המשבר בשוק הדיור האמריקאי ממשיך להתרחב: זינוק של 112% במספר עיקולי הבתים בארה"ב ברבעון הראשון

מתחילת השנה איבדו 155 אלף משפחות את בתיהן

אשר שכטר, פרשנות
אשר שכטר
אשר שכטר, פרשנות
אשר שכטר

מספר הבתים המצויים בתהליכי עיקול בארה"ב רשם זינוק של 112% ברבעון הראשון של 2008 לעומת הרבעון המקביל אשתקד. חברת RealtyTrac, העוקבת אחרי ענף הנדל"ן בארה"ב, מסרה היום כי העלייה במספר העיקולים נובעת מכך שיותר לווי משכנתאות נאלצו לוותר על בתיהם. נתונים אלה מפורסמים על רקע המשבר המחריף בשוק הדיור האמריקאי.

לפי נתוני ריאלטי טראק, מספר הבתים המצויים בהליכי עיקול בארה"ב זינק ברבעון הראשון ב-23% לעומת הרבעון הרביעי של 2007 ל-649,917. המספר כולל הודעות עיקול, הודעות על מכירות פומביות של נכסים מעוקלים ועיקולים על ידי בנקים. לפי הנתונים, אחד מכל 194 בתים קיבל ברבעון הראשון הודעה על עיקול או על מכירה פומבית של נכס המצוי בהליכי עיקול או על עיקול על ידי בנק. מאז תחילת השנה, איבדו 156,463 אלף משפחות אמריקאיות את בתיהן בשל עיקולים על ידי בנקים.

מספר הבתים הנמצאים בהליכי עיקול זינק ברבעון הראשון של 2008 ב-46 מתוך 50 המדינות של ארה"ב וב-90 מתוך 100 האזורים העירוניים הגדולים במדינה. אזורים שבהם נרשמה עלייה שולית קודם לכן במספר העיקולים בעקבות המשבר בשוקי הדיור והמשכנתאות, כמו קונטיקט, דיווחו ברבעון האחרון על עלייה חדה במספר עיקולי הבתים. מספר הבתים המעוקלים בקונטיקט זינק ב-200% בשלושת החודשים הראשונים של 2008, לעומת התקופה המקביל אשתקד, ובמסצ'וסטס זינק מספר העיקולים ב-260% ברבעון הראשון.

מספר העיקולים הגדול ביותר ברבעון הראשון נרשם במדינות נוואדה, קליפורניה, פלורידה ואריזונה. במהלך שנות הפריחה של שוק הנדל"ן האמריקאי, במדינות אלה נרשמו העליות החדות ביותר במחירי הבתים. בנוואדה, אחד מכל 54 בתים היה בתהליכי עיקול ברבעון הראשון. בקליפורניה, אחד מכל 78 בתים היה בהליכי עיקול - זינוק של 213% לעומת התקופה המקבילה ב-2007.

בעקבות העלייה החדה במספר עיקולי הבתים, דיווח משרד המסחר האמריקאי אתמול על עלייה חדה במספר הבתים הפנויים בארה"ב ברבעון הראשון. שיעור הבתים הפנויים בארה"ב עלה ברבעון הראשון לשיא של 2.9%, או 18.6 מיליון, לעומת 2.8% ברבעון הרביעי של 2007.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"