הפסדי מוטורולה ממשיכים להתרחב; חטיבת הסלולר צברה הפסד של 1.5 מיליארד דולר מתחילת 2007

החברה סיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי; נפילה של 21% במכירות

נמרוד הלפרן
נמרוד הלפרן

מוטורולה, יצרנית הטלפונים הסלולריים השלישית בגודלה בארה"ב, דיווחה היום על התרחבות הפסדיה ברבעון הראשון של השנה, וסיפקה תחזיות מאכזבת לרבעון הנוכחי בעקבות המשך השחיקה בנתח שוק שלה מול מתחרות דוגמת נוקיה, אפל וסמסונג.

מוטורולה שהודיעה בחודש שעבר להפוך את חטיבת הטלפונים הסלולרים המפסידה שלה לחברה נפרדת, רשמה ברבעון הראשון של השנה הפסד של 194 מיליון דולר או 9 סנט למניה לעומת הפסד של 181 מיליון דולר או 8 סנט למניה ברבעון המקביל בשנה הקודמת. בניכוי הוצאות חד פעמיות בגין פיטוריהם של 2,600 עובדים החברה, רשמה החברה הפסד של 5 סנט למניה - פחות מתחזיות האנליסטים להפסד של 6 סנט למניה.

מכירות החברה בתקופה המדווחת נפלו ב-21% לעומת הרבעון הראשון של שנת 2007 ל-7.45 מיליארד דולר - פחות מתחזיות האנליסטים למכירות של 7.79 מיליארד דולר. מכירות מכשירי הסלולר של מוטורולה צנחו ב-39% לעומת הרבעון המקביל ל-3.3 מיליארד דולר.

הפסדי חטיבת מכשירי הסלולר של מוטורולה התרחבו ברבעון הראשון ל-418 מיליון דולר לעומת הפסד של 233 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. מאז תחילת שנת 2007, צברה החטיבה הפסדים של יותר מ-1.6 מיליארד דולר.

מנכ"ל מוטורולה, גרג בראון, אמר בעת פרסום הדו"חות כי הנתח של מוטורולה בשוק מכשירי הסלולר העולמי ירד ל-9.5% ברבעון האחרון. זאת לעומת 11.9% ברבעון הרביעי של 2007 ו-21.5% ברבעון הראשון של 2007, לפי נתוני חברת המחקר גרטנר. נתח השוק של נוקיה גדל ברבעון הרביעי ל-40.4% וחלקה של סמסונג בשוק גדל ל-13.4%, לפי גרטנר.

מוטורולה מכרה ברבעון 27.4 מיליון מכשירי סלולר לעומת 40.9 מיליון מכשירים 40.9 מיליון מכשירים ברבעון הקודם, ומכירות שיא של 65.7 מיליון יחידות ברבעון הרביעי של שנת 2006. תחזית האנליסטים היתה כי מכירות החברה ברבעון הראשון יהיו בסך 31 מיליון יחידות.

מניית מוטורולה, אשר נפלה ב-40% מתחילת השנה, מאבדת יותר מ-4% במסחר בוול סטריט.

הפסדיה של מוטורולה הלכו והתרחבו מאז תחילת שנת 2007 לאחר שאיבדה נתח שוק לטובת מתחרותיה הגדולות בשוק מכשירי הסלולר, נוקיה הפינית וסמסונג הדרום קוריאנית. בה בעת, לא הצליחה החברה לפתח דגם פופולרי חדש את יפצה את הירידה במכירות סדרת מכשירי Razr המצליחה.

מוטורולה הודיעה בחודש שעבר על כוונתה לבצע ספין אוף של חטיבת הטלפונים הסלולרים המפסידה שלה, ולהפוך אותה לחברה נפרדת - מהלך שאותו קידם המשקיע המיליארדר קרל אייקאן, המחזיק ב-6.4% ממניות החברה. עם זאת, מנכ"ל מוטורולה, בראון, שב אמר היום בשיחת ועידה עם אנליסטים כי הפיצול לא יתבצע לפני שנת 2009 - מועד מאוחר יותר מזה שתבע אייקאן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"