אין לאן לברוח |

חושבים על הגירה? אבטלת הצעירים באירופה: 8%-53%

נתונים שהתפרסמו היום באירופה מראים כי האבטלה ביבשת הגיעה לשיא של 11.2%; נתוני אבטלת הצעירים ממחישים יותר מכל את היאוש ביבשת אחרי שהגיעו לממוצע של 22.4%

ישראל פישר
ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ישראל פישר
ישראל פישר

שיעור האבטלה באירופה שובר שיאים ומצב הצעירים במדינות מוכות המשבר אינו מעודד כאשר בחלק מהמדינות יותר מ-50% מהצעירים מובטלים. שיעור האבטלה הממוצע ב-17 מדינות גוש היורו הגיע ביוני ל- 11.2%, לפי נתונים שפירסם היום האיחוד האירופי. זה הנתון הגבוה ביותר מאז שהתחילה המדידה המאוחדת ב-1995. שיעור האבטלה במאי היה 11.1%. בנוסף, פורסמו היום נתוני אינפלציה באירופה ששיעורה היה ביולי 2.4%, נתון זהה למאי וליוני.

לפי נתוני יורוסטאט, שיעור האבטלה ב-27 מדינות האיחוד האירופי היה נמוך יותר והגיע ל-10.4% לעומת שיעור של 9.5% ביוני 2011. לפי יורוסטאס, 17.8 מיליון אנשים בגוש היורו היו מחוסרי עבודה ביוני - עלייה של יותר מ-2 מיליון מובטלים לעומת השנה שעברה. שיעור האבטלה הנמוך ביותר נרשם במדינות שמצליחות להתמודד עם המשבר בצורה טובה יחסית כמו אוסטריה (4.5%), הולנד (5.1%), גרמניה ולוקסמבורג (5.4%). שיעור האבטלה הגבוה ביותר נרשם כצפוי במדינות מוכות המשבר כמו ספרד (24.8%), יוון (22.5% באפריל) ופורטוגל (15.4%). בהשוואה לשנה שעברה, שיעור האבטלה ירד בשבע ממדינות האיחוד האירופי, אך עלה ב-19 מדינות ונשאר יציב רק בשוודיה.

שיעור האבטלה בקרב צעירים באירופה, יוני 2012 (לחץ להגדלה)

ואולם, לשיעורי האבטלה הגבוהים בכלל האוכלוסייה לא מבטאים את מצבם המייאש של הצעירים במדינות אלה שאינם מצליחים להתפרנס ועל פי הדיווחים, רבים מהם מנסים למצוא פרנסה במדינות אירופיות אחרות או לברוח בכלל מהאיזור. לפי נתוני יורוסטאט, ביוני היו 3.4 מיליון מובטלים צעירים (מתחת לגיל 25) במדינות גוש היורו - תוספת של יותר מ-200 אלף מחוסרי עבודה צעירים בשנה אחת. השיעור הממוצע של אבטלת הצעירים במדינות גוש היורו היה גבוה במיוחד והגיע ל-22.4% לעומת 20.5% בשנה שעברה.

במדינות מוכות המשבר באירופה נוצר מצב שבו רוב הצעירים הם למעשה מובטלים ושיעור אבטלת הצעירים בספרד הוא הגבוה ביותר והגיע ביוני ל-52.7% לעומת 45.9%. גם ביוון היה שיעור אבטלת הצעירים גבוה מאוד והגיע באפריל (הנתונים העדכניים האחרונים) ל-52.8% לעומת 43.9% לפני שנה. בפורטוגל הגיע שיעור אבטלת הצעירים ל-36.4% ובאיטליה ל-34.3%. אך גם בכלכלות שאינן עולות בדרך כלל לכותרות בשל מעורבותן במשבר החמור נרשמה אבטלה גבוהה בקרב הצעירים אחרי ששיעורה בצרפת הגיע ל-22.8% ושיעור אבטלת הצעירים בבריטניה הגיע באפריל ל-22%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים