני המשבר הכלכלי

בנובמבר נרשם הנתון הגבוה ביותר מאז פברואר 2008 - 73.7 נקודות; איום המצוק הפיסקלי לא משפיע לעת עתה על ביטחון הצרכנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ביטחון הצרכנים בארה"ב עלה בנובמבר לרמתו הגבוהה ביותר מזה למעלה מארבע שנים, לפי נתוני חברת המחקר "קונפרנס בורד".

מדד ביטחון הצרכנים עלה החודש ל-73.7 נקודות, לעומת 73.1 באוקטובר. זו הרמה הגבוהה ביותר שנרשמה מאז פברואר 2008, והיא עקפה הן את התחזיות של סקר הכלכלנים של מרקטווץ', שצפה 72.2 נקודות במדד, והן את של סקר רויטרס שצפה 73 נקודות במדד.

הדו"ח הראה עוד כי הצרכנים אינם חשים איום מתרחיש המצוק הפיסקלי - שורה של קיצוצים בהוצאות ממשלתיות והעלאות מסים בהיקף 600 מיליארד דולר שייכנסו לתוקפן בתחילת 2013 בלא פיתרון אחר בקונגרס. מנגד, השיפור בשוק התעסוקה והירידה באבטלה, שעמדה על פחות מ-8% באוקטובר, היה אחד הגורמים המרכזיים לשיפור בביטחון הצרכנים.

"בחודשים האחרונים הצרכנים ביטאו אופטימיות גוברת לגבי המצב הנוכחי והעתידי של שוק התעסוקה, והשיפור בו סייע להגביר את ביטחונם", אמר לין פרנקו, בכיר בקונפרנס בורד.

קתי אלן, המנהלת של חברת ניהול הנכסים BK בניו יורק, אמרה לרויטרס כי "המספר הפתיע בהתחשב בנתונים אחרים כמו הדו"ח של אוניברסיטת מישיגן, שהצביע על ירידה בתחושות הצרכנים. המניות רשמו גם ביצועים גרועים בין אוקטובר לנובמבר. עם זאת, זה מבשר טובות לעונת הקניות בחגים. זה מצביע כי הצרכנים לא לחוצים בגלל המצוק הפיסקלי כפי שחלק חשבו".

בנוסף, סקר של הבנק הפדרלי בריצ'מונד מראה כי נרשם שיפור גם בתפוקה התעשייתית באזור המרכז-אטלנטי בארה"ב. לפי הסקר, כל הנתונים - משלוחים, הזמנות חדשות ותעסוקה - הצביעו על מגמה חיובית.

מדד הפעילות התעשייתית של הבנק הפדרלי בריצ'מונד עלה בנובמבר ל-9 נקודות, לעומת מינוס 7 נקודות באוקטובר. מרכיב ההזמנות החדשות במד רשם עלייה של 17 נקודות והגיע ל-11 נקודות. מרכיב התעסוקה רשם עלייה של 8 נקודות והסתכם בנובמבר ב-3 נקודות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

דובי פרנסס בתוכנית "הכרישים". דמותו בתוכנית היא של משקיע מחושב ואנליטי

תמכור דובי, תמכור: אם פרנסס לא מאמין למנכ"לית - שייפרד מפאפאיה

רעות גדרון עטיה. "נבלתי בעבודה המשרדית"

"העבודה שלי כיום הכי רווחית. בהיי־טק הרווחתי יפה, אבל לא טעמתי מהזהב"