עוד רבעון חזק לסרגון: ההכנסות זינקו ב-58% ל-37 מיליון דולר; תחזית המכירות ל-2007 הועלתה ל-150 מיליון דולר

הרווח הנקי הרבעוני טיפס ב-243% ל-2.9 מ' ד'; הרווח למניה - בהתאם לתחזית המוצעת בשוק

עומרי כהן
עומרי כהן

147% היא התשואה הפנטסטית שרשמה מניית סרגון מתחילת השנה הודות לשיפור החד בתוצאות החברה במחצית השניה של 2006 והציפייה להמשך המגמה גם ב-2007, אשר רק הולכת ומתחזקת. סרגון, המוכרת ציוד לרשתות תקשורת אלחוטיות, העלתה לפני שלושה חודשים את תחזיתה ל-2007 והיום עשתה זאת פעם נוספת בשל הביקושים החזקים לפתרונותיה בשוק.

עבור סרגון מדובר על ציפייה למכירות של 152 מיליון דולר ב-2007, לאחר שאת המחצית הראשונה של השנה סיימה החברה עם צמיחה פנומנאלית של 58.5% ל-71.3 מיליון דולר, בהשוואה לתקופה המקבילה. ברבעון השני גדלו ההכנסות ב-58% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו בשיא של 37.3 מיליון דולר. גם בהשוואה לרבעון הראשון של 2007 נרשם גידול משמעותי של 10%.

לדברי פלטי, מובילה כיום סרגון את המעבר של שוקי העולם לרשתות IP (פרוטוקול האינטרנט) המבוססות על פתרונות backhaul, מה שיוצר עבור החברה מנוע צמיחה עתידי משמעותי. כמו כן נהנית לדבריו החברה משורה של שווקים צומחים בתחום הקצבים הגבוהים (SDH) של התקשורת האלחוטית.

סרגון נהנית בשנה החברה מפירות שיתופי הפעולה האסטרטגיים שלה עם כמה מיצרניות ציוד רשתות הסלולר הגדולות בעולם, ובראשן נוקיה-סימנס נטוורקס (NSN). במסגרת שיתופי פעולה אלו משווקים הפתרונות של סרגון גם באמצעות יצרניות הציוד הגדולות ותחת המותג שלהן, במקביל לערוצי ההפצה הישירים שמפעילה סרגון. לדברי פלטי, ממשיכה הנהלת החברה לחפש שותפויות אסטרטגיות עם יצרניות ציוד נוספות.

את הצמיחה בהכנסות מייחס פלטי למגמה העולמית של שדרוג רשתות התקשורת בעלות קיבולת נמוכה של העברת נתונים, לרשתות בעלות קיבולת גבוהה, וכן לגידול החד במספר מנויי הסלולאר במדינות דרום-מזרח אסיה. לדבריו הגידול החד במכירות נרשם הן במכירות הישירות והן במכירות דרך נוקיה והשותפים האחרים. במקביל, פעלה החברה נמרצות בשנה האחרונה לצמצום הוצאותיה, כאשר המהלך העיקרי שביצעה היה להוציא את פעילות ייצור המוצרים למיקור חוץ.

הרווח הגולמי של סרגון גדל ברבעון השני ב-56% ל-13.5 מיליון דולר והיווה 36.2% מסך ההכנסות. הרווח הנקי טיפס ל-2.9 מיליון דולר (9 סנט למניה בדילול מלא) ברבעון שהסתיים בסוף יוני, לעומת 835 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד. בניטרול הוצאות חד פעמיות בגין אופציות לעובדים בגובה של 432 אלף דולר, הסתכמו רווחי הפרופורמה ב-11 סנט למניה - בהתאם לתחזית הממוצעת בשוק.

את הרבעון השני סיימה סרגון עם מזומנים, שווי מזומנים, השקעות לזמן קצר והשקעות לזמן ארוך בסך של 32.8 מיליון דולר. בתגובה לתוצאות החזקות מזנקת סרגון ב-5.9% במסגרת המסחר שלפני הפתיחה בנאסד"ק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?