המסחר בוול סטריט הסתיים במגמה מעורבת: דאו ג'ונס ירד ב-0.4%; נאסד"ק עלה ב-0.5%

אפל עלתה ב-3.5%; קליקסופטוור התחזקה ב-20.5%

ניר צליק
ניר צליק

המסחר בוול סטריט הסתיים במגמה מעורבת כשמגזר הפיננסים הוביל לירידות בדאו ג'ונס וב-S&P 500 ואילו תוצאות אפל הטובות מהצפוי הובילו לעליות בנאסד"ק.

דאו ג'ונס נחלש ב-0.4% ל-8881 נקודות, נאסד"ק עלה ב-0.5% ל-1926 נקודות ו-S&P 500 ירד ב- 0.1% ל-954 נקודות.

בשוק הסולידי, מחירי איגרות חוב לעשר שנים של ממשלת ארצות הברית ירדו והתשואה עליהן עלתה ב-0.077% ל-3.554%.

בגזרת המקרו, בן ברננקי, יו"ר הבנק הפדרלי, אמר כי גל של חדלות פירעון בשוק הנדל"ן המסחרי בארה"ב עלול להציב אתגרים קשים בפני הכלכלה האמריקאית, בהיעדר צעדים נוספים של הממשל לתמיכה בשוק זה. בנאום בפני ועדת הבנקאות של הסנאט היום, קרא ברננקי למלווים להכניס שינויים בתנאים של משכנתאות בעייתיות כדי למנוע חדלות פירעון. יו"ר הוועדה, כריסטופר דוד, אמר במהלך הדיון לברננקי כי "יש הגורסים כי הבעיות הצפויות בשוק הנדל"ן המסחרי עלולות לגמד את הבעיות בשוק המשכנתאות לדיור בארה"ב".

בנק מורגן סטנלי דיווח היום על הפסד שני ברציפות בשל ירידה בהכנסות והפרשות הנוגעות להחזרת כספי תוכנית הממשל לחילוץ המגזר הפיננסי (TARP). מורגן סטנלי דיווח על הפסד של 1.26 מיליארד דולר או 1.10 דולר למניה ברבעון השני של השנה לעומת תחזיות אנליסטים, שצפו הפסד של 49 סנט למניה. ברבעון השני של 2008 רשם הבנק רווח של 1.06 מיליארד דולר. הכנסות מורגן סטנלי נפלו ב-11% ל-5.41 מיליארד דולר לעומת 6.11 מיליארד דולר ברבעון השני של 2008.

הממשל בארה"ב הרוויח תשואה שנתית של 23% על כספי הסיוע שהזרים לבנק גולדמן סאקס במהלך המשבר הפיננסי העולמי בשנה שעברה, מסר היום הבנק. גולדמן הודיע היום כי שילם לממשל 1.1 מיליארד דולר עבור כתבי אופציות שקיבל הממשל בעת שהשקיעה בבנק באמצעות תוכנית החילוץ לבנקים בארה"ב (TARP). סכום התשלום נקבע על פי הערכת שווי של משרד האוצר האמריקאי. כולל עלויות הקשורות לרכישה חזרה של כתבי האופציות, שילם גולדמן לממשל 1.42 מיליארד דולר, או סכום שמשקף תשואה שנתית של 23% עבור הממשל.

ענקית התרופות האמריקאית פייזר דיווחה על ירידה של 19% ברווחיה ברבעון השני של 2009, בשל התחזקות הדולר ותשלומי מסים גבוהים ברבעון. רווחי פייזר הסתכמו ב-2.26 מיליארד דולר, או רווח של 23 סנט למניה, לעומת רווח של 2.78 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2008. הכנסות החברה ירדו ב-9% והסתכמו ב-10.98 מיליארד דולר.

ענקית הטכנולוגיה האמריקאית אפל דיווחה אמש אחרי המסחר על זינוק של 15% ברווחיה הרבעוניים הודות למכירות ערות של מכשירי הסלולר אייפון ומחשבי מקינטוש. אפל רשמה ברבעון השלישי רווח של 1.23 מיליארד דולר, או 1.35 דולר למניה, לעומת רווח של 1.07 מיליארד דולר, או 1.19 דולר למניה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנלסיטים היתה לרווח של 1.16 דולר למניה.

בשורה העליונה רשמה החברה מכירות של 8.34 מיליארד דולר, לעומת מכירות של 7.46 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה למכירות של 8.18 מיליארד דולר. במבט קדימה, סיפקה תחזיות נמוכות מציפיות האנליסטים והיא צופה רווח של 1.18-1.23 דולר למניה על הכנסות של 8.7-8.9 מיליארד דולר ברבעון הרביעי.

