ההרמון שהפיל את טייגר וודס

מרבית המומחים מסכימים: לטייגר וודס, גדול שחקני הגולף אי פעם, אין שום דרך להציל את תדמיתו הציבורית ■ הפרסומות בכיכובו נעלמו משידורי הטלוויזיה, הספונסרית גייטורייד החליטה לוותר עליו וישנם אפילו דיווחים כי הוא ורעייתו מתכוונים לעזוב את ארה"ב

אשר שכטר, פרשנות
אשר שכטר
אשר שכטר, פרשנות
אשר שכטר

טייגר וודס נמצא בגיהינום כרגע, ואין תעלול יחצ"ני אחד בעולם שיוכל להציל אותו מהמצב הקשה שאליו הכניס את עצמו. זה לפחות הקונצנזוס בקרב פרשנים ומומחים ליחסי ציבור, שקבעו אתמול כי תדמיתו הציבורית של וודס - עד לפני פחות משבועיים נער הזהב של הספורט האמריקאי ואחד המותגים החזקים בעולם - חוסלה לחלוטין, ללא שום אפשרות לשקמה. אימפריית החסויות שבנה במשך השנים, זאת שהפכה אותו לאתלט הראשון בהיסטוריה שצבר הכנסות של מיליארד דולר, החלה להראות אמש סימני התפוררות ראשונים.

על רקע הדיווחים המביכים, ההולכים ומתרבים, בנוגע לחיי האהבה הנהנתיים שניהל וודס מחוץ לנישואיו, הפסיקו המפרסמים בארה"ב לשדר פרסומות בכיכובו - כך דיווחה חברת המדרוג נילסן. הפרסומת האחרונה בכיכובו של וודס ששודרה בשעות הפריים-טיים היתה פרסומת לג'ילט. הפרסומת, בכיכובו של שחקן הגולף בן ה-33, שודרה ב-29 בנובמבר - יומיים לאחר תאונת הדרכים המסתורית שבה נפצע וודס אחרי ויכוח עם אשתו, שהוביל לחשיפת הרומנים הרבים שניהל ללא ידיעתה. הפרסומות בכיכובו של וודס נעדרו באופן בולט גם מתוכניות הספורט של סוף השבוע, כמו משחקי ליגת הפוטבול האמריקאית (NFL).

חומת התמיכה מתפוררת

גם חומת התמיכה שביקשו הספונסרים של שחקן הגולף הגדול בהיסטוריה לבנות סביבו החלה להתפורר אתמול, לאחר שיצרנית משקאות האנרגיה גייטורייד, שנמצאת שבבעלות פפסיקו, הודיעה כי החליטה להפסיק את ייצור משקה האנרגיה הנושא את שמו של וודס. החברה טענה כי המהלך תוכנן מראש ואינו קשור לאירועים, אך הרושם שנוצר היה חד משמעי: בגידותיו של וודס ברעייתו החלו לפגוע גם בכיסו האישי.

גייטורייד אישרה דיווח שהופיע בערוץ חדשות הפיננסים CNBC, לפיו בכוונתה להפסיק לייצר את המותג גייטורייד טייגר פוקוס, שהגיע לראשונה למדפי החנויות ב-2008. עם זאת, טענה גייטורייד כי ההחלטה אינה קשורה לסקנדל התקשורתי האופף את וודס, אלא התקבלה לפני כן. למרות טענת החברה, פרשנים כבר מיהרו להעריך כי נותני חסות רבים יילכו בעקבותיה ויזנחו את וודס.

רייצ'ל אוצ'טיל

וודס, הספורטאי העשיר בעולם, בנה מאז פרץ לראשונה לתודעה הציבורית לפני 13 שנה אימפריית חסויות שהתבססה באותה מידה על הישגיו האתלטיים וכן על תדמיתו הנקייה מרבב. וודס מרוויח את מרבית הכנסותיו השנתיות - כ-100 מיליון דולר - מחוזי חסויות נדיבים עם מפרסמים כמו גייטורייד, AT&T ג'ילט, EA, טאג הויר, אקסנצ'ר, אפר דק ונייקי. ההסכמים שלו עם ג'ילט וגייטורייד - הכוללים גם נתח ממכירות המוצרים הנושאים את שמו - מניבים לו הכנסות משוערות של כ-80 מיליון דולר בשנה.

וודס, שלמעט התנצלות לקונית שמר על שקט בנוגע לנסיבות התאונה והרומנים שניהל, פירסם אתמול באתר האינטרנט שלו הודעה שבה הודה לענקית הנפט שברון שמימנה את טורניר הגולף שערך בדרום קליפורניה - סימן ראשון מצדו לניסיון להתחבב בחזרה על המפרסמים. כמה מנותני החסויות של וודס, כמו נייקי, הביעו תמיכה ללא סייג בכוכב הגולף, בעוד שספונסרים אחרים, כמו AT&T, שמרו על שקט וסירבו להגיב בנוגע למערכת היחסים בינם לבין וודס. ההערכות הן כי מדובר רק בעניין של זמן לפני שישילו את הכוכב שסרח.

גם אתמול המשיכו הפרטים המביכים על וודס להיערם בסוכנויות החדשות, בערוצי הטלוויזיה ובעיתונים והצהובונים. מספר הנשים הטוענות כי ניהלו עמו רומן גדל ל-11 ותמונותיהן מככבות באתרי הרכילות. רשימת הכיבושים של וודס נעה בין כמה מלצריות, שתי כוכבות פורנו, יחצ"נית ומנהלת מועדונים. על אף שמחה נגד החיטוט הבלתי פוסק בחייו מצד הצהובונים, נראה שמצבו הציבורי של וודס אינו עומד להשתפר.

וודס, שמסתגר כעת בביתו, שומר על שתיקה. ג'יימי גרבס, מלצרית בת 24 שהודתה כי ניהלה רומן עמו וחשפה הודעות טקסט ששלח לה, סיפרה כי הוא סירב ללבוש קונדום במיטה. "הוא לא השתמש בקונדום. הוא אפילו לא רצה לנהל דיון בעניין", אמרה גרבס ל"אס וויקלי". גם מינדי לוטון, מנהלת מסעדה בת 33 שניהלה רומן עם וודס, סיפרה לשבועון כי וודס סירב להשתמש באמצעי הגנה וכי חששה להידבק במחלת מין, מאחר שידעה כי הוא נוהג לשכב עם נשים רבות.

גרבס, שהכירה את וודס ב-2007 והיתה הראשונה שהודתה בקיום יחסים עמו, חשפה בפני "אס וויקלי" מאות הודעות טקסט והודעות קוליות שלטענתה שלח לה וודס. באחת מההודעות הקוליות, שהתקבלה שלושה ימים לפני תאונת הדרכים, נאמר "היי, זה טייגר. אני צריך שתעשי לי טובה ענקית. האם את יכולה בבקשה להסיר את שמך מהמענה הקולי שלך? אשתי חיטטה לי בטלפון והיא עלולה להתקשר אלייך".

"הוא השתמש בי כצעצוע מין"

מינדי לוטון, בת 34 מפלורידה, סיפרה בראיון ל"ניוז אוף דה וורלד" כיצד פגשה את וודס ב-2006. היא שירתה אותו במסעדה שבה עבדה בסמוך לאחוזתו במדינה וזמן לא רב לאחר מכן פתחו במערכת יחסים מינית. על אף שהתאהבה בו, אמרה, ידעה כי הוא מעוניין רק בסקס. לוטון סיפרה פרטים מביכים על הרגלי המיטה של כוכב הגולף, בהם חיבתו לסקס קשוח ומשיכה בשערה. "לפעמים נראיתי כמו בובת סמרטוטים אחרי שעשינו אהבה. הוא השתמש בי כצעצוע מין", סיפרה.

ג'יימי ג'נגרס, דוגמנית תחתונים בת 26 מלאס וגאס, טענה כי ניהלה רומן עם וודס במשך שנה וחצי. בראיון למגזין "לייף אנד סטייל" סיפרה כי טייגר נהג לשלם לה כדי שתישאר בחדרו. בסכומי הכסף שהיה מעביר לה, לדבריה, השתמשה כדי לעבור ניתוחים פלסטיים. "טייגר נתן לג'יימי אלפי דולרים, והיא השתמשה בכסף כדי לעבור שאיבת שומן בירכיה", אמר מקורב לג'נגרס למגזין. ג'נגרס, אגב, היתה מאורסת באותה תקופה.

האתר Deadspin.com טען כי גם שחקנית הפורנו ורוניקה סיוויק-דניאלס, הידועה יותר בשם הפורנו שלה ג'וסלין ג'יימס, החשיבה את עצמה לפילגשו של וודס וסיפקה את מאווייו המיניים במשך שנים. האתר חשף פרטים מביכים נוספים על העדפותיו המיניות של וודס.

וודס נקשר כעת לשתי שחקניות פורנו: ג'יימס והולי סמפסון, שכבר נחשפה כאחת ממאהבותיו. ה"סאן" הבריטי פירסם תמונה מטושטשת שבה נראה אדם הדומה לוודס כשהוא מנשק אשה בלונדינית לבושה בבגדים חושפניים במיוחד. התמונה, לפי אתר הרכילות TMZ, צולמה במועדון טאו בלאס וגאס, שבו עבדו הן ג'נגרס והן רייצ'ל אוצ'יטל, היחצ"נית ומארחת המסיבות הניו יורקית שחשיפת מערכת היחסים בינה לבין וודס היא שהובילה לתאונת הדרכים ולחשיפת פרצופו האמיתי של וודס.

חמור מכל, צהובונים ואתרי אינטרנט, בהם ה"סאן" וה"טיימס" הבריטי, דיווחו אתמול כי וודס הובהל לבית החולים לאחר תאונת הדרכים שעבר בשל חשד למנת יתר, ולאחר שנצפה כשהוא נוהג תחת השפעת אלכוהול ותרופות מרשם. האתר RadarOnline.com דיווח כי וודס אפילו הציע לאשלי סמסון, עדת ראייה שראתה אותו עם עם יוצ'יטל וחשפה את הרומן ביניהם לצהובון "נשיונל אינקוויירר", 200 אלף דולר כדי שתחזור בה מעדותה. המגזין "פלייגירל" הודה כי קיבל הצעה לרכוש תמונות עירום של וודס, וכי הוא מוודא את אמיתותן. סמים, נהיגה בשכרות, ניסיון לשחד עדת ראייה ותמונות עירום - תדמיתו של וודס, מסכימים מרבית המומחים ליחסי ציבור, הוחרבה לחלוטין בעקבות הבליץ התקשורתי.

"אף יחצ"ן כבר לא יצליח לגאול אותו. הוא נמצא בגיהינום של יחסי ציבור. אין אף איש יח"צ בעולם שיוכל לשקם את התדמית שלו", אמר המומחה ליחסי הציבור הווארד רובינשטיין לרשת ABC. "בשבוע שעבר היתה לו בעיית תדמית גדולה. השבוע הכל השתנה. נראה שמה שיש לו זאת בעיה גדולה בחייו האישיים, וכמה סוגיות רציניות שהוא צריך להתמודד איתן", אמר איש יחסי הציבור הווארד ברגמן, מנכ"ל 15 מינטס פבליק ריליישנס, בתוכנית "גוד מורנינג אמריקה".

עם זאת, נראה שלא הכל שחור עבור וודס. לגדול שחקני הגולף נותרה מעריצה אחת אדוקה, מנכ"לית יאהו קרול בארץ. בנאום שנשאה בכנס מדיה של UBS, אמרה בארץ "שאלוהים יברך את טייגר", לאחר שהפרשה הובילה לזינוק בתנועת הגולשים באתר. כי אם יש דבר אחד שאמריקה אוהבת לראות, חוץ מבן מיעוטים שזוכה להצלחה פנומנלית בענף הספורט הלבן בעולם, הוא כוכב שחווה נפילה קשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"