מלאנוקס רוכשת את וולטייר תמורת 218 מיליון דולר - פרמיה של 36% על מחיר השוק

בעבר ניהלו שתי החברות מגעים, אולם אלו לא הבשילו לכדי עסקה ■ בשתי החברות יחד מועסקים כיום כ-700 עובדים והיקף ההכנסות המשותף הוא כ-217 מיליון דולר בשנים עשר החודשים שהסתיימו ב-30 בספטמבר 2010 ■ מלאנוקס מעריכה שהעסקה תתרום לרווח הנקי המתואם בשנת 2011 בין 2-5 סנטים או יותר למניה

ניר צליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר צליק

אחרי שלפני כשנתיים כשלו המגעים בין מלאנוקס, יצרנית פתרונות ההאצה לענף השרתים, לבין וולטייר, יצרנית המתגים הקטנה מהרצליה, כעת, נחתמת העסקה. מלאנוקס תרכוש את וולטייר תמורת 218 מיליון דולר או 8.75 דולר למניה. מחירה של מניית וולטייר בסיום המסחר ביום שישי עמד על 6.43 דולר, כך שמדובר בפרמיה של 36% על מחיר השוק. בנק אוף אמריקה מריל לינץ' שימש כיועץ פיננסי בלעדי לוולטייר.

בשתי החברות יחד מועסקים כיום כ-700 עובדים והיקף ההכנסות המשותף הוא כ-217 מיליון דולר בשנים עשר החודשים שהסתיימו ב-30 בספטמבר 2010. תנאי העסקה אושרו על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות, מלאנוקס ווולטייר. השלמת הרכישה צפויה ברבעון הראשון של 2011, והיא כפופה לתנאי סגירה. המיזוג בין החברות ייצור ספקית מובילה עולמית לפתרונות של קישוריות מקצה לקצה לצרכים הגדלים של שווקי השרתים ומרכזי הנתונים. מנתוני חברת המחקר גארטנר עולה כי היקף השימוש העולמי בשרתים צפוי לגדול מכ-9 מיליון ב-2010 ל-11.2 מיליון ב-2014, והשימוש במערכות אחסון נתונים צפוי לגדול מ-1.8 מיליון ב-2010 ל-3.2 מיליון ב-2014.

מלאנוקס מעריכה שהעסקה תתרום לרווח הנקי המתואם בשנת 2011 בין 2-5 סנטים או יותר למניה. בהתבסס על התאמה הגבוהה של המוצרים, השווקים, הלקוחות והאסטרטגיות העסקיות, מלאנוקס צופה שהרכישה של וולטייר תחזק את מעמדה התחרותי כספקית מובילה בפתרונות קישוריות מקצה לקצה לשרתים ומערכות אחסון נתונים. בד בבד, מלאנוקס תיהנה משיפור משמעותי בהכנסות ושיפור בהוצאות כתוצאה מסינרגיה שתיווצר לאורך הזמן, המוערכת ברמה שנתית בלפחות כ-10 מיליון דולר עד סוף 2012.

הדירקטוריון של מלאנוקס הביע את כוונתו להציג את מועמדותו של רוני קנת, יו"ר ומנכ"ל וולטייר, להצטרף כדירקטור במלאנוקס באסיפת בעלי המניות הקרובה הצפויה להתקיים במאי 2011. קנת הביע את נכונותו להצטרף לדירקטוריון מלאנוקס.

מלאנוקס מתכוונת לשמר את קווי המוצרים הקיימים של שתי החברות ולאחדם במסגרת פיתוח דור המוצרים העתידי, ובכך להבטיח המשכיות עבור לקוחות ושותפי שתי החברות. באמצעות המיזוג, מלאנוקס מצפה להגדיל את נפח פעילותה ואת רווחיותה, ובכך להגדיל את ערכה של החברה המאוחדת עבור לקוחות שתי החברות ובעלי מניותיהן.

"המיזוג של מלאנוקס ווולטייר ייצור ספקית מובילה של פתרונות קישוריות מקצה לקצה עבור לקוחתינו, וזאת על ידי מינוף החוזקות של החברות. אנו מאמינים שהמיזוג בין החברות ייצור שותף עסקי חזק יותר וספק פתרונות קישוריות, אשר יעניק ללקוחותינו מגוון רחב יותר של קישוריות מלאה", אמר איל וולדמן, יו"ר נשיא ומנכ"ל מלאנוקס. "אני מברך על איחוד הכוחות של מנהלי ועובדי מלאנוקס ווולטייר ומצפה להשלמת הרכישה בדרך ליצירת חברה עילית".

"אנו מעריכים כי זו עסקה טובה עבור לקוחותינו, עובדינו ובעלי המניות", אמר קנת. "אנו מצפים שהחברה הממוזגת תציע ללקוחותיה את העוצמה הפיננסית של מלאנוקס, פתרונות מובילים בתעשייה וצוותי פיתוח ברמה הגבוהה ביותר, ובכך תבטיח חדשנות וניצול טוב יותר של ההזדמנויות עסקיות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הבניין ברחוב ליליאן בתל אביב. הבניין נמצא לפני הריסה ובינוי מחדש במסגרת תמ"א 38/2

הדירה נמכרה ב-11.5 מיליון שקל - וזו הדירה הזולה ביותר שנמכרה בבניין

גאוטם אדאני. קבוצת אדאני כינתה את הדו"ח "מרושע בזדון", "מזויף" ו"מחקר לוקה בחסר"

"זו ההונאה העסקית הגדולה בהיסטוריה'': מניות אדאני ממשיכות לצנוח