מסמכים פנימיים חושפים: טויוטה חסכה 100 מיליון דולר על ידי הגבלת החזרת דגמי קמרי ולקסוס

מדובר במצגת חשאית שהעבירה טויוטה לרגולטור האמריקאי ביולי 2009, בה צוינו ה"ניצחונות הרגולטוריים" שלה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

טויוטה העריכה כי חסכה 100 מיליון דולר על ידי ניהול משא ומתן עם הרגולטורים בארה"ב להגבלת החזרת המכוניות מדגמי קמרי ולקסוס משנת 2007 בשל ההאצה הפתאומית בדוושת הגז - אותה בעיה אשר הביאה להחזרתם של מיליוני כלי רכב של טויוטה למוסכים, לפי מסמכים שהועברו לקונגרס האמריקאי בסוף השבוע.

ההערכות נכללו במצגת חשאית שהעבירה טויוטה לרגולטור האמריקאי ביולי 2009, בו ציינה את ה"ניצחונות הרגולטוריים" של החברה. המצגת היא בין אלפי המסמכים שהועברו לקונגרס האמריקאי, שיערוך שימוע במהלך השבועיים הקרובים בנוגע לבעיות הבטיחות של טויוטה.

מאז הסתיו האחרון השיבה טויוטה למוסכים למעלה משמונה מיליון מכוניות ברחבי העולם, בין היתר בעקבות תלונות בנוגע להאצה פתאומית של דוושת הגז. החברה הפסיקה באופן זמני למכור ולהרכיב דגמי מכוניות בארה"ב ובקנדה אשר היו מעורבים בהחזרה למוסכים, והסוכנויות החלו בתיקון דגמים שעלולים להיות מושפעים מהתקלה.

טויוטה, אשר הודיעה בנוסף על החזרות דגמים אחרים למוסכים בשל כשלים נוספים, העריכה כי החזרות המכוניות למוסכים יעלו ל-2 מיליארד דולר, כולל התיקונים והירידה במכירות.

המצגת של טויוטה הוכנה בקיץ האחרון, כאשר יושימי אינבה, נשיא החטיבה האמריקאית של החברה, היה בוושינגטון למפגש עם הצוות שלו. אינבה הוא בין הבכירים הצפויים להעיד מול הקונגרס האמריקאי השבוע. המסמכים פורסמו לראשונה ביום ראשון על ידי העיתון "דטרויט ניוז".

במסמכים, בכירים מטויוטה אמרו כי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בארה"ב, אשר חוקרת תלונות בנוגע לכשלים במכוניות, הפכה רגישה יותר לביקורות מצד הציבור והקונגרס, פותחת יותר חקירות ומאלצת יותר יצרניות להחזיר מכוניות למוסכים.

עם זאת, החברה הודיעה כי הצליחה "להשיג תוצאה טובה והכרעה לטובת טויוטה". בין הפסיקות שהיו לטובת טויוטה ציינה החברה כי הצליחה לשאת ולתת עם הרשות בנוגע לתלונות על "תקיעות" של דוושת הגז בגדמי קמרי ולקסוס ES350 משנת 2007.

במסמך טויוטה הודיעה כי ניהלה משא ומתן על החזרת ציוד מבלי למצוא כשלים, דבר אשר חסך לחברה 100 מיליון דולר. במקום להחזיר את הדגמים לתיקון הבעיה, טויוטה החזירה 55 אלף מכוניות כדי להחליף את השטיחון מתחת לרגלי הנהג - אשר החברה טענה כי הוא יכול להיות הגורם לתקיעות הדוושה אם הוא נתקע מתחתיה.

בנוסף, החברה דיווחה במצגת כי הצליחה להתחמק מחקירה בנוגע לדגמי טקומה - משאית קלה - אשר אזור המטען שלה עלול להיות מושפע מחלודה. טויוטה הציעה לתקן או להחליף כמה דגמים שנבנו בשנים 1995-2004, והודיעה כי חסכה מיליוני דולרים על ידי דחייתם של חוקי בטיחות הנוגעים לדגמים אחרים.

בהודעה שפירסמה טויוטה ביום ראשון נאמר: "המחויבות הראשונה שלנו היא ללקוחות, ולהסיק משהו אחר על בסיס מצגת פנימית אחת יהיה טעות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"