"סלולר עלול לגרום לסרטן - כמו עופרת וקוטל חרקים"

השימוש בהם הוכנס לאותה קטגוריה כמו עופרת, פליטות מנוע וקוטל החרקים די.די.טי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קרינה ממכשירי טלפון סלולרים עלולה לגרום לסרטן, הזהיר היום ארגון הבריאות העולמי (WHO). הארגון מגדיר כעת את השימוש בטלפונים סלולרים בקטגוריה 2B הכוללת חומרים מסרטנים כמו עופרת, פליטות ממנועי דלק, קוטל החרקים די.די.טי וכלורופורם.

עד לפרסום הודעתו היום, ארגון הבריאות העולמי טען כי לא ניתן לקבוע כי השימוש בטלפונים סלולרים גורם נזק בריאותי כלשהו. שינוי הסיווג של הסיכון בשימוש בטלפונים סלולרים עשוי לגרום לארגון הבריאות העולמי לשקול מחדש את הקווים המנחים לשימוש במכשירי סלולר.

ההחלטה התקבלה לאחר שצוות של עשרות מדענים מ-14 מדינות בחן שורה של מחקרים לגבי הסיכונים בשימוש בטלפונים סלולרים. הצוות מצא די ראיות כדי להצדיק את הקביעה לפיה חשיפה לקרינה מהמכשיר עלולה להגדיל את הסיכוי ללקות בסוגים מסוימים של סרטן המוח.

צוות המדענים הודה כי עדיין לא נערכו מספיק מחקרים ארוכי טווח כדי להגיע למסקנה ברורה לגבי מידת הסיכון של קרינה ממכשירי סלולר, אולם ציין כי יש די נתונים כדי להצביע על קשר אפשרי בין השימוש בהם לסרטן, וכי עקב כך החליט להזהיר את הצרכנים.

בשל השימוש הנרחב בטלפונים סלולרים - ברחבי העולם ישנם כיום חמישה מיליארד מנויי סלולר, או שלושה רבעים מאוכלוסיית העולם - ייתכן כי מדענים לא יוכלו לערוך מחקרים השוואתיים בין משתמשי סלולר שלקו במחלת הסרטן לבין אנשים שאינם משתמשים בסלולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו