מחירי הנפט יורדים על רקע הודעת שר האנרגיה האמריקאי על שימוש במאגרי הנפט לשעת חירום

הנפט חוזר להיסחר מתחת לרמה של 70 דולר לחבית; מחיר הדלק נותר קרוב לשיא ונסחר ב-2.5225 דולר לגלון; אתמול נרשם שיא תוך יומי של 70.85 דולר לחבית, ושיא סגירה של 69.81 דולר לחבית

מיכל רמתי
מיכל רמתי
מיכל רמתי
מיכל רמתי

שר האנרגיה האמריקאי - סמואל בודמן, הודיע כי ארה"ב תשתמש במאגרי הנפט לשעת חירום עקב מצוקת האספקה שנוצרה בשל הסופה "קתרינה". בעקבות ההודעה יורדים מחירי הנפט הגולמי אל מתחת לרמה של 70 דולר לחבית, לאחר שעד כה נסחרו מעל למחיר זה.

כעת נסחרים החוזים על הנפט הגולמי מסוג Light Crude (טקסס מתוק) למסירה באוקטובר, החוזה הקרוב, בירידה של 0.3% למחיר 69.59 דולר לחבית. הירידה באה לאחר שמוקדם יותר נרשם כבר מחיר של 70.65 דולר לחבית, על רקע ההרס שזרעה סופת ההוריקן "קתרינה" באזור מפרץ מכסיקו. הסופה הביאה לעצירת כ-95% מתפוקת הנפט באזור. מחיר הדלק רשם אתמול שיא על רקע המשך הפסקת הפעילות בבתי הזיקוק של לואיזיאנה ומיסיסיפי.

אתמול נרשם שיא תוך יומי של 70.85 דולר לחבית, ושיא סגירה של 69.81 דולר לחבית. החוזים על הגז הטבעי למסירה באוקטובר עלו אתמול ב-4.7% ל-11.659 דולר למיליון יחידות תרמיות בריטיות - שיא של כל הזמנים. עתה נסחר הגז הטבעי במחיר של 12.005 דולר למיליון יחידות תרמיות בריטיות - לאחר שמוקדם יותר רשם שיא תוך יומי של 12.3 דולר.

קתרינה הביאה לסגירתם של לפחות 8 בתי זיקוק בלואיזיאנה ומיסיסיפי, בעלי תפוקת זיקוק של 1.79 מיליון חביות ביום - כ-10% מסך התפוקה האמריקאית. בנוסף לעצירה המיידית של הייצור, הסופה גרמה נזקים לציוד הייצור והזיקוק - נזקים שעשויים להשפיע על התפוקה בטווח הרחוק יותר. מספר בתי זיקוק עשויים להיוותר סגורים במשך שבועות לצורך תיקון הנזקים וחיבורם מחדש לחשמל.

מחיר הדלק ממשיך את הזינוק שרשם אתמול - 20% - ונסחר עתה ב-2.5225 דולרים לגלון, לאחר שמוקדם יותר רשם שיא של 2.57 דולרים לגלון. חברות הנפט ברחבי ארה"ב החלו להקציב את אספקת הדלק לתחנות דלק ולחנויות.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן