שפל של חודשיים במחיר הנפט הגולמי על רקע ירידה בביקוש בארה"ב - נסחר סביב 62 דולר לחבית

בניו יורק רושם הנפט הגולמי יום חמישי של ירידות על רקע ירידה בזיקוק הנפט בארה"ב שהביאה לצמצום בביקוש; בלונדון יורד הנפט מסוג ברנט יום שישי ברציפות; הביקוש לנפט גולמי מצד יצרניות הנפט האמריקאיות דוגמת אקסון מוביל (סימול XOM) ירד לשפל של 18 שנים בשל הירידה בתפוקה

מיכל רמתי
מיכל רמתי
מיכל רמתי
מיכל רמתי

מחיר הנפט הגולמי ירד לשפל של חודשיים על רקע ירידה בביקוש לנפט גולמי בארה"ב בשל הפגיעה בזיקוק הנפט. צריכת הדלק בארה"ב ירדה גם היא על רקע מחירי האנרגיה הגבוהים. החוזים על הנפט הגולמי מסוג Light Crude (טקסס מתוק) למסירה בנובמבר נסחרים בירידה של 1.2% למחיר 62.04 דולר לחבית. מדובר ביום חמישי ברציפות של ירידות - רצף הירידות הגדול ביותר זה יותר משנה. מוקדם יותר הגיע מחיר הנפט ל-61.9 דולר לחבית - המחיר הנמוך ביותר מאז ה-5 באוגוסט. מחיר זה נמוך בכ-12% מהשיא שנרשם ב-30 באוגוסט - 70.85 דולר לחבית.

מחיר החוזים על הנפט מסוג ברנט למסירה בנובמבר ירד ב-1.7% ל-59.09 דולר לחבית מוקדם יותר בבורסת לונדון. מדובר במחיר הנמוך ב-14% מהשיא שרשם הברנט ב-30 באוגוסט - 68.89 דולר לחבית. עתה נסחר הברנט במחיר 59.31 דולר לחבית, ירידה של 1.4%.

סופות ההוריקן קתרינה וריטה, שפגעה באזור הייצור והזיקוק של הנפט במפרץ מקסיקו הביאו לירידת כושר הזיקוק של יצרניות הנפט ל-11.7 מיליון חביות ביום. כך דיווח משרד האנרגיה האמריקאי אתמול. הביקוש לנפט גולמי מצד יצרניות הנפט האמריקאיות דוגמת אקסון מוביל (סימול XOM) ירד לשפל של 18 שנים בשל הירידה בתפוקה.

עם זאת, ירידה בצריכת הדלק סייעה לפצות על הירידה בתפוקה. הביקוש לבנזין בארה"ב, המחושב לפי אספקת הדלק מבתי הזיקוק, ירד ב-2.6% ב-4 השבועות שהסתיימו ב-30 בספטמבר לעומת התקופה המקבילה. הביקוש למוצרי זיקוק אחרים, ביניהם דלק להסקה וסולר, ירד ב-3.8% באותה תקופה. עוד גורם שחיפה על הירידה בתפוקת בתי הזיקוק האמריקאיים היה העלייה בייבוא הדלק לארה"ב - עלייה של 18% בשבוע שעבר ליותר מ-1.4 מיליון חביות.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?