סיסקו והרבורווסט משתלטות על ווקלטק באמצעות טי.די סופט; אילון גנור יפרוש מתפקידו

בעלי המניות של טי.די סופט, שתבלע לתוכה את ווקלטק, יחזיקו ב-75% ממניותיה של החברה, שתישאר ציבורית; סיסקו תחזיק 30% והרבורווסט תחזיק 20%; גנור יפנה מקומו לאילן רוזן ויוסף אלבגלי

שירלי יום-טוב
שירלי יום-טוב

סאגת הגסיסה האיטית של ווקלטק בשנים האחרונות הגיעה היום לסיומה, כאשר החברה הישראלית הודיעה על מיזוגה לתוך חברת Tdsoft הפרטית מהרצליה. על המגעים למיזוג בין השתיים נכתב לראשונה ב-TheMarker לפני כחודש.

ווקלטק, חלוצה בתחום ה-VoIP שהביאה לעולם את בשורת העברת הקול על גבי רשת מחשבים, תיטמע לתוך Tdsoft ובעלי המניות של האחרונה יחזיקו בכ-75% ממניות ווקלטק. ב-25% הנותרים יחזיקו בעלי המניות הנוכחיים של ווקלטק. דויטשה טלקום, עד כה בעלת המניות הגדולה ביותר בווקלטק (15%), תחזיק 3.8% בלבד ממניותיה. 2 בעלות המניות העיקריות ב-Tdsoft יחזיקו כעת את חלק הארי של המניות. חברה בת של סיסקו תחזיק ב-36% וקרן HarbourVest תחזיק ב-20%. ווקלטק תמשיך להיסחר בבורסת הנאסד"ק, כך שהמיזוג פותח עבור Tdsoft הזדמנויות בשוק ההון מבלי צורך לעבור תהליך של הנפקה.

אילון גנור, יו"ר ומנכ"ל ווקלטק כמעט בכל השנים מאז הקמתה, ימסור את מושכות ניהול החברה הממוזגת לאילן רוזן, יו"ר Tdsoft. הניהול השוטף יישאר בידי יוסי אלבגלי, מנכ"ל ונשיא Tdsoft. המיזוג יתבצע בכפוף לאישור בעלי המניות של שתי החברות והוא צפוי להיסגר בדצמבר. עד להשלמת המיזוג צפויה ווקלטק להגיע לגירעון בקופת המזומנים שלה, שנכון לסיום הרבעון השני היו בה 1.7 מיליון דולר בלבד.

המיזוג עם Tdsoft הוא בבחינת צינור חמצן ל-30 העובדים שנותרו בווקלטק לאחר פיטורים מסיוויים ביולי האחרון. TdSoft, המעסיקה 70 עובדים, מתמחה אף היא בטכנולוגיית ה-VoIP ועוסקת בגייטוויס - שער גישה דרכו עובר הקול לפני המרתו למנות מידע העוברות ברשת. בהודעה ציינו 2 החברות כי השילוב ביניהן ייצור שחקן חזק יותר בשוק ה-VoIP.

"אנו שמחים להגיע להסכם עם Tdsoft ומאמינים שהעסקה תיצור הזדמנויות חדשות עבור שתי החברות. העסקה טובה ללקוחות שלנו כמו גם לבעלי המניות", ציין אילון גנור.

עבור בעלי המניות של ווקלטק מדובר יותר בקרש הצלה, מאחר שהחברה נסחרת כיום ברשימת החברות הקטנות בנאסד"ק לפי שווי שוק זעום של כמה מיליוני דולרים, לאחר שמחיר המניה הידרדר ל-41 סנט.

ווקלטק הפסידה מאז הנפקתה בנאסד"ק ב-96' למעלה מ-140 מיליון דולר ומכירותיה הצטברו לכ-170 מיליון דולר. גנור מחזיק עדיין בכ-4.5% מהחברה כ-650 אלף מניות ואופציות של ווקלטק.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן