נייס ממשיכה במסע הרכש: קונה את פורטנט תמורת 73.5 מיליון דולר

פורטנט תמוזג לתוך אקטימייז ■ בעקבות הרכישה, היקף עסקי אקטימייז צפוי לעלות על 100 מיליון דולר ב-2010 ■ בעבר, עם פרסום תוצאות הרבעון השני, אמר מנכ"ל נייס כי "התיאבון ללקיחת סיכונים יגדל בעקבות התאוששות הכלכלה"

ניר צליק
ניר צליק

מסע הרכש של נייס נמשך: אחרי שרכשה אמש את Hexagon תמורת 11 מיליון דולר, חתמה נייס על הסכם לרכישת פורטנט (Fortent), ספקית פתרונות תוכנה לניתוח הלבנות הון ומניעת פשעים פיננסיים עבור תעשיית השרותים הפיננסיים תמורת 73.5 מיליון דולר. פורטנט תמוזג עם אקטימייז, החברה הבת של נייס העוסקת באותם תחומים. משמעות הרכישה היא כי הסיכויים שנייס תרכוש בטווח הקרוב את ורינט הולכים וקטנים.

בין לקוחותיה של פורטנט נמנים Barclays, JPMorgan Chase, Mizuho, Royal Bank of Scotland ו-Scotiabank. ל-Fortent חפיפה מועטה בבסיס הלקוחות עם בסיס הלקוחות של אקטימייז וטכנולוגיית אנליזה משלימה לזו של אקטימייז.

לאחר הרכישה, תכלול רשימת הלקוחות של אקטימייז את מרבית הבנקים הגדולים בעולם, ובכללם עשרת הבנקים הגלובליים הגדולים. בעקבות הרכישה, היקף עסקי אקטימייז צפוי כעת להגיע ליותר מ-100 מיליון דולר בשנת 2010.

בהתאם לתנאי ההסכם, תרכוש נייס את עסקי ניהול הסיכונים והעמידה ברגולציה של פורטנט תהפוך לחלק מאקטימייז אשר ממשיכה לפעול כחברת בת בבעלות מלאה של נייס. עובדי פורטנט ישולבו כעובדי אקטימייז.

העסקה אמורה לתרום לרווחיות החברה החל מהרבעון הראשון של שנת 2010 בנטרול הוצאות הקשורות עם הרכישה, פחת בגין נכסים נרכשים בלתי מוחשיים ורישומים חשבונאיים מסויימים הקשורים במבנה העסקה.

פורטנט, אשר בסיסה בניו יורק ואשר היתה ידועה בעבר כ-SearchSpace, נוסדה בשנת 1993 והינה חלוצה בתחום של מודלים סטטיסטיים למניעת הלבנת הון. פתרונות החברה מומלצים על ידי איגוד הבנקים האמריקאי (ABA) ונחשבים כסטנדרט בפועל עבור המוסדות הפיננסיים המובילים בעולם.

חיים שני, מנכ"ל נייס, אמר בעקבות העסקה" "עם השילוב שבין פורטנט ועסקי אקטימייז המוצלחים והגדלים, אנו מחזקים את האסטרטגיה של נייס להיות חברה בעלת עוצמה בתחומי הניתוח האנליטי לכל רוחב הארגון עבור תעשיית השירותים הפיננסיים". שני כי "השילוב שבין העוצמה של אקטימייז ויכולות ניתוח האינטראקציות של נייס, ממצב אותנו בעמדה מצוינת לסייע ללקוחותינו, הכוללים אלפי מוסדות פיננסיים גלובליים, לענות על הגל הצפוי של רגולציות חדשות."

בעבר, עם פרסום תוצאות הרבעון השני, אמר מנכ"ל נייס כי "התיאבון ללקיחת סיכונים יגדל בעקבות התאוששות הכלכלה". אנליסטים בשוק העריכו בשיחות כי הרכישה הגדולה הבאה של נייס תהיה בתחום הביטחון כבר במועד פרסום הדו"חות, וכעת, רכישה זו יוצאת אל הפועל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"