"שיקגו טריביון" הצטרף לעיתונים התומכים בבחירה מחדש באובמה

19 עיתונים עם תפוצה כוללת של כ-4.6 מיליון קוראים תומכים באובמה, לעומת 16 ברומני, להם 3.5 מיליון קוראים

מיכל רמתי
מיכל רמתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכל רמתי
מיכל רמתי

במאמר מערכת מסוייג הביע ביום שישי העיתון "שיקגו טריביון" את תמיכתו בנשיא ארה"ב המכהן, ברק אובמה. בכך הצטרף העיתון העשירי בגודלו בארה"ב, במונחי תפוצה, ל-18 עיתונים אחרים מקרב 100 העיתונים הפופולריים בארה"ב, שהביעו תמיכה באובמה. בסך הכל מגיעה תפוצת העיתונים שהביעו כבר תמיכתם באובמה ל-4.6 מיליון. במועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב, מיט רומני, הביעו עד כה תמיכה 16 עיתונים, להם תפוצה של 3.5 מיליון קוראים. נתוני התפוצה מתייחסים אך ורק למנויים משלמים.

מבין 3 העיתונים הגדולים בארה"ב, "וול סטריט ג'ורנל" ו-"USA טודיי" לרוב אינם מצהירים על תמיכה במועמד. "ניו יורק טיימס" טרם פירסם מאמר תמיכה במועמד, אך העיתון הליברלי אינו מסתיר עמדתו התומכת בבירור באובמה. 5 מבין 16 העיתונים שהביעו תמיכה ברומני, תמכו באובמה בבחירות הקודמות. 18 מבין 19 העיתונים התומכים באובמה בבחירות הנוכחיות תמכו בו גם בבחירות הקודמות, מול הסנאטור ג'ון מקיין. הבחירות לנשיאות ארה"ב יתקיימו ב-6 בנובמבר, ובשבועעים הקרובים צפויים מרבית העיתונים להביע תמיכה במועמד זה או אחר.

במאמר התמיכה של "שיקאגו טריביון", הביע העיתון חוסר אמון במדיניותו הכלכלית של רומני, המתואר בו כהפכפך, שאינו מסוגל לעמוד מאחורי מדיניות שהנהיג כמושל מסצ'וסטס, וכמי שהבטחות הבחירות שלו פשוט אינו ניתנות למימוש. ואף שהמאמר הביע ביקורת על אובמה, בן העיר שיקאגו, הוא קרא להעניק לנשיא 4 שנים נוספות לנסות לקיים את הבטחותיו ולהמשיך להוביל את ארה"ב אל מחוץ למשבר שפקד אותה בטרם נכנס לתפקיד לפני 4 שנים.

"בהתחשב ביציבותו בתפקיד, ותוך הכרה בעסקים הבלתי גמורים שעוד עומדים בפניו, אנו תומכים בבחירתו מחדש של ברק אובמה", הצהיר העיתון, וקרא לאובמה להתמודד עם החוב האמריקאי, ולהותיר לילדים של היום ארה"ב בה יוכלו להתגאות. "בעוד כמה עשורים, הילדים שכיום אנו משקיעים בהם את תקוותנו ואהבתנו, ידברו עם המבוגרים של היום על ארה"ב שהורשנו להם. הם ישבחו אותנו על הימנעות מהאסון הפיננסי שסובלות מדינות אחרות. או שהם יגנו אותנו על חיים על יותר ממה שאנו יכולים להרשות לעצמנו, שהותירו את תשלום החוב הענק בידיהם - מעשה פלילי שאף דור אחר בארה"ב לא ביצע כנגד הדור שאחריו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו