אימג'סאט צפויה להנפיק בנאסד"ק לפי שווי של חצי מיליארד דולר

החברה תבסס את ההנפקה על שיגורו של לוויין הצילום והמודיעין ארוס B ששוגר אמש; הלוויין יקיף את כדור הארץ מהקוטב הצפוני לקוטב הדרומי ויכסה את כל שטח כדור הארץ

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן
אורה קורן

חברת אימג'סאט מתכננת הנפקה ציבורית בנאסד"ק לפי שווי של חצי מיליארד דולר בתוך שנה. החברה תבסס את ההנפקה על שיגורו של לוויין הצילום והמודיעין ארוס B ששוגר אמש, בהנחה שהשיגור יוכתר בהצלחה. כך מסרו אתמול מקורבים לחברה. לדבריהם, הקביעה אם השיגור יוגדר כהצלחה או ככישלון מותנה בשיגור תמונות ממסלולו - שלב זה צפוי להגיע ביום חמישי בערב או ביום שישי בבוקר. אתמול בלילה היו צפויים להגיע האותות החשמליים הראשונים מהשיגור.

בשיתוף גורמים רוסיים

החברה שיגרה, בשיתוף עם גורמים רוסים, את הלוויין הראשון שלה - ארוס A - לפני חמש שנים. הוא צפוי לשייט בחלל חמש שנים נוספות. הרזולוציה שלו היתה עד מטר וחצי, כלומר הוא יכול להבחין בשני עצמים שהמרחק ביניהם הוא לפחות מטר וחצי. ללוויין ששוגר אמש רזולוציה גבוהה יותר, של 70 סנטימטרים.

מנכ"ל החברה, שמעון אקהואז, אמר כי עלות ייצור ושיגור לוויין מגיעה לכ-100 מיליון דולר. לדבריו, עלות הייצור מגיעה לכ-70 מיליון דולר, עלות השיגור לכ-10 מיליון דולר ועלות ביטוח השיגור לכ-20 מיליון דולר. את השיגור מבטח קונסורטיום של חברות בינלאומיות.

ארוס B יקיף את כדור הארץ מהקוטב הצפוני לקוטב הדרומי. מכיוון שכדור הארץ מסתובב ממערב למזרח, התמונות שמתקבלות מהלוויין יכולות לכסות את כל שטחי כדור הארץ. הגופים שעושים שימוש בתמונות הם אזרחיים וביטחוניים. הלוויין יכול לאתר דליפות בצינורות נפט ברוסיה, ממטרות פעילות בשדות באירופה או עמדות צבאיות של גורמים עויינים. ככל הנראה, תשתמש מערכת הביטחון הישראלית בשירותי הלוויין למטרות מודיעין למול איומים פוטנציאליים, ובראשם האיום הגרעיני מאיראן.

מיוצר על ידי חברה בת של התעשייה האווירית

אימג'סאט, המעסיקה 65 עובדים, משגרת את לווייניה על טיל רוסי ולא אמריקאי מכיוון שהשיגור על טיל רוסי זול יותר ולרוסים שיעורי הצלחה גבוהים יותר. הלוויין מיוצר על ידי חברת בת של התעשייה האווירית, והמעקב אחר שיגורו יתנהל מחדר הפיקוד והבקרה שלה ביהוד בהשתתפות יו"ר התעשייה האווירית, יאיר שמיר, ומנכ"ל החברה, יצחק ניסן.

את המצלמה שמותקנת על הלוויין מייצרת חברת אל-אופ מקבוצת אלביט מערכות. אל-אופ נחשבת לאחת החברות המובילות בעולם בפיתוח וייצור מצלמות חלל. מאל-אופ נמסר כי המצלמות מאפשרות לבצע מיפוי שטחים קרקעיים וימיים. רשימת היישומים שלהן כוללת אזהרה מפני אסונות טבע ומיפוי תוצאות אסונות טבע, מיפוי רשתות תחבורה ונתונים לגיבוש מדיניות ניצול קרקעות ופיתוח תשתיות ערים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו