יובל כהן בעקבות פרידר, ורניה וקרפ: רוצה להנפיק "חברת בועה" בוול סטריט

פורטיסימו אקוויזישן הגישה תשקיף ראשוני לגיוס של 24 מיליון דולר; החברה האם, פורטיסימו קפיטל, תשקיע כ-2 מיליון דולר; יובל כהן ישמש כיו"ר וכמנכ"ל

עומרי כהן
עומרי כהן

לאחר ישראל פרידר, אקס מנכ"ל קרדן תקשורת ונשיא ECI ארה"ב, ולאחר מתי קרפ ושותפו כרמל ורניה, אקס מנכ"ל טאואר והמדען הראשי, גם יובל כהן, מנהל קרן ההשקעות פורטיסימו קפיטל, רוצה להנפיק "חברת בועה" בוול סטריט. פורטיסימו אקוויזישן קורפ (FORTISSIMO ACQUISITION CORP.), חברה בת של פורטיסימו קפיטל (90%), הגישה לרשות ניירות ערך בארה"ב תשקיף ראשוני לגיוס של 24 מיליון דולר ברוטו בהנפקת 4 מיליון יחידות לפי מחיר של 6 דולרים ליחידה.

בנוסף, העניקה החברה לחתמים אופציה לרכוש ממנה עד 600 אלף יחידות נוספות באותו המחיר. כל יחידה כוללת מניה אחת ושני כתבי אופציה, הניתנים למימוש למניות במחיר של 5 דולרים למניה, קרי אופציות בתוך הכסף.

במקביל להנפקה, התחייבה פורטיסימו קפיטל לרכוש כ-333.3 אלף יחידות של פורטיסימו אקוויזישן במחיר של 6 דולרים ליחידה ובתמורה כוללת של כ-2 מיליון דולר. סכום זה בתוספת, כ-22.1 מיליון דולר שיגויסו מהמשקיעים, יופקדו בחשבון נאמנות בבנק ההשקעות ליהמן ברדרס. לאחר ההנפקה, תחזיק פורטיסימו קפיטל ב-1.23 מיליון מניות של החברה הבת (23.1%). יוסף סרוסי ומייקל צ'יל, המשמשים כיועצים לחברה, ימשיכו להחזיק כל אחד ב-50 אלף ממניותיה. את תפקידי היו"ר והמנכ"ל ימלא כהן.

כמו את הנפקת חברת ITAC של פרידר, גם את ההנפקה הנוכחית יוביל בית ההשקעות האמריקאי ארלי בירד קפיטל, אשר מתמחה בגיוס כספים עבור חברת Blank Check (צ'ק פתוח), כדוגמת חברות אלו. זהו למעשה שלד בורסאי, ללא נכסים וללא עובדים, אשר מוקם במטרה לרכוש חברה ולמזג את פעילותה לתוך השלד. למטרה זו מגויס הכסף של הציבור, אשר נותן את אמונו בניסיון העבר של מנהלי החברה. הכסף המגויס בהנפקה נשמר בחשבון נאמנות ולצוות היזמים יש זמן מוגבל לבצע את הרכישה. אם בתום המועד לא בוצעה העסקה, חוזר הכסף אל המשקיעים בתוספת ריבית ובניכוי הוצאות ההנפקה ושכר החתמים. בשנתיים האחרונות חוזרות חברות בועה אלו לאופנה בוול סטריט. לאחר הנפקה של חברה אחת בלבד ב-2003, הונפקו שם 12 חברות כאלה ב-2004, וב-2005 נרשמו קרוב ל-40.

גם פורטיסימו אקוויזישן, כמו החברה של פרידר, מייעדת את כספי ההנפקה לרכישה או מיזוג עם חברה הפועלת בישראל, או כזו שפועלת מחוץ לישראל אך מתכננת הקמת פעילות כאן. פורטיסימו קפיטל עצמה, השתלטה בשנים האחרונות על שתי חברות ישראליות, טלרד ונור. בנוסף, חתמה החברה לאחרונה על השקעה נוספת בחברת רדוויו, תמורת קבלת השליטה בחברה.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"