עסקת ענק לאנסרס קורפוריישן: רכשה את לקסיקו - מפעילת האתר dictionary.com - תמורת 100 מיליון דולר במזומן

לקסיקו הרוויחה 2.8 מיליון דולר ב-2006 תחת הכנסות של 7 מיליון דולר; אתריה של לקסיקו זכו לכניסות של 11.5 מיליון משתמשים ייחודיים בחודש יוני האחרון; מנכ"ל אנסרס, רוברט רוזנשיין: "מדובר באירוע שמשנה חברה"

אסף רותם
אסף רותם
אסף רותם
אסף רותם

מאת אסף רותם ורפאל פוגל

אנסרס קורפוריישן, מפעילת האתר answers.com, ביצעה עיסקת ענק ורכשה את לקסיקו, מפעילת האתר www.dictionary.com ואתרים אחרים תמורת 100 מיליון דולר במזומן. אתריה של לקסיקו זכו לכניסות של 11.5 מיליון משתמשים ייחודיים בחודש יוני האחרון והחברה צופה כי הרכישה תשלש את כמות הכניסות לאתריה.

האתרים של לקסיקו יוותרו כמותגים בודדים.

"רכישת לקסיקו היא אירוע שמשנה את החברה עבורנו", אמר מנכ"ל אנסרס, רוברט רוזנשיין. "אנו מתרגשים לקראת יישום יכולותינו ובכך להגדיל משמעותית את ההכנסות והתזרים מלקסיקו ב-2008. מותגיה הידועים של לקסיקו, תנועת הגולשים הישירה והיציבה ממנועי החיפוש היא נכס חשוב ואנו מאמינים שהיא תוריד את התלות שלנו במנועי החיפוש".

תלות זו נוצרת כיוון שמנועי חיפוש כדוגמת גוגל מחייבים אתרים על כל הקשה על הקישורית, ובכך שוחקים את הרווחיות של החברות המתקיימות מתנועת גולשים.

Answers.com פעלה לפני הנפקתה בארה"ב כחברת סטארט אפ ישראלית בשם גורונט, והיא עדיין מפעילה מרכז פיתוח בישראל. החברה מציעה מנוע חיפוש מבוסס תשובות לשאלות, ומספקת תשובות לשאלות הגולשים, הן באתר האינטרנט שלה והן באתרים של חברות צד שלישי.

בשנת 2005, לאחר ההנפקה בארה"ב, רכשה החברה את Brainboost, חברת הבינה המלאכותית של אסף רוזנבלט . בשנת 2006 היא רכשה את www.faqfarm.com - אתר שמתמחה בשאלות ובתשובות.

Answers מתחרה ביאהו ואולי אף תיתקל בתחרות מצד Yedda.com, סטארט אפ ישראלי צעיר, שמנסה גם הוא להסתער על תחום השאלות והתשובות באינטרנט.

אתרים נוספים של חברת לקסיקו מלבד Dictionary.com, הם Thesaurus.com ו-Reference.com. שני האתרים צפויים להישאר כאתרים ראשיים העומדים בזכות עצמם גם אחרי הרכישה.

להבדיל מאתרי אינטרנט רבים, 85% מתנועת הגולשים אל אתרי לקסיקו מגיעה מגולשי אינטרנט שמחפשים את המילה ""dictionary" במנועי החיפוש. זאת, להבדיל מקהל הגולשים של Answers.com שמגיע אל האתר לאחר שחיפשו שאלה כלשהי במנועי החיפוש ולעיתים מקבלים את אתר Answers.com כאחד הלינקים הראשונים או כלינק פרסומי.

מיליוני גולשי לקסיקו שמחפשים אחר "dictionary" ושיופנו כעת על ידי מנועי החיפוש ישירות אל רשת האתרים של Answers.com יסייעו ל-Answers.com להשתחרר מגחמותיהם של מנועי החיפוש שאיש אינו יודע לאיזה אתר יפנו עבור כל שאלה פתוחה. האתר ויספק להם קהל קבוע של מיליוני גולשים שמחפשים אחר המילה dictionary.

על פי נתוני חברת המחקר ComeScore לאחר סיכום מספרי הגולשים שלה יחדיו עם אלו של לקסיקו תטפס Answers.com למקום ה-28 בין אתרי האינטרנט בארה"ב עם יותר מ-22 מיליון גולשים ייחודים בחודש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"