לאחר 19 שנות דיונים: רוסיה הצטרפה לארגון הסחר העולמי

הצטרפות מדינת ה-G20 האחרונה שלא היתה בארגון הוא צעד הליברליזציה הגדול ביותר בסחר הגלובלי מאז הצטרפות סין לארגון לפני עשור

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

רוסיה הפכה היום לחברה ה-156 בארגון הסחר העולמי (WTO) כ-19 שנים לאחר שהחל המשא ומתן על התנאים להצטרפות המדינה לארגון - צעד הליברליזציה הגדול ביותר בסחר הגלובלי מאז הצטרפות סין לארגון לפני עשור.

רוסיה היתה המדינה האחרונה מתוך 20 הכלכלות המרכזיות בעולם (G20) שלא היתה חברה בארגון, לאחר שסין הצטרפה אליו בשנת 2001. לפי ההערכות, הצטרפות רוסיה לארגון הסחר העולמי צפויה להגדיל את התמ"ג של המדינה בעשרות מיליארדי דולרים.

ולדימיר פוטין. רוצה מעורבות במערכות יירוט הטילים במזרח אירופה

רוסיה החלה במשא ומתן להצטרפותה לארגון הסחר העולמי בקיץ 1993, בתקופת נשיאותו של בוריס ילצין. שר הכלכלה של רוסיה, אנדיי בלוסוב, העריך בחודש שעבר כי בעקבות ביטול מכסי מגן עקב הצטרפותה לארגון, צפויה רוסיה לאבד בשנה הבאה הכנסות של 188 מיליארד רובל (5.9 מיליארד דולר) ממסים על יבוא, ולהפסיד 257 מיליארד רובל בשנת 2014. אובדן ההכנסות ממסי יבוא עשוי להגיע ל-300 מיליארד רובל בשנת 2015 עקב הורדה נוספת בשיעורי המס על יבוא לרוסיה.

עם זאת, רוסיה הצליחה להשיג כמה ויתורים מארגון הסחר העולמי לקראת הצטרפותה, ובכלל זה אפשרות להמשיך להעניק סובסידיות למגזר החקלאי בהיקף של תשעה מיליארד דולר בשנה במהלך תקופת המעבר, יותר מסובסידיות בסך חמישה מיליארד דולר המוענקות כיום.

בחודש דצמבר האחרון אישר ארגון הסחר העולמי באופן רשמי את צירוף רוסיה לשורותיו בטקס שנערך בשווייץ. מרגע הודעת הארגון, עמדו לרשות רוסיה שישה חודשים לאשרר את חברותה בארגון. בחודש שעבר אישרר הבית התחתון של הפרלמנט של רוסיה, הדומה, את הצטרפותה של רוסיה לארגון הסחר העולמי, והחוק הועבר לאישורו הסופי בחתימתו של הנשיא ולדימיר פוטין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד