וול סטריט: המסחר ננעל בעליות שערים; נקסוס מחקה נפילה של 22% אמש כשזינקה בשיעור דומה; צורן עלתה 4.5%

צורן עלתה בעקבות המלצה חמה מאופנהיימר; אם סיסטמס הודיעה על שיתוף פעולה עם יצרנית השבבים הייניקס סמיקונדקטור - עלתה 3%; אלדין עלתה 3% על רקע המלצת קנייה

אסף רותם
אסף רותם
אסף רותם
אסף רותם

בוול סטריט ננעל יום המסחר בעליות שערים: מדד נאסד"ק עלה ב-0.3%, ומדד דאו ג'ונס עלה 0.1%. העליות היום באו בניגוד למגמה בשבועות האחרונים - לאחר עליות השערים שאיפיינו את המסחר בוול סטריט ביולי, הולך ומתגלה החודש הנוכחי כחודש של מימושי רווחים. מדד נאסד"ק, שטיפס בתחילת אוגוסט לשיא של ארבע שנים, ירד כ-4% בתוך כשלושה שבועות. מגמה דומה נרשמה גם בדאו ג'ונס, שאיבד בתקופה זו כ-2.4% מערכו.

מלבד מחזורי המסחר הנמוכים, העיבו על שוקי המניות גם מחירי הנפט הגבוהים. הנפט עלה היום בעלייה מינורית למחיר של 67.5 דולר לחבית.

בקרב המניות הישראליות, אם סיסטמס עלתה 3% למחיר של 26.3 דולר, על רקע הודעת החברה כי תשתף פעולה עם יצרנית השבבים הייניקס סמיקונדקטור. במסגרת ההסכם תשקיע אם סיסטמס 100 מיליון דולר ברכישת ציוד לייצור שבבים עבור המפעל של הייניקס. בתמורה, תזכה לכמות מובטחת של שבבים שתייצר עבורה הייניקס בתנאים מועדפים. בעקבות ההסכם, תהפוך הייניקס ליצרנית שבבי הפלאש השלישית של אם סיסטמס, לצד טושיבה וסמסונג.

נקסוס מחקה קריסה של 22% ביום המסחר הקודם, כשזינקה, נוכח דו"חות טובים, ב-22%. נקסוס, שאיחדה ברבעון השני לראשונה את תוצאותיה של חברת שגריר שנרכשה בפברואר האחרון, סיימה את הרבעון עם הכנסות של 10.1 מיליון דולר. במקביל, העלתה החברה את תחזית ההכנסות ל-2005 ב-2 מיליון ל-35 מיליון דולר. בשורה חיובית נוספת היתה המעבר לרווח תפעולי של חצי מיליון דולר. בשורה התחתונה נרשם הפסד נקי של 480 אלף דולר. עד תחילת המסחר היום, השלימה נקסוס נפילה של כמעט 50% מאז הודיעה החברה על כוונתה לאחד כל 100 מניות למניה אחת.

צורן ממשיכה ליהנות מהמלצות חיוביות, כאשר היום תורו של בית ההשקעות אופנהיימר להתחיל בכיסוי המניה בהמלצת "קנייה" ובמחיר יעד של 18 דולר. מחיר היעד גבוה ב-22% ממחיר המניה עם תום המסחר אמש, ומשקף מכפיל 30 על רווחי המניה ל-2006, שצפויים להגיע ל-23.3 מיליון דולר, תחת הכנסות של 431 מיליון דולר. באופנהיימר מציינים את התרחבותה של צורן לתחומים חדשים, מעבר לשוק ה-DVD הרווי, כגון טלוויזיה דיגיטלית ומכשירים ניידים. צורן זכתה להמלצה מצד פאסיפיק גרות' בתחילת השבוע, ועם העליות היום - 4.5% - היא משלימה עלייה שבועית של יותר מ-11%, למחיר של 15.4 דולר, במסחר גדול יחסית.

אלדין זכתה היום לגיבוי חיובי, כאשר בית ההשקעות אוסקר גרוס החל בכיסוי המניה בהמלצת "קנייה" במחיר של 25 דולר, גבוה ב-34% ממחיר הסגירה אמש. לפי האנליסטים באוסקר, לאלדין נתח שוק גדול ועמדה מובילה בשוק פתרונות החומרה, עליונות טכנולוגית במגזר הגנת התוכן ברשת ומיצוב נכון בשני השווקים, בהם מצפים באוסקר לצמיחה מהירה בשנים הקרובות. בנוסף, בבית ההשקעות רואים אפ-סייד בהסכמים אסטרטגיים חדשים עם סיסקו, וריסיין ו-RSA אשר יכולים להזניק את תוצאות החברה קדימה, ואשר יחלו לתרום ב-2006. אלדין הוסיפה 2.8% למחיר של 19.1 דולר, במחזור זעום.

תרו עלתה 1.8%, בהמשך לעלייה של 4% אמש, למחיר של 26.8 דולר. גם נס סיימה בעלייה - 2.8% למחיר של 8.7 דולרים - במחזור גדול.

היום הודיע התובע הכללי של קליפורניה כי הגיש תביעה כנגד 39 חברות תרופות בשל ניפוח מחירים - בהן טבע. התביעה טוענת שחברות התרופות ניפחו את עלויות ייצור התרופות לשם ניפוח ההחזרים שמקבלים נותני השירותים הרפואיים - מתוך ציפייה להגדיל את נתח השוק. תביעה דומה נגד טבע הוגשה לפני כחודש בפלורידה, ומעניין יהיה לעקוב כיצד יגיבו המשקיעים מחר. היום עלתה מניית טבע ב-0.5% למחיר של 32.4 דולר.

פורום וול סטריט מונחה ע"י יוסי כהן. המנחה הוא פעיל בשוק ההון, מחזיק או עשוי להחזיק במניות וניירות ערך, לרבות אלה המוזכרים בפורום או בכתבה. אין לראות בפורום זה ובנאמר בו ע"י מי מהצדדים משום המלצה לרכישה, מכירה או ביצוע פעולה בנייר ערך כלשהו

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן