איל המדיה קונרד בלאק שוחרר בערבות של 2 מיליון דולר

בית המשפט ישקול לבטל הרשעתו בהונאת המשקיעים, אך נאסר עליו לעזוב את ארה"ב

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

בית משפט בארה"ב שיחרר היום בערבות של שני מיליון דולר את איל המדיה קונרד בלאק, לאחר ריצוי פחות ממחצית מעונש מאסר של שש וחצי שנים שהוטל עליו, בעוד בית המשפט שוקל האם לבטל את הרשעתו בגין הונאת משקיעים. עם זאת, בית המשפט אסר על בלאק - לשעבר מו"ל ה"ג'רוזלם פוסט" - לעזוב את תחומי ארה"ב. לפיכך, בלאק הקנדי לא יוכל בשלב זה לשוב לעיר מגוריו טורונטו.

בלאק, בן 65, החל במארס 2008 בריצוי עונש של שש וחצי שנים בבית סוהר במדינת פלורידה, לאחר שהורשע בקיץ 2007 בחלקו בהונאה שבמסגרתה נגנבו 6.1 מיליון דולר ממו"לית העיתונות הולינג'ר שבראשה עמד. כמו כן, הורשע באישומי שיבוש הליכי חקירה לאחר שהעלים בכוונה מסמכים ממשרדו בטורונטו לאחר שרשויות החוק בארה"ב דרשו להעביר אותם לידיהן.

בחודש שעבר, מצא בית המשפט העליון של ארה"ב מצא פגמים בפרשנות לחוק פדרלי שאיפשרה לתובעים להגיש אישומים נגד מאות עברייני צווארון לבן שלא מילאו את תפקידם הניהולי ביושר, ועל כן הורה להחזיר את התיקים לבתי משפט בערכאות נמוכות יותר.

בלאק, קנדי במוצאו, אשר התפרסם בסגנון החיים הפזרני שלו ובצורת הדיבור הראוותנית, הורשע ביולי 2007 בארבעה סעיפי מרמה ושיבוש הליכי חקירה וזוכה ממרבית סעיפי האישום נגדו - תשעה סעיפים, בהם סעיפים של הרצת מניות והעלמת מס. חבר המושבעים התקשה מאוד להגיע להסכמה, והמשפט של בלאק כמעט ובוטל.

לצד כמה שותפים עסקיים לשעבר, הורשע בלאק בשלושה סעיפים של גניבת כסף מבעלי המניות של הולינג'ר. הם הואשמו בכך ששילמו לעצמם בונוסים נטולי מס ממכירת נכסי עיתונים ללא אישור מועצת המנהלים של החברה. בנוסף, הואשם בלאק בסעיף של שיבוש הליכי חקירה לאחר שסילק מסמכים ממשרדו בטורונטו לאחר שנאמר לו כי הוא נמצא תחת חקירה של רשויות ארה"ב.

בית המשפט העליון של ארה"ב הסכים בשנה שעברה לדון בערעור של בלאק. בלאק, חבר בבית הלורדים הבריטי, טען בערעור כי לא ביצע הונאה משום שלא גרם נזק כספי כלשהו לחברת הולינג'ר.

בלאק, שעמד בראש אחת מאימפריות התקשורת הגדולות בעולם, והחזיק בבעלותו למעלה מ-600 עיתונים בארה"ב, בבריטניה ("דיילי טלגרף") וגם בישראל ("ג'רוזלם פוסט") - הוא דמות ציבורית מוכרת בבריטניה ובקנדה, ולכן משפטו זכה לסיקור תקשורתי נרחב במדינות אלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר