למרות מחיקות הערך ומשבר הסאבפריים והאשראי: בנקי ההשקעות צפויים לרשום את אחת השנים הטובות אי פעם

רווחי 5 בנקי ההשקעות המובילים בוול סטריט צפויים להיות שניים השנה רק לשנה שעברה, ובשנה הבאה לרשום שיא

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

גם לאחר מחיקת ערך בסך 8.4 מיליארד דולר במריל לינץ', הדחתם של 3 מנכ"לים תוך 5 חודשים ומחיקת 84 מיליארד דולר משווי השוק של 5 חברות ההשקעה הגדולות, וול סטריט עדיין צפויה לדווח השנה על רווחים ששניים רק לשיא שנרשם בשנה שעברה. 2008 עשויה להיות טובה אף יותר.

התמוטטות שוק המשכנתאות הורידה מהמסלול את הקריירה של מנכ"ל מריל לינץ', סטן אוניל, מנכ"ל סיטיגרופ, צ'רלס פרינס, ומנכ"ל UBS פיטר וופלי. 3 חברות אלה היו אחראיות על כ-60% מתוך 45 מיליארד הדולר שמחקו הבנקים וחברות ההשקעה הגדולים בעולם השנה. המגזר כבר קיצץ 10,000 משרות.

גולדמן וליהמן ידווחו על רווחי שיא השנה, ואילו הרווחים יפלו ב-42% במריל, 34% בבר סטרנס ו-6% במורגן סטנלי. ב-2008, צופים אנליסטים כי כל החברות מלבד גולדמן ירשמו עלייה ברווחים. גולדמן, בהובלת המנכ"ל לויד בלנקפיין, ירשום השנה רווח נקי בסך 11 מיליארד דולר - שיא כל הזמנים עבור הבנק ו-10.5 מיליארד דולר בשנת הכספים 2008.

אנליסטים צופים התאוששות מהירה יותר של בנקי ההשקעות לעומת הבנקים המסחריים. יותר ממחצית מהכנסות גולדמן וליהמן הגיעו מחוץ לגבולות ארה"ב הודות לצמיחה מהירה יותר באסיה ובאירופה. בבנק אוף אמריקה, לעומת זאת, יותר מ-80% מההכנסות הגיעו מתוך ארה"ב.

בנק אוף אמריקה, ג'יי-פי מורגן צ'ייס ו-ואקוביה - שלושה מבין ארבעת הבנקים הגדולים בארה"ב, הזהירו ב-9 בנובמבר כי תוצאותיהם ברבעון הרביעי יושפעו מהתנאים הקשים בשוק האשראי. ואקוביה אמר כי הפסדים בשוק המשכנתאות וההפרשות לכיסוי חובות מסופקים עשויים להגיע ל-1.7 מיליארד דולר ברבעון.

בנק אוף אמריקה דיווח לרשות לניירות ערך כי שינויים משמעותיים בשוקי האג"ח צפויים להשפיע בצורה חריפה על תוצאות הרבעון הרביעי. ג'יי-פי מורגן דיווח כי מחיקות ערך נוספות של הלוואות שנועדו לממן רכישות ממונפות עשויות להתבצע "באם יחמירו תנאי השוק".

למרות שההכנסות מחטיבות האג"ח מצטמצמות ברוב חברות ההשקעה בתקופה הנוכחית - הגרועה ביותר בשוקי האשראי מאז שמיטת החובות של רוסיה ב-1998 - ישנה צמיחה בחטיבות בנקאות ההשקעות, המספקות שירותי ברוקראז' לקרנות גידור וסוחרות במניות, לדברי מייקל הכט, אנליסט בבנק אוף אמריקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"