אם רק נשים היו מצביעות - אובמה היה זוכה בנצחון מוחץ בבחירות בארה"ב

הפער בין הצבעת נשים לגברים בארה"ב מוכר ממערכות בחירות קודמות, אך מעולם לא היה גדול כל כך

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

סקרי דעת הקהל האחרונים שפורסמו לקראת הבחירות לנשיאות בארה"ב ממחישים את התרחבות הפערים בין דפוסי ההצבעה של גברים ונשים.

ניתוח שערך הבלוג Five Thirty Eight של נייט סילבר, המתפרסם באתר "ניו יורק טיימס", הראה כי לו רק נשים היו מצביעות, היה זוכה הנשיא אובמה בניצחון מוחץ בבחירות לנשיאות. זכות הצבעה לגברים בלבד, לעומת זאת, היתה מעניקה ליריבו הרפובליקאי מיט רומני את הניצחון בפער גדול.

אמן מוכר את יצירותיו בצפון קרוליינה, שלשום

ההבדלים המגדריים בדפוסי ההצבעה אינם דבר חדש בפוליטיקה האמריקאית. מאז שסקרים לקראת הבחירות נהפכו לכלי נפוץ ב-1972, נרשמו שלוש מערכות בחירות שבהן גברים ונשים היו חלוקים באופן בולט בדעותיהם: בחירות 1996, בהן ההעדפה הנשית היתה לביל קלינטון, לעומת העדפה גברית לבוב דול; בחירות 2000, שבהן נשים העדיפו את אל גור, לעומת גברים שהעדיפו את ג'ורג' וו. בוש; ובחירות 2004 שבהן נשים בלבד היו מעניקות ניצחון לג'ון קרי על פני בוש, שאותו העדיפו הגברים. גם בבחירות 2008, התמיכה באובמה היתה בולטת בקרב נשים, לעומת תמיכה הרבה יותר מתונה בקרב גברים.

באופן כללי, נשים בארה"ב נוטות יותר מגברים להצביע למפלגה הדמוקרטית, ומוכנות לתת לנשיאים מכהנים הזדמנות נוספת, כפי שניתן היה לראות ב-1996 וב-2000.

הפער המגדרי בולט על אף שהפערים בתפקידים הכלכליים שממלאים נשים וגברים הצטמצמו - נשים מהוות 47% מכוח העבודה בארה"ב, לפי נתוני הלשכה לסטטיסטיקה של משרד העבודה האמריקאי. גם מידת הפגיעה של המשבר הכלכלי בנשים לא היתה פחותה משל גברים, אם כי שיעור האבטלה בקרב גברים גבוה יותר.

לפיכך, הגיע סילבר למסקנה כי הפער המגדרי בעמדות נובע יותר מהאידיאולוגיה של המפלגות ופחות מהמצב האישי, וציין כי מלבד הסוגיה של התרת הפלות, עמדותיהן של נשים יותר ליברליות מגברים במגוון סוגיות חברתיות, החל מנישואים חד מיניים ועד להגבלת נשיאת נשק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"