דיויד קריינברג - סמנכ"ל הכספים לשעבר של קומברס - יהיה עד מדינה במשפט של קובי אלכסנדר

קריינברג צפוי להופיע היום בפני בית המשפט בברוקלין ולהודות בהאשמות התלויות נגדו בפרשת הבקדייטינג בקומברס

שירלי יום-טוב
שירלי יום-טוב

דיויד קריינברג, סמנכ"ל הכספים לשעבר של קומברס טכנולוג’י, צפוי להודות היום בהאשמות התלויות מולו, בדיון בבית המשפט בברוקלין, כך אמר גורם רשמי בבית המשפט בברוקלין. בשבועות האחרונים פורסם כי קריינברג וויליאם סורין, מזכיר קומברס לשעבר, צפויים להגיע לעסקה עם התובע הכללי של ברוקלין, כך שלא ייגזר עליהם עונש מאסר. כעת כבר ברור יותר באיזה עסקה מדובר ¿ קריינברג עומד להיות עד מדינה במשפט נגד אלכסנדר, אם האחרון יוחזר לארה"ב מנמיביה.

קריינברג, בן 41, היה סמנכ"ל הכספים של קומברס טכנולוג'י בארבע השנים האחרונות, עד מאי ¿ אז נאלץ להתפטר יחד עם אלכסנדר וסורין. עוד לפני מינויו לסמנכ"ל כספים, השולט על הכנסות של מאות מיליוני דולרים בשנה, כיהן קריינברג בתפקידים בכירים במחלקת הכספים של קומברס. לקומברס הוא הגיע מחברת רואי החשבון, דלויט, שם ערך את דו"חותיה של קומברס.

כתב האישום שהוגש נגד אלכסנדר בתחילת אוגוסט בארה"ב היה גם אותו האחד שהוגש נגד קריינברג, משמע ¿ הוא חשוד באותן עשרות עבירות על חוקי ניירות ערך בארה"ב. קריינברג, כך קבעה התביעה, הרוויח מיליון דולר כתוצאה מבקדייטינג, מתוך רווח כולל של 12.6 מיליון דולר. אלכסנדר הרוויח כ-6 מיליון דולר מתוך רווח כולל של כ-130 מיליון דולר, כך נטען.

כתב האישום גולל את מעשיהם של קריינברג ואלכסנדר במשך שנים ארוכות בכל הקשור בהקצאה של אופציות. כך, למשל, אלכסנדר וקריינברג ביקשו ממזכירתו של אלכסנדר להכין מסמכים של הקצאת אופציות, כדי שיישלחו לחברי ועדת הפיצוי לאישור וחתימה. כל ההקצאות נוהלו על גבי גיליונות אלקטרוניים, שלדברי התביעה, שונו באופן תדיר על ידי אלכסנדר או מזכירתו ועל ידי קריינברג.

בנוסף, על פי התביעה, השניים הקימו חשבון אופציות סודי, בו הם עשו שימוש לתגמול כפי ראותם, של מנהלים ועובדים שהם חפצו ביקרם.

אבל בקיעים בשותפות הזו התגלו כבר במארס האחרון, ימים לפני פרסום כתבת התחקיר על האופציות ב"וול סטריט ג'ורנל". פנייתו של העיתון לקבלת תגובה על התחקיר עוררה את בכירי קומברס להתייעץ עם עורכי דינם כדי לתכס עצה כיצד לנהוג, ומהר מאוד החלו האשמות הדדיות - קריינברג הטיל את האשמה לחשבון הסודי על אלכסנדר.

חציית הקווים על ידי קריינברג תציל אותו מעונש מאסר ארוך שהיה עשוי להיגזר עליו - אם יורשע אלכסנדר בכל הסעיפים בכתב התביעה, עשוי העונש המקסימלי לעמוד על 25 שנים.

אם מנסים לערוך מאזן בין ההישגים של אלכסנדר עד כה, מול הישגי הממשל האמריקאי, אז די ברור שהאמריקאים מובילים בנקודות, לא מעט מהן בגלל העדויות הצפויות מכיוונו של קריינברג. הוא היה איש סודו של אלכסנדר וטופח על ידו כסמנכ"ל כספים צעיר למדי בחברה שהיתה מובילה עולמית. קריינברג עשוי לפורר את החומה הבצורה שינסה אלכסנדר לבנות בעזרת סוללת עורכי דין, וסביר להניח שעדותו תשמש נגד אלכסנדר גם בדיונים בבקשת ההסגרה בנמיביה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"