יישום "חוק וולקר" בארה"ב נדחה בשנתיים: ניתנה לבנקים הארכה עד 2014

החוק, שאושר במסגרת הרפורמה ברגולציה הפיננסית, נועד לצמצם את הסיכונים לבנקים עקב השקעות בהון של עצמם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הרגולטורים בארה"ב הודיעו כי יעניקו לבנקים הגדולים שהות עד קיץ 2014 ליישם את השינויים הנדרשים על פי "חוק וולקר", בתנאי שהללו יפעלו כמיטב יכולתם כדי לעמוד באיסור לסחור בהון של עצמם.

פול וולקרצילום: בלומברג

"חוק וולקר", אחד המרכיבים מרכזיים ברפורמת הרגולציה הפיננסית שאושרה בשנת 2010 בארה"ב, מכונה על שמו של יו"ר הבנק הפדרלי לשעבר, פול וולקר. החוק נועד לצמצם את הסיכוי לכך שבנקים יבצעו השקעות מסוכנות בהון של עצמם, ויעמידו בכך בסכנה את כספי פיקדונות הלקוחות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הבנקים בארה"ב יהיו זכאים להארכה בת שנתיים ביישום החוק, אופציה שנקבעה בחקיקת הרפורמה ברגולציה הפיננסית, כדי לבצע את השינויים הנדרשים בפעילותם ובהשקעותיהם כדי לעמוד בדרישות החוק, נאמר בהודעה שפירסמו היום הבנק הפדרלי וארבעה גופי רגולציה נוספים בארה"ב.

לרשות הבנקים ניתנה במקור שהות עד ל-21 ביולי 2012 ליישם את החוק. עם זאת, החוק קבע כי יתאפשר מתן הארכה בת שנתיים, שעל הפעלתה הודיעו היום הרגולטורים. מכאן שכעת ניתנת לבנקים שהות עד ל-21 ביולי 2014 ליישם את החוק. הרגולטורים ציינו עוד היום כי לבנק הפדרלי יש סמכות להאריך את ההארכה שניתנה לבנקים גם מעבר לתקופה שעליה הודיעו היום.

הבנק הפדרלי והרגולטורים הפיננסים האחרים בארה"ב הציגו את תקנות "חוק וולקר" בחודש אוקטובר, והעריכו כי ישלימו את ניסוח התקנות עד יולי 2012. עם זאת, בחודש פברואר אמר יו"ר הבנק הפדרלי, בן ברננקי, כי ספק אם "חוק וולקר" אמנם יושלם עד יולי - המועד שנקבע על ידי המחוקקים של הרפורמה ברגולציה הפיננסית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?