חילופי האשמות בין נאסד"ק לבורסת ניו יורק סביב המפולת בוול סטריט אתמול

NYSE - "המסחר האלקטרוני אשם"; נאסד"ק - "שורש הבעיה היה סוחרים אנושיים"

TheStreet.com
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheStreet.com

חילופי ההאשמות בין בורסת נאסד"ק לבורסת ניו יורק (NYSE) סביב הגורמים לנפילת מדד דאו ג'ונס של וול סטריט ב-1,000 נקודות במהלך המסחר אתמול, נמשכו גם היום למרות קריאות שני הצדדים להפסיק את ציד המכשפות אחרי האשמים במפולת.

בבסיסו, הוויכוח בין שתי הבורסות הוא בסך הכל פרק נוסף בוויכוח עתיק היומין בעולם המסחר, שנדמה היה כי חלף לבלי שוב: סוחרים אנושיים מול מסחר אלקטרוני. NYSE יורונקסט, החברה האם של בורסת ניו יורק, טענה כי מערכת המשלבת בין מחשבים לבני אדם עשויה היתה למנוע את המפולת בשווקים אתמול, לולא נאסד"ק המשיכה את המסחר במניות הללו, ואיפשרה להן לקרוס.

מנגד, חברת נאסד"ק OMX, החברה האם של הבורסה האלקטרונית המפורסמת ביותר בעולם, טענה כי דווקא המתכונת ההיברידית של בורסת ניו יורק - המשלבת בין מסחר אלקטרוני למסחר אנושי - היא שורש הבעיה. לטענתה, לו היו מאפשרים למסחר האלקטרוני להימשך בקומץ המניות שנסחרו בתנודתיות קיצונית, השווקים היו ממשיכים לפעול באופן מסודר.

הן בורסת ניו יורק והן בורסת נאסד"ק הודיעו על ביטול פעולות מסחר שבוצעו אתמול במניות שרשמו תנודות של יותר מ-60% במהלך התנודתיות הקיצונית שנרשמה לקראת סוף יום המסחר.

נציגי שתי הבורסות נפגשו אתמול לאחר סגירת המסחר עם נציגי רשות ני"ע בארה"ב (SEC) והקונגרס צפוי לקיים דיון בעניין התנודתיות בשווקים ביום שלישי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קסטרו מבצע מבצעים

"לא הייתי מאשר דבר כזה בחיים": האמת על "המבצע ההזוי" של קסטרו

רובע האמרבי בסטוקהולם. חברות הנדל"ן השוודיות איבדו 30% מערכן השנה

"התפרקות גדולה": אירופה מתכוננת לתיקון חריף בשוק הנדל"ן