חברת האינטרנט יאהו דיווחה אף היא לאחר המסחר על צמיחה של 8% ברווחיה ברבעון השני של השנה. יאהו, מחלוצות האינטרנט, רשמה ברבעון השני של השנה רווח נקי של 143 מיליון דולר, או 10 סנט למניה, לעומת רווח של 132 מיליון דולר, או 9 סנט למניה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 8 סנט למניה.

הכנסות החברה עמדו 1.57 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 1.8 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. לאחר ניכוי עמלות ששולמו לשותפים בתחום הפרסום, רשמה החברה הכנסות של 1.14 מיליארד דולר, ירידה לעומת 1.35 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, אך בהתאם לתחזיות האנליסטים. במבט קדימה, צופה החברה לרשום ברבעון הנוכחי הכנסות של 1.45-1.55 מיליארד דולר.

יצרנית השבבים האמריקאית AMD דיווחה אתמול על הפסד של 330 מיליון דולר, או 49 סנט למניה, ברבעון השני של השנה, עקב ירידה רבעונית שלישית ברציפות בהכנסותיה. ברבעון המקביל בשנה שעברה רשמה החברה הפסד נקי של 1.2 מיליארד דולר, או 1.97 דולר למניה. הכנסותיה של AMD, יצרנית השבבים השנייה בגודלה בעולם, הסתכמו ב-1.18 מיליארד דולר ברבעון השני, ירידה של 13% לעומת הרבעון השני של 2008. מה שסייע ל-AMD לצמצם את ההפסד היה הכנסה חד פעמית של 86 מיליון דולר ממכירת מלאי שכבר מחקה.

LG, יצרנית המסכים השטוחים השלישית בגודלה בעולם, דיווחה היום על רווחי שיא רבעוניים, שעלו על תחזיות האנליסטים, הודות לביקוש גדול מהצפוי למסכי הטלוויזיה השטוחים. הרווח הנקי של היצרנית הדרום קוריאנית זינק ברבעון השני של השנה ב-62% ל-917 מיליון דולר, הכנסות LG עלו ברבעון ב-14% ל-11.5 מיליארד דולר. רווחיה של LG עלו על התחזיות.

סטארבקס רשמה רווח של 151.5 מיליון דולר ברבעון שנסתיים ב-28 ביוני, או רווח של 20 סנט למניה, לעומת הפסד של 6.7 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2008. הכנסות החברה ירדו ב-6.6% והסתכמו ב-2.4 מיליארד דולר. הרווח שרשמה החברה הגיע הודות למאמצי קיצוץ העלויות הנרחבים של הרשת בארה"ב וברחבי העולם.

במניות הישראליות, קומברס, העוסקת בתוכנה ומערכות לבילינג ולשירותי תקשורת ומולטימדיה, הודיעה על שתי עסקות חדשות בבלגיה ובאוסטרליה. בשוק מעריכים את היקף שתי העסקות ביחד ב-15 מיליון דולר. בעסקה אחת תספק קומברס פתרון בילינג וניהול לקוח אקטיווי עבור חיוב בזמן אמת של לקוחות Telenet, חברת הכבלים המובילה בבלגיה. בעסקה שנייה תשיק קומברס את פתרון המסרים המאוחדים עבור Telstra, חברת הטלקומוניקציה המובילה באוסטרליה.

הריכטרים ממשיכים לתפוס שליטה באורבוטק ולהגדיל את אחזקתם בחברה. בני הזוג קובי ויהודית ריכטר רכשו כ-420 אלף מניות ב-4.2 מיליון דולר והגדילו את אחזקתם ל-8.9% ממניות החברה. במסמך שהגישו השניים לרשות ניירות ערך האמריקאית נכתב כי השניים רכשו את המניות ב-20 ביולי, כאשר מקור המימון הוא פרטי.

קליקסופטוור סיימה את הרבעון השני עם הכנסות של 14.4 מיליון דולר, עלייה של 30.7% לעומת הכנסות של 11 מיליון דולר ברבעון המקביל. בשורה התחתונה עקפה קליקסופטוור את התחזיות, עם רווח מתואם (non-GAAP) שהסתכם ב-2.8 מיליון דולר או 9 סנטים למניה לעומת רווח נקי של 300 אלף דולר או סנט אחד למניה ברבעון המקביל.

ענקית הבילינג אמדוקס תפרסם היום לאחר המסחר את דו"חותיה, כאשר החברה צפתה הכנסות של 670-690 מיליון דולר ורווח של 46-50 סנט למניה. ציפיות האנליסטים הן להכנסות של 679 מיליון דולר ולרווח של 48 סנט למניה.

מלאנוקס תפרסם אף היא את דו"חותיה לאחר המסחר כאשר החברה צפתה בתום הרבעון הקודם הכנסות של 24-24.5 מיליון דולר. ציפיות האנליסטים הן להכנסות של 24.4 מיליון דולר בממוצע ולרווח של 15 סנט למניה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"