אוסקר גרוס: "קצב הצמיחה של אלדין נמצא בהאטה"; חתך את ההמלצה למניה מ"קנייה" ל"החזק"

האנליסט אהוד איזנשטיין חתך את תחזית הרווח אל מתחת לציפיות החברה; CIBC: "חולשה נרשמה במכירות בגרמניה על רקע המונדיאל"; וודבוש מורגן ודויטשה בנק חתכו את מחיר היעד ל-19 דולר

עומרי כהן
עומרי כהן

אהוד איזנשטיין, אנליסט בית ההשקעות, אוסקר גרוס, חתך אתמול את המלצתו למניית אלדין מ"קנייה" ל"החזק", לאחר שהזהירה מפני הכנסות נמוכות מהצפוי ברבעון השני של 2006. אייזנשטיין הסביר כי הוא אינו רואה שינוי מהותי בסביבה העסקית של אלדין או פגיעה ביסודות עליהן היא נשענת - אולם קיימת אפשרות לבעיות ביישום תוכניות החברה, אותן לא ניתן לפתור בתוך רבעון אחד בלבד. לכן ממליץ איזנשטיין להמתין ולראות, באילו צעדים תנקוט הנהלת החברה במטרה להניע מחדש את הצמיחה.

איזנשטיין ציין בסקירתו לשלילה את ההאטה בקצב הצמיחה של אלדין. לאחר צמיחה של 21% במחצית הראשונה של 2005, ירד שיעור הצמיחה של אלדין ל-15.8% במחצית השניה של אותה שנה. על-פי הנתונים של אתמול, מגמה זו נמשכה גם המחצית הראשונה של 2006 ושיעור הצמיחה בהכנסות ירד בתקופה זו לכדי 8% בלבד. לדברי איזנשטיין, לאחר האזהרה של החברה בתום הרבעון השלישי של 2005 מפני האטה בצמיחת עסקי ה-DRM, מעידות גם החדשות מאתמול על ההאטה בצמיחת אלדין: "נראה לנו שאלדין חווה בעיות ביצועיות, וייתכן שמדובר בשוק האמריקאי, שם היא מנסה להגביר את נוכחותה מזה זמן", הוסיף אייזנשטיין. לדבריו, מאחר שהחברה לא חשפה את נתוני מכירות המוצרים השונים, קשה עדיין לדעת אילו מן המוצרים סבלו מחולשה ואיזו לא.

עם זאת, אייזנשטיין בכל זאת מכוון לחולשה במכירות תוכנות ה-DRM, מאחר שהוא מדבר על אינדיקציות חיוביות, שקיבל במהלך הרבעון לגבי מכירות ה-eToken ואת האופטימיות שלו מה-eSafe. על רקע הודעתה של אלדין הוא גם הפחית את תחזיותיו לביצועי החברה ברבעון השני בשנה כולה. את תחזית הכנסות לרבעון השני הופחתה ל-20.8 מיליון דולר ואילו תחזית רווח הפרופורמה נחתכה ל-20 סנט למניה - מתחת לטווח התחזיות של החברה. לדברי אייזנשטיין, כך עולה מהפחתת ההכנסות במודל שלו לביצועי החברה, בהנחה כי החברה לא השיגה ברבעון השני שיפור משמעותי ברווחיות הגולמית או רשמה ירידה ניכרת בהוצאות התפעול.

את תחזית ההכנסות ל-2006 כולה, הפחית אייזנשטיין ל-95 מיליון דולר, המשקפת צמיחה של 10% לעומת 2005. תחזית הרווח (פרופורמה) השנתית הופחתה ב-17 סנט למניה ל-1 דולר למניה.

בית ההשקעות CIBC חזר על המלצת "תשואת יתר" לאלדין, אולם חתך את מחיר היעד למניה מ-25 ל-20 דולר. להערכת האנליסט שאול אייל, השוק הגרמני אשר אחראי לכ- 20%-22% מהכנסות אלדין, הוא ה"אשם" העיקרי בחולשה שנרשמה ברבעון השני. "אנו מאמינים כי טורניר גביע העולם, המתקיים בגרמניה, שיחק תפקיד בחולשה זו", ציין אייל. להערכתו, נרשמה החולשה בכל תחומי הפעילות ולא במוצר זה או אחר.

דויטשה בנק הפחית גם הוא את מחיר היעד לאלדין מ-23 ל-19 דולר, בעקבות אזהרת ההכנסות וחזר על המלצת "החזק" למניה. בדויטשה בנק ציינו, כי הם מעדיפים לשמור על זהירות ביחסם להשקעה באלדין, למרות שמחיר היעד שלהם משקף כעת תשואה גבוה יותר מ-10%, ביחס למחיר המניה הנוכחי בשוק.

גם בית ההשקעות וודבוש מורגן חתך אתת מחיר היעד לאלדין מ-25 ל-19 דולר, אולם הותיר למניה המלצת "קנייה" על רקע פער של למעלה מ-10% מהמחיר בשוק. האנליסטים בוודבוש מורגן העריכו כי מוצרי ה-eToken וה-eSafe (בסבירות גדולה יותר ה-eSafe) לא הצליחו לפצות על החולשה במכירות תוכנות ה-DRM והמשיכו להוות משקולת על רווחיות החברה. לדבריהם, אלדין ראויה כיום למכפיל נמוך יותר מזה המקובל במגזר אבטחת המידע, עקב גודלה המצומצם של החברה, שיעור הצמיחה הנמוך מהצפוי והחולשה בביקושים.

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"