מגביר שקיפות: פרי יתייצב מול המשקיעים המודאגים של מגל בארה"ב

שנתיים אחרי שמונה ליו"ר מגל יתייצב יעקב פרי מול המשקיעים האמריקאים, המודאגים מהמצב ומצבר ההזמנות

ניר צליק
ניר צליק

>> שנתיים אחרי שמונה ליו"ר דירקטוריון מגל מערכות ואחרי פניות חוזרות ונשנות של המשקיעים, ייצא היום יעקב פרי לארה"ב לסבב פגישות עם המשקיעים האמריקאים בחברה, שהם חלק הארי של בעלי המניות במגל. מאז מינוי פרי ליו"ר צנחה מניית מגל ב-60%, והחברה נסחרת כיום לפי שווי של 38.5 מיליון דולר.

את פרי ילוו איתן ליבנה, שמונה לפני כמה חודשים למנכ"ל החברה, וכן סמנכ"ל הכספים של מגל. לליבנה זהו הביקור השני בארה"ב אחרי שכבר היה שם בדצמבר 2009. לפי הערכות, הפגישה של פרי עם בעלי המניות של מגל נועדה להגביר את השקיפות כלפי בעלי המניות. בשנים האחרונות מיעטה החברה לפרסם דו"חות רבעוניים ולעתים פירסמה דו"חות רק כשלא היתה לה ברירה, שכן אלמלא פירסמה היתה מושעית מהמסחר. מדו"חות 2009 עלה כי החברה רשמה הפסד נקי של 800 אלף דולר, לעומת הפסד עצום של 32 מיליון דולר ב-2008. ההפסד מפעילות נמשכת הסתכם ב-5 מיליון דולר, והסיבה להפסד הקטן יחסית (800 אלף דולר) היא ביטול חלק מהמחיקה שביצעה ב-2008 בגין רכישה. אותה רכישה של חברה אירופית, שמגל כבר הספיקה למכור בהפסד, אחראית גם לשיפור לכאורה בשורת ההכנסות ב-2009.

מגל הכירה בחברה הזאת כפעילות מופסקת, וככזו הורידה בדיעבד את הכנסותיה מהדו"ח של 2008, וכך יוצא שהירידה בהכנסות מגל היתה מתונה יחסית - מ-57 מיליון דולר ל-54 מיליון דולר. על רקע זה סבלו בעלי המניות מהתכווצות דרמטית בשווי של החברה.

אחד החששות של בעלי המניות נובע מצבר ההזמנות של החברה בשנה הנוכחית. מגל אינה מפרסמת צבר הזמנות בדו"חותיה עקב היותה חלק מהתעשייה הביטחונית. בנוסף, החברה אינה מפרסמת את כל העסקות שעליהן היא חותמת, מאחר שחלק מהלקוחות אינם ששים להיחשף. ואולם סיכום מספר העסקות שהחברה הודיעה עליהן בשנים האחרונות, לעומת מספר העסקות שעליהן דיווחה בשנתיים האחרונות, מגלה כי היא עשויה להיתקל בקשיים כבר השנה.

עד כה הודיעה החברה על שתי עסקות השנה, כשאחת מהן מסתכמת ב-13.5 מיליון דולר בשלב הראשוני ואילו על שוויה של העסקה השנייה לא דווח. ההאטה החלה כבר ב-2009, כשהחברה דיווחה על שתי עסקות בשווי של 9.5 מיליון דולר ועל ביטול עסקה בשווי של 20 מיליון דולר.

ב-2004-2007 ממוצע הדיווחים של החברה היה תשע עסקות, ששוויין המדווח היה 19-26 מיליון דולר. ב-2008 דיווחה החברה על תשע עסקות בשווי של 86.65 מיליון דולר, אך שנה זו היתה חריגה.

למרות המצב המידרדר והולך של מגל בשנים האחרונות, בכירי החברה המשיכו ליהנות מתנאים נדיבים. פרי משתכר במגל 50 אלף שקל בחודש בעבור 50%-60% משרה, ולפי חוזה ההעסקה הוא זכאי להעלאת שכר בכל שנה. בנוסף, במסגרת החוזה קיבל פרי 300 אלף אופציות למניות החברה. ואולם הסכם חשאי בינו לבין בעל המניות הגדול בחברה, נייתי קירש, הבטיח לפרי 100 אלף אופציות נוספות באותם תנאים. ההסכם לא דווח.

מלבד פרי ניתנו תנאים מפנקים גם ליו"ר החברה הפורש, קובי אבן עזרא. הדירקטוריון אישר לאבן עזרא חבילת פרישה אטקרטיבית במיוחד, שכללה מענק הסתגלות בסך 360 אלף דולר, שכר של 45 אלף דולר בשנה, כלי רכב יוקרתי מקבוצת המחיר היקרה ביותר ונהג צמוד - והכל לכל החיים.

ממגל מערכות נמסר בתגובה: "במסגרת הרצון של החברה בהגדלת החשיפה והשקיפות שלה, נערכת נסיעה של ההנהלה לארה"ב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?