מודלים כלכליים מנבאים לישראל זכייה במדליה אחת בלונדון

כך לפי תחזית קונסנזוס המבוססת על ארבעה מודלים של כלכלנים, בהם גולדמן סאקס ו-PWC - דיווח "פייננשל טיימס"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ישראל צפויה לזכות במדליה אולימפית אחת במשחקים האולימפיים בלונדון, על פי מודלים שגיבשו כלכלנים לניבוי מספר המדליות שבהן תזכה כל מדינה, דיווח העיתון "פייננשל טיימס".

במהלך עשרות השנים האחרונות, גובשו מגוון מודלים סטטיסטיים לניבוי מספר המדליות שבהן תזכה כל מדינה במשחקים האולימפיים, כאשר המשתנים המשפיעים ביותר הם אוכלוסיית המדינות, התוצר המקומי הגולמי לנפש, ביצועי העבר באולימפיאדה ו"יתרון הביתיות".

העיתון "פייננשל טיימס" ערך טבלה לניבוי מספר המדליות בהן תזכה כל מדינה באולימפיאדת לונדון, על בסיס ארבעה מודלים שונים. המודל הראשון הוא גירסה מעודכנת של מודל שפיתח אנדרו ברנרד מבית הספר לעסקים טאק בדרטמות', לקראת אולימפיאדת סידני בשנת 2000. המודל, שעודכן על ידי אמילי ויליאמס מלונדון ביזנס סקול, מתמקד באוכלוסיית המדינות, בהכנסה לנפש, בתוצר הכולל, וביתרון הביתיות של המדינה המארחת. על פי מודל זה, ישראל אינה צפויה לזכות במדליה באולימפיאדת לונדון.

המודל השני של הכלכלן דניאל ג'ונסון מבוסס על משתנים דומים, אולם מגלם בתוכו גם את השפעת המדינות המארחות של המשחקים הקודמים והבאים. על פי מודל זה, צפויה ישראל לזכות בשתי מדליות באולימפיאדה הנוכחית. המודל השלישי פותח על ידי כלכלני בנק גולדמן סאקס, אולם מודל זה אינו כולל את כל המדינות, וישראל אינה נכללת בתחזיותיו. המודל הרביעי, שפותח על ידי חברת הייעוץ פרייס ווטרהאוס קופרס (PWC), צופה כי ישראל תזכה בשתי מדליות באולימפיאדת לונדון.

על בסיס נתוני כל המודלים, קובע "פייננשל טיימס" כי תחזית הקונסנזוס היא כי ישראל תזכה במדליה אחת באולימפיאדת לונדון.

המדינה שצפויה לזכות במספר המדליות הרב ביותר במשחקי לונדון לפי תחזית הקונסנזוס היא ארה"ב (106), ואחריה סין (86), רוסיה (73), בריטניה (56), גרמניה (45), אוסטרליה (42), צרפת (39), דרום קוריאה (29), איטליה (28) ויפן (28).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר