כמה משתכרת המזכירה של באפט?

בראיון משותף של דבי בוסנק והמשקיע המיליארדר נחשף שיעור המס שהיא משלמת

כמה משתכרת מזכירתו של המשקיע המיליארדר וורן באפט, אשר הפכה שלא מרצונה לאחד מסמלי הויכוח סביב שיעור המס במשלמים העשירים בארה"ב, לאחר הכרזתו של באפט כי הוא משלם פחות מס ממזכירתו?

בראיון משותף של וורן באפט ומזכירתו דבי בוסנק ברשת ABC, נחשף בראשונה שיעור המס שמשלמת בוסנק: 35.8%. פרשנים מיהרו לציין כי שיעור המס אכן גבוה באופן משמעותי מזה שמשלם באפט (17.4%), אולם הוסיפו כי שיעור מס כה גבוה מצביע על כך ששכרה השנתי של בוסנק גבוה בהרבה מזה של מרבית המזכירות.

בעקבות הראיון פרצה קדחת פרשנות שכללה הערכות מספריות של שכרה של בוסנק. בעוד שפרשנים מיד נקבו בהערכות כי השכר המשתמע משיעור המס שמשלמת בוסנק צריך להיות יותר מ-200 אלף דולר בשנה, הרי שבהמשך התברר כי שיעור המס בו נקבה בוסנק כולל גם מסים מקומיים וניכויים אחרים הנדרשים על פי חוק, וכי שכרה מסתכם ככל הנראה ב-60 אלף דולר בשנה.

בוסנק, המשמשת כמזכירתו של באפט מאז שנת 1993, השתתפה בראיון המשותף עם "האורקל מאומהה" ב-ABC, שעות ספורות לאחר שהוזמנה על ידי נשיא ארה"ב, ברק אובמה, להיות אורחת הנשיא בנאום על מצב האומה שאותו נשא השבוע. בנאום, הפך אובמה את בוסנק לסמל אי השוויון במערכת המיסוי בארה"ב, כאשר ציין כי היא משלמת מס גבוה יותר מזה שמשלם המעסיק שלה, באפט - האיש העשיר ביותר בארה"ב.

"אני מרגישה כמו האזרח הממוצע. אני מייצגת את האזרח הממוצע שזקוק שקולו יישמע", אמר בוסנק בראיון ב-ABC. "כל העובדים במשרד שלנו משלמים שיעור מס גבוה יותר מזה שמשלם וורן", הוסיפה.

"השאלה היא מה נחשב להוגן כאשר צריך לגייס טריליוני דולרים כדי לממן את ארה"ב", אמר באפט בראיון. "העלאת מסים לא תשנה את דפוסי ההתנהגות שלי. שיעורי מס ששילמתי בעבר היו מאוד מגוונים, ובכל זאת תמיד נותר כי הדחף להרוויח כסף. אני חושב שזו צריכה להיות הנחת היסוד. דבי עובדת לא פחות קשה ממני למרות שהיא משלמת שיעור מס כפול מזה שאני משלם", הוסיף באפט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"