בית המשפט האירופי לזכויות אדם: רוסיה הפרה את זכויות חברת יוקוס בתביעת העלמות המס נגדה

עם זאת, בית משפט פסק כי רוסיה לא ניצלה לרעה את מערכת המשפט כדי למוטט את ענקית הנפט שהיתה בבעלות מיכאיל חודורקובסקי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

בית המשפט האירופי לזכויות אדם ביקר את ממשלת רוסיה על האופן שבו טיפלה בתביעות ההונאה והעלמות המס בסך מיליארדי דולרים שהגישה נגד ענקית הנפט יוקוס שהיתה בבעלות מיכאיל חודורקובסקי, הכלוא מאז שנת 2003 וצפוי להשתחרר רק בשנת 2017.

עם זאת, בית המשפט פסק גם כי רוסיה לא ניצלה לרעה את מערכת המשפט כדי למוטט את החברה ולהשתלט על נכסיה, ונמנע מלפסוק בעניין תביעת הנהלתה לשעבר של יוקוס נגד ממשלת רוסיה בדרישה לפיצויים בסך 100 מיליארד דולר.

מיכאיל חודורקובסקיצילום: אי-פי

הפסיקה מהווה ניצחון לממשלת רוסיה במאבקה המשפטי נגד טענות כי דרישתה מיוקוס לתשלום של מסים בסך 33 מיליארד דולר היוו חלק ממהלך פוליטי שנועד לאפשר לממשלה לשוב ולהשתלט על יוקוס. בית המשפט האירופי לזכויות אדם קבע כי יוקוס לא הצליחה להוכיח כי נפלה קורבן לאפליה במערכת המשפט וכי הצעדים שננקטו נגדה היו חריגים. "יוקוס לא הצליחה להוכיח שמשלמי מסים אחרים ברוסיה השתמשו או המשיכו להשתמש באותם תרגילי מיסוי שבגינם הוגשו נגדה האישומים", מסר בית המשפט.

עם זאת, בית המשפט פסק גם כי הרשויות ברוסיה הפרו את זכויות חברת הנפט בכך שאכפו את הדרישה לתשלום המיסים במהירות כה רבה, ומיהרו למכור את חטיבת הייצור של יוקוס כדי לממן את תשלום המיסים. בית השפט קבע עוד כי הרשויות ברוסיה לא העניקו די זמן לחברה כדי להתכונן לתביעות שהוגשו נגדה בגין העלמת מס בשנת 2000.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים