אלטק: ירידה בהכנסות בעקבות איבוד לקוח מהותי ושחיקת הדולר הובילו את החברה לסיים את השנה בהפסד

סיימה את הרבעון הרביעי עם הפסד של 470 אלף דולר

שמואל שוסטר
שמואל שוסטר

שנה לא קלה עברה על אלטק, המתמחה בייצור פתרונות בתחום המעגלים האלקטרוניים המתקדמים שנמצאת בשליטת איש העסקים יוסי מימן (27%). שחיקת הדולר ואובדן של לקוח מהותי נתנו את אותותיהם בשורה התחתונה. החברה סיימה את הרבעון הרביעי של 2007 עם הכנסות 9.9 מיליון דולר בהשוואה לעומת הכנסות של 10.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. וכן עם גידול של 12.5% בהשוואה למכירות של הרבעון השלישי של השנה, שהסתכמו ב-8.8 מיליון דולר.

הכנסות החברה ב-2007 כולה הסתכמו ב-37.5 מיליון דולר, ירידה של 4% לעומת הכנסות של 39 מליון דולר ב-2006. אלטק סיימה את 2007 בהפסד נקי של 300 אלף דולר לעומת רווח של 1.65 מיליון דולר בשנת 2006.

לדברי החברה, מקורה של הירידה ברווחיות בשתי סיבות עיקריות: הקטנת הזמנות של לקוח מהותי ושחיקה בתקבולי החברה במונחים דולריים עקב שחיקת הדולר מול השקל. ההכנסות מהלקוח המהותי הסתכמו בשנת 2007 בכ-3.4 מיליון דולר (826 אלף דולר ברבעון הרביעי של השנה) בהשוואה להכנסות של 9.9 מיליון דולר (מתוכם 2.5 מיליון דולר ברבעון ברביעי) בשנת 2006.

אריה רייכרט, מנכ"ל אלטק, אומר: "ברבעון הרביעי עשתה החברה צעד חשוב על מנת להתגבר על הירידה בהכנסות מהלקוח והן גדלו בהשוואה לרבעון השלישי. כמו כן, הופחתה הריכוזיות והתלות בלקוח גדול. הישג זה מחזק את הנוכחות השיווקית הגלובלית שלנו ואת חוזקה של אסטרטגיית הצמיחה שלנו".

עוד מוסיף רייכרט כי החברה חדרה באופן מהותי לשוק האמריקאי וזאת תוך הכפלת המכירות בשנת 2007 ל-4.3 מיליון דולר והשגת 13 לקוחות 1 TIER חדשים והרחבת רשת ההפצה. בהתבסס על הזכיות האחרונות ויוזמות השיווק, אנו מאמינים בהמשך הצמיחה המהותית בארה"ב בשנת 2008. אנו ממשיכים לשפר את תהליכי הייצור במטרה להשיג ביצועים תפעוליים טובים יותר ואלה יבואו לידי ביטוי מהרבעון השני של 2008".

אמנון שמר, סמנכ"ל הכספים של אלטק, אמר כי שער החליפין פגע בחברה כשהוצאותיה בשקלים והכנסתיה צמודות לשער החליפין של הדולר. לדבריו, "לאחרונה פעלה החברה מול לקוחותיה הישראלים לשיפור שער החליפין של הדולר מול השקל ולאור ההיענות החיובית מהלקוחות מצפה החברה לתוצאות חיוביות ממהלכים אלה מהרבעון השני של 2008 ואילך".

אלטק מייצרת מעגלים אלקטרוניים מודפסים (PCB), שהם לב המעגל של מוצרי האלקטרוניקה. החברה מתמחה בתחום ייצור PCB רב שכבתי ולוחות מסוג "גמיש קשיח". בפתרונות של אלטק עושים שימוש במוצרים אלקטרוניים מתוחכמים.

אמש הוסיפה מניית אלטק 2.9% לערכה וסיימה את המסחר במחיר של 2.47 דולר, המשקף לחברה שווי של 16 מיליון דולר. השנה האחרונה לא היתה קלה עבור החברה הקטנה מפתח תקווה ובשנים עשר החודשים האחרונים איבדה המניה כ-44% מערכה.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?