גוגל מסרבת לפרסם מודעות היכרות בין נשים בוגרות לגברים צעירים

מנוע החיפוש הגדול בעולם נמנעת מלפרסם אתרים מסוג זה, בשל היותם "לא בטוחים לכל המשפחה" ■ מומחים למגדר טוענים כי החלטתה של גוגל מצביעה על תחושת אי נוחות מול הרעיון של נשים מבוגרות כפעילות בסצנת הדייטים

בגוגל - מנוע החיפוש הגדול בעולם - ניתן למצוא קישורים כמעט לכל דבר, כולל לאתרי פורנו ולאתרים לגברים המעוניינים להזמין כלות ממדינות מזרח אירופה. אולם נשים המתעניינות בגברים צעירים מהן, צריכות לחפש במקום אחר.

על אף גידול במספר אתרי ההיכרויות המיועדים ל"קוגריות" - הכינוי שניתן לנשים המנהלות רומן עם גברים צעירים מהן - חיפוש בגוגל בנושא זה לא מעלה תוצאות רבות. העניין, כך מתברר, אינו מקרי. ענקית האינטרנט החליטה כי אתרים מסוג זה "אינם בטוחים לכל המשפחה", ועל כן היא גם אינה מאפשרת הצגה של פרסומות עבורם במנוע החיפוש.

משמעות האיסור של גוגל הוא שפרסומות של חברה כמו dateacouger.com, אשר מציעה באתר שלה שידוכים בין נשים מבוגרות לגברים צעירים, לא יופיעו ביותר מ-6,700 אתרים, כולל Ask.com, יוטיוב ומייספייס, אשר להם הסכמי פרסום עם גוגל. לעומת זאת, ממשיכה גוגל לאפשר פרסום של אתרים המעודדים נשים צעירות לקשר עם גברים מבוגרים, כמו DateAMillionaire.com.

ההחלטה של גוגל עוררה כעס לא רק בקרב חברות המפעילות אתרים ל"קוגריות", אלא גם בקרב נשים פמיניסטיות, הכועסות בכל מקרה על השימוש בכינוי "קוגריות". מומחים למגדר טוענים כי החלטתה של גוגל מצביעה על תחושת אי נוחות מול הרעיון של נשים מבוגרות כפעילות בסצנת הדייטים.

גוגל אישרה כי אכן המילה "cougar" תיכנס מעתה אוטומטית לקטגוריית ה"מבוגרים" באתר, אך לא פירטה איזה מלים נוספות זוכות לסיווג כזה. "איננו יכולים להגיב בנוגע למפרסמים מסוימים, אך המדיניות שלנו היא שמודעות שידוכים למבוגרים יסווגו כ'לא בטוחות לכל המשפחה', ולכן לא יופיעו ברשת התכנים של גוגל", מסרה החברה בתגובה ל"ניו יורק טיימס".

TheMarker Online

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"