מכה נוספת לדלק US: ברקליס חותך את תחזית הרווח למניה ברבעון הרביעי מ-22 סנט ל-3 סנט

זאת, בעקבות כך שמפעל טיילר ישוב לעבוד רק במאי 2009

ניר צליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר צליק

אחרי שנודע כי בית הזיקוק של דלק US עשוי שלא לחזור לתפוקה מלאה עד למאי, היום סופגת דלק US מכה נוספת. ברקליס מוריד את תחזית הרווח למניה לחברה מ-22 סנט למניה ברבעון הרביעי ל-3 סנט למניה בלבד. עם זאת, בברקליס עדיין לא חותכים את מחיר היעד למניה, ומותירים אותו על 8 דולרים. מאז ה-20 לנובמבר מושבת המפעל בעקבות פיצוץ שאירע במקום.

עם זאת, כותבים בברקליס כי: "הכיסוי הביטוחי של החברה יותר ממספק כדי לכסות על עלויות התיקון, וכי הנזילות של החברה מספיקה לשני הרבעונים הבאים". למרות זאת, בבנק ההשקעות "בודקים את התמחור בשוק הסחורות והתעשייה בטווח הקצר, מה שעשוי להשפיע על מחיר היעד של החברה".

פיצוץ שאירע בסוף נובמבר בבית הזיקוק של חברת דלק US - זרוע האנרגיה של קבוצת דלק במזרח טקסס, המנוהלת על ידי עוזי ימין - גרם לשריפה ולפציעתם של שישה עובדים. שניים מהפצועים שנכוו באורח חמור הובהלו לבית החולים המקומי ונפטרו זמן קצר לאחר מכן. כבאים הצליחו להשתלט על הלהבות בתוך שעה, אך המפעל נסגר עד להודעה חדשה. סיבת התאונה מצויה בחקירה, ועד כה לא ידוע מה היה מקור הפיצוץ, אך נמסר שהתרחש באזור המפעל המוקדש להפרדת גז מהנפט.

לדברי החברה, עלות תיקון המפעל עשויה להגיע ל-30 מיליון דולר, מתוכם תישא החברה ב-5 מיליון והשאר יכוסה על ידי חברת הביטוח. עלות השבתת המפעל, עשויה להגיע לכ-100 מיליון דולר.

בימים האחרונים הגישו 5 פועלים תביעה לבית המשפט ביוסטון נגד דלק, בטענה שנגרמו להם נזקים פיזיים כתוצאה מן הפיצוץ. החברה ציינה כי היא מבוטחת בסכום של כ-1 מיליארד דולר כנגד נזקים של רכוש והפרעות אחרות לפעילות העסקית התקינה של בית הזיקוק. הביטוח מאפשר לחברה השבתה של הפעילות למשך 45 יום. כעת, מסתבר כי המפעל יושבת לתקופה ארוכה הרבה יותר.

המפעל של דלק, הממוקם כ-150 ק"מ ממזרח לדאלאס ומעסיק 270 עובדים, מזקק כ-60 אלף חביות נפט ביום. משרד האנרגיה מיקם את בית הזיקוק במקום 94 בגודלו בארה"ב.

דלק US עוסקת בזיקוק נפט גולמי, ובשיווק קמעוני של מוצרי דלק כמו בנזין וסולר, באמצעות תחנות דלק וחנויות נוחות. שני מרכזי האספקה של החברה ממוקמים באבילין ובסאן אנג'לו שבטקסס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט