ניוז קורפ לא תראה רווח מרכישת דאו ג'ונס לפני 2010

רק בסוף 2010, לפי ההערכות, יצליח רופרט מרדוק להוכיח כי צדק כששילם 5.2 מיליארד דולר בעבור דאו ג'ונס

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו בלומברג
בלומברג

רק בסוף 2010, לפי ההערכות, יצליח רופרט מרדוק להוכיח כי צדק כששילם 5.2 מיליארד דולר בעבור דאו ג'ונס, שההשתלטות עליה צפויה היתה להיות מאושרת על ידי בעלי המניות של החברה ביום חמישי האחרון.

"זוהי לא אסטרטגיה של רווח מהיר", אמר האוורטי. "אנחנו מרגישים בנוח עם הכיוון שבו מרדוק הולך. זה פשוט ייקח שלוש שנים". מרדוק הציע 60 דולר למניה, או 65% יותר ממחיר המניה של דאו ג'ונס ב-30 באפריל, בכדי לקבל את השליטה מידי משפחת בנקרופט, שהחזיקה בחברת ההוצאה לאור יותר מ-100 שנה. עד הצעת הרכש של מרדוק, מניית דאו ג'ונס צנחה ב-53% מהשיא של 76.75 דולר אותו רשמה ביוני 2000.

הסיכויים הטובים ביותר לצמיחה יגיעו מכיוון אתר הג'ורנל והפצת חדשות בלוויין ובכבלים מחוץ לארה"ב, אמר מייקל מוריס, אנליסט UBS. אם יבוטל תשלום דמי המנוי לאתר WSJ.com, כפי שמעריכים רבים שמרדוק יעשה, תהיה לאתר הזדמנות משמעותית לצמיחה, אמר מוריס. הוא הביא כדוגמה את האתר הפיננסי של יאהו, הרושם מספר מבקרים גדול פי 30 מ-WSJ.com וצפוי לרשום הכנסות מפרסום בסך 250-300 מיליון דולר ב-2008.

השינויים שצפוי לעבור הג'ורנל, העיתון השני בגודלו בארה"ב במונחי הפצה, עשויים לעזור גם לערוץ העסקים פוקס ביזנס נטוורק של ניוז קורפ להוות אתגר רציני יותר מול CNBC שבבעלות ג'נרל אלקטריק ובלומברג טלוויז'ן, הנמצאת בבעלות בלומברג.

"אם ההצלחה של פוקס ביזנס ניוז תהיה קרובה אפילו במעט לזו של פוקס ניוז, זהו ניצחון מובטח", אמר האוורטי. הערוץ העסקי עלה לשידור ב-15 באוקטבר.

בסופו של דבר, דאו ג'ונס עשויה לרשום תשואות הדומות לאלה של העיתונים האחרים של ניוז קורפ, אמרה מרטין. עבור שנת הכספים שהסתיימה ב-30 ביוני, רשמה חטיבת העיתונים של ניוז קורפ עלייה של 26% ברווח התפעולי ל-653 מיליון דולר, נתון המהווה 15% מהכנסות החברה בסך 4.49 מיליארד דולר. שולי הרווח התפעולי של דאו ג'ונס ב-2006 הסתכמו ב-8.3% - לא כולל עלויות ארגון מחדש.

עלייה דומה לא תתרחש עד 2009 או מאוחר יותר, לאחר שמרדוק ישקיע בדאו ג'ונס במהלך שנתיים או שלוש שנים, אמרה מרטין, העוקבת אחר חברות מדיה מזה 20 שנה.

סימנים של הצלחה בדאו ג'ונס עשויים לשכנע משקיעים שמכרו מניות של ניוז קורפ לשקול צעדיהם מחדש. ז'אן-מארי אווילר, מנהל קרן בפירסט איגל גלוסל פאנד, מכר 4.8 מיליון מניות של ניוז קורפ בחודשים האחרונים על רקע חששות כי מגזר העיתונות נמצא בירידה מתמשכת, כי מרדוק שילם מחיר גבוה מדי עבור דאו ג'ונס וכי המניה כבר רשמה עליות חדות בשנתיים האחרונות. עם זאת, אמר אווילר כי הוא מוכן לשקול לבחון מחדש את מניית ניוז קורפ ואף עשוי לרכוש שוב מניות של החברה אם מחירה ייפול מתחת ל-15 דולר. "מרדוק עורך הימורים ובמרבית המקרים מנצח", אמר אווילר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